שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מאיזה עץ נפלתי?
  מזהים את הפרי בתמונה? אנציקלופדיה ynet מציגה חידה חדשה מבית היוצר של "מסדר זיהוי" ופתרון לחידה הקודמת

  בפעם הקודמת הופיע במסדר זיהוי ציור בשם "חבצלות מים לבנות" (1889), יצירתו של הצייר הצרפתי קלוד מונה (1840-1926), מגדולי הציירים האימפרסיוניסטים. יצירתו "התרשמות: זריחה" (1872), הקנתה לתנועה האימפרסיוניסטית את שמה.

   

  בעיר הולדתו לה-הבר, למד מונה אצל הצייר אז'ן בודן. לימודיו התנהלו באוויר פתוח, דבר שנחשב לחדשני באותה עת. בהמשך למד מונה אצל הצייר שרל

  גליר, שם התוודע לפייר- אוגוסט רנואר, אלפרד סיסלי ופרדריק בזיל. מאמצע שנות ה-60 עבד על ציורים גדולי מימדים. יצירותיו הושפעו ממאנה, שחקר דרך ציוריו את נפילתם של אור וצל על חפצים. ב-1872 חזר מונה לפריז, שם ארגן עם סיסלי ומוריזו את התערוכה האימפרסיוניסטית הראשונה.

   

  בסוף המאה ה-19 אמר קלוד מונה כי "היה רוצה להיוולד עיוור ולחזור לראות לפתע, כדי שיוכל לצייר בדרך זו, בלי לזהות את האובייקטים שלנגד עיניו". הציור "חבצלות המים הלבנות" הוא חלק מסדרת יצירותיו האחרונה של מונה- "חבצלות המים" (1899-1926), שצוירה לאחר שעיניו כהו והיא ביטוי לשלב הסופי והמתוחכם ביותר של האימפרסיוניזם.

   

  והנה חידה חדשה: יודעים לאיזה עץ שייך הפרי בתמונה?

  (צילום: Gettyimages/Imagebank)

   

  יודעים את התשובה? כתבו אותה בתגובות לכתבה. בקרו במדור ביום ראשון הבא ותקבלו את הפתרון וכמובן גם חידה חדשה.

   

  לכל חידות מסדר זיהוי

   


   

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

   

                           לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet 


   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מאיזה עץ נפלתי?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Gettyimages Imagebank
  135. מאיזה עץ נפלתי?
  צילום: Gettyimages Imagebank
  "חבצלות לבנות", קלוד מונה
  מומלצים