שתף קטע נבחר

נתניהו, ערב היציאה לוושינגטון: לא נרד מהגולן

בסוף השבוע צפוי ראש הממשלה לטוס לפגישה עם הנשיא האמריקני, ברק אובמה. בישיבת שרי הליכוד הוא שיגר הצהרת כוונות בנוגע לעמדת ישראל מול סוריה

עומד על הגולן. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הצפוי לטוס בקרוב לפגישה עם נשיא ארצות-הברית, שב והצהיר היום (א') כי "ישראל לא תרד מרמת הגולן". נתניהו אמר את הדברים בישיבת שרי הליכוד, שקדמה לישיבת הממשלה השבועית.

 

סוגיית רמת הגולן עלתה הבוקר ביוזמת שר התחבורה, ישראל כץ, שכיהן עד לא מכבר כיו"ר השדולה למען הגולן. הוא שיבח את ראש הממשלה על דבריו בעניין הגולן, בשבוע שעבר, לעיתונאים בשפה הרוסית. כץ ביקש מנתניהו לחזור על דבריו באשר לריבונות ישראל בגולן בפורום שרי הליכוד, וראש הממשלה נענה ברצון והצהיר כי אין בכוונתו לסגת מהרמה.

  

כץ אמר: "אני רואה בהכרזה הזו בשורה לתושבי הגולן ולכלל תושבי ישראל. יש באמירת ראש הממשלה בשורה לביטחון ישראלי. יש בזה מסר לארה"ב, מדינות האזור ושאר העולם. המסר הוא שישראל תהיה מוכנה בעתיד למשא ומתן, אך לא תהיה התחייבות ישראלית לרדת מהגולן, כדי שיידעו מראש את הכללים.

ודאי שיש למסר הזה משמעות רבה, ערב ביקור ראש הממשלה בבית הלבן".

 

התבטאותו של נתניהו נאמרה פחות מיממה אחרי שממשל ברק אובמה החליט להותיר את הסנקציות הכלכליות על סוריה על כנן. דבריו של נתניהו מבהירים כי המשא ומתן שהתקיים עם הסורים בימי אהוד אולמרט, בתיווכה של טורקיה, קפוא - וספק אם יופשר. כבסיס להמשך הדיאלוג בין המדינות הסורים תובעים נכונות מצידה של ישראל להצהיר על כוונתה לרדת מהגולן.

 

בדיונים סגורים בעניין זה אמר בעבר נתניהו כי הוא נכון לקיים משא ומתן עם סוריה, ללא תנאים מוקדמים. לפני הבחירות האחרונות הוא עלה לרמת הגולן לטעת עץ, כסמל לריבונות המתמשכת של ישראל שם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. שיגר הצהרה
צילום: רויטרס
רמת הגולן. עמדה מוצקה
צילום: אבי קלוסקי
מומלצים