שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בגלל תקלה - הרכבת הושבתה בכל הארץ
  קריסת מחשבים במחוז הצפוני של הרכבת, גרמה להשבתה מלאה של כל הרכבות בארץ. אתר הרכבת מדווח בכל זאת על כ-82.5% אחוזי דיוק ועמידה בלוחות הזמנים המתוכננים. הרכבת - מקווים לתקן את הבעיה במהירות

  תקלה חמורה במערכת המחשבים של הרכבת גורמת הערב (א') לשיבושים קשים בתנועת הרכבות בכל הארץ. גורמים ברכבת ישראל דיווחו ל-ynet כי לפני קרוב לשעה, ב-18:15, קרסה מערכת הבקרה המרכזית של רכבת ישראל, ובעקבות זאת החלו שיבושים חמורים בתנועת הרכבות בכל הארץ. ההערכה היא כי לאחר תיקון

  התקלה, צפויים שיבושים רבים בתנועת הרכבות, שיימשכו עד שעות הערב המאוחרות.

   

  אלעד, נוסע הנמצא בתחנת האוניברסיטה בתל-אביב, אמר הערב ל-ynet כי ליד התחנה עמדו מספר רכבות נוסעים מלאות, ללא תנועה, יותר מ-40 דקות. "מנהל התחנה אמר לי שמערכת המחשב שאחראית על כל מערך האיתות של הרכבת קרסה, ולא ידוע מתי תתוקן". לדבריו, נוסעים רבים בחרו לעזוב את התחנה, תוך שהם מחתימים את כרטיסיהם במטרה לקבל זיכוי עבור הנסיעה.

   

  מרכבת ישראל נמסר ל-ynet בתגובה כי מדובר בתקלת תקשורת מחשבים, שמקורה באזור הצפון, אולם השפעתה מורגשת בכל הקווים ברחבי הארץ. ברכבת לא ידעו תחילה להעריך מה זמן התיקון המשוער של התקלה, אך ציינו כי עובדי החברה פועלים במרץ להחזרת המערכות לתפקוד מלא ותקין.

   

  כאמור, גם לאחר פתרון הבעיה, מעריכים מקורות ברכבת כי יימשכו שיבושים בתנועת הרכבות: "זה כמו גלגל שיניים, שכל תנועה שלו משפיעה על גלגל אחר. ייקח עוד כמה שעות עד שכל הקווים יחזרו לפעול בהתאם ללוחות הזמנים המקוריים".

   

  יש לציין כי באתר הרשמי של רכבת ישראל לא שמעו כנראה על עצירת תנועת הרכבות. מדד "דיוק רכבות נוכחי" המתפרסם שם, ואשר אמור להעניק תמונת מצב עדכנית על העמידה הממוצעת בלוח הזמנים המתוכנן, מראה על 82.49% דיוק. זאת כאמור בזמן שהרכבות לא נעות כלל.


  פורסם לראשונה 24/05/2009 19:13

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים