שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בעקבות השביתה: מזכירי ועדים ברכבת יודחו
  בצעד חריג וקיצוני, הוחלט הערב (ג') להדיח מתפקידם את מזכירי ועדי העובדים האחראים לשביתת הרכבת הפתאומית בשבוע שעבר

  יו"ר ההסתדרות החליט: מזכירי הוועדים האחראים לשביתת הרכבת - יודחו לאלתר מתפקידיהם בוועד. בצעד המוגדר בהסתדרות כחריג וקיצוני, החליט הערב (ג') יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, להדיח מתפקידם את מזכירי הוועד הצפוני של עובדי הרכבת, האחראים לשביתת הרכבת בשבוע שעבר. בכך מאמץ עיני את המלצת ועדת המשמעת של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, שקראה בשבוע להדחתם של מזכירי הוועד.

   

  ההסתדרות מעבירה מסר

  "זו החלטה חריגה מאוד", אומרים הערב ל-ynet בהסתדרות. "רק במקרים קיצוניים, כמו הפרת מרות פראית, מתקבלת החלטה להדיח
  מזכירי ועדים. אין לכך תקדים בשנים האחרונות, והסיבה לכך היא השביתה הפראית אותה יזמו מזכירי ועד הרכבת".

   

  בהסתדרות מציינים כי הגיעו להסכם עם חברת רכבת ישראל, לפיה ייפתח הליך משמעתי נגד מזכירי הוועד האחראים לשביתה, אך הוא לא יסתיים בפיטורים. "הם נכשלו כראשי ועדים", מסבירים ל-ynet בהסתדרות, "והיינו צריכים לקבל החלטה קשה לגבי עתידם בוועד. אך לשביתה אין השלכות על יכולותיהם כעובדים ברכבת". עם זאת, בהסתדרות מציינים כי ההחלטה אינה מעניקה למזכירי הוועדים חסינות מפני פיטורים בנסיבות אחרות בעתיד.

   

  בהסתדרות גם מעריכים כי החלטת היו"ר תתקבל בשקט והבנה בקרב עובדי הרכבת, ולא תגרור עיצומים או שיבושים נוספים. עוד מציינים שם כי להחלטה יש חשיבות רבה בכך שהיא משמשת אמצעי הרתעתי נגד מי שיירצה לנקוט צעדים דומים בעתיד.

   

   

  אנשי הרכבת מגיבים

  מקור ברכבת ישראל אמר הערב ל-ynet כי מחר (ד') צפוי להיערך שימוע למזכירי העובדים ולשלושה מעורבים נוספים בפרשה. השימוע, אותו יערוך סמנכ"ל כוח-אדם ברכבת, אינו צפוי להסתיים בפיטורים - זאת, לאור ההסכם אליו הגיעה ההסתדרות עם הנהלת הרכבת.

   

  "זה הסכם מביך", אומר המקור. "למעשה, מה שנאמר בין השורות הוא שלרכבת ישראל אין דין משל עצמה. אם עד עכשיו, מי שקיבל את ההחלטות ברכבת היה שאול עוקיש (יו"ר הוועד הארצי שנעצר בחשד לשחיתות, ש.ה), אז עכשיו מחליפים אותו עיני וההסתדרות. מישהו פה יצא מדעתו". המקור מציין כי בשימוע שייערך מחר, צפויה הרכבת לדרוש מהעובדים פיצוי כספי משמעותי בגין הנזק שנגרם בשביתה.

   

  המקור טוען כי הסיבה לקיומו של הסכם המבטיח את המשך העסקתם של המעורבים בשביתה, היא רצונם של בכירי ההסתדרות והוועדים למנוע את חשיפת הסיבה האמיתית לקיום השביתה.

   

  לטענתו, מי שעמד מאחורי השביתה היא בכירים בוועד הרכבת, הנאבקים בימים אלה על מקור כוחם בחברה. עם זאת, אותו מקור מציין כי מרבית העובדים ברכבת עדיין לא מבינים מדוע השביתה פרצה: "יש כאן אנשים שביצעו מעשה בלתי נסלח, שפגעו במאות אלפי נוסעים, אבל עד עכשיו אף אחד מהעובדים לא מבין למה הם שבתו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים