שתף קטע נבחר

גורם צבאי: ח"כ בן ארי ביקש ליצור פרובוקציה

חבר הכנסת טיפס על רכב צבאי ליד יצהר ולא שעה לבקשות אנשי מג"ב לרדת ממנו. לאחר כמה דקות הוא נמשך לעבר הקרקע - וטען כי הוכה. בצה"ל טוענים כי הוא ניסה לעורר פרובוקציה והפריע לכוחות הביטחון

קורבן של פעולת אכיפה לא חוקית, או פרובוקטור שהפריע לכוחות הביטחון? לאחר התקרית שבמהלכה הוכנס היום (ב') ח"כ מיכאל בן ארי לניידת עצירים האשימו גורמים צבאיים את חבר הכנסת בפרובוקציה.

 

"חבר הכנסת ביקש ליצור פרובוקציה סמוך ליצהר, פעילותו הפריעה לפעילות כוחות הביטחון לפזר את הפרות הסדר במקום", הסביר ל-ynet גורם צבאי. מנגד, ממשיך לטעון בן-ארי כי בסרטון הוידאו שצולם במקום נראה בבירור כי קצין מג"ב מפיל אותו לקרקע והוא מותקף על-ידי מספר חיילי מג"ב. לאחר מכן, כך טוען בן ארי, עצרו אותו אנשי הביטחון במקום בניגוד לחוק החסינות. גם איתמר בן-גביר שנכח בתקרית הגיש תלונה במשטרה בגין תקיפה.

 

צילום: באדיבות אתר האינטרנט של ערוץ 7
 

צפייה בסרטון שתיעד את הארוע מעלה מציאות מעט מורכבת יותר מזו שתיאר תחילה ח"כ בן ארי בראיונות מייד לאחר הארוע. לטענתו, הוא הזדמן לאזור התקריות בצומת יצהר והחליט "לראות מדוע נעצרו ילדים במקום". הוא נעמד בחזית מכונית העצורים - וסירב לרדת במשך דקות ארוכות, גם לאחר הפצרות מצד חיילים ושוטרי מג"ב במקום.

 

רק לאחר ניסיונות שכנוע רבים, כאשר נראה היה כי חבר הכנסת לא מתכוון לרדת - משכו אותו אנשי מג"ב אל הקרקע. בן ארי טען שנדחף ואף הוכה בפניו. כאשר היה שרוע על הקרקע - סירב חבר הכנסת לקום ולפנות את הכביש. לאחר עוד כמה ניסיונות שכנוע אחזו בו אנשי מג"ב - והכניסו אותו למכונית העצורים.

  

דורש ועדת בדיקה חיצונית

ח"כ בן ארי טען לאחר התקרית כי התנהגות שוטרי מג"ב היא הפרת חוק גסה. הואי פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים בילינסון ודרש להקים ועדת חקירה חיצונית לבדיקת התנהלות המח"ט וקצין מג"ב שהיה במקום. יושבה ראש הכנסת, ראובן ריבלין, אף שוחח בנושא עם מפכ"ל המשטרה דודי כהן, וטען כי לצבא ולמשטרה אין סמכות לעצור או אפילו לעכב חבר כנסת ללא אישורו. המפכ"ל הודיע לריבלין כי ככל הידוע לו ח"כ בן ארי לא נעצר ואף לא עוכב, ואם אכן יסתבר כך – הוא ישוחרר מיידית.

 

גורם צבאי אמר ל-ynet: "החל משעות הבוקר התקיימו הפרות סדר אלימות ובלתי חוקיות של מתיישבים יהודים בצפון השומרון הכוללים פעילות פלילית חמורה של שריפת מטעים, ידויי אבנים וחסימת דרכים".

 

לדברי אותו גורם, "במהלך ההתפרעויות הגיע חבר הכנסת מיכאל בן-ארי סמוך לישוב יצהר שבשומרון,

טיפס על רכב צבאי במטרה ליצור פרובוקציה. פעולותיו הפריעו לפעילות כוחות הביטחון לפזר את הפרות הסדר ולעצור את ידויי האבנים לעבר הפלסטינים".

 

עוד הוסיף הגורם: "חבר הכנסת התבקש על-ידי הכוחות לעזוב את המקום. הוא סירב ובחר למנוע מרכב של כוחות הבטחון לפנות את העצורים. בעקבות כך הוא הורחק על-ידי כוחות מג"ב".

בצה"ל מדגישים כי אזרחים המשתתפים בהפרות סדר אלימות יטופלו בחומרה וביד קשה, וכי צה"ל מצפה מנבחרי ציבור וראשי הציבור כי לא יתרמו לשלהוב הרוחות ויפעלו בהתאם להוראות החוק ולכוחות הביטחון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות ערוץ 7
בן ארי מתעמת עם חיילים
באדיבות ערוץ 7
מומלצים