שתף קטע נבחר

השר נגד הפרות סדר בגדה: לשקול חסינות ח"כים

בטקס חילופי מפקד מחוז ש"י, קרא השר לביטחון פנים לשוטרים לא להירתע אל מול הפרות הסדר של המתנחלים: "כל מי שמפר את החוק - אתם יודעים מה לעשות. צריך להוריד את הווליום ולהרתיע". על העימות בין ח"כ בן-ארי לשוטרים אמר: לא ניתן שחברי כנסת יעברו על החוק

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', יצא הבוקר (יום ג') במתקפה חריפה נגד המתנחלים, על רקע הפרות הסדר שאירעו אתמול בירושלים וביהודה ושומרון במסגרת מדיניות "תג מחיר" שמופעלת בשטחים לאחר פינוי מאחזים לא חוקיים. "המחוז הזה קם משום שלא ידעו לשמור על שלטון החוק", אמר השר.

 

אהרונוביץ' נאם בטקס כניסתו של ניצב חגי דותן לתפקיד מפקד מחוז ש"י, וקרא לשוטרים לא להירתע. "כל מי שמפר את החוק - אתם יודעים מה לעשות, לא נאפשר שייקחו את החוק לידיים". הוא התייחס לעימות בין ח"כ מיכאל בן-ארי לכוחות הביטחון, ואמר: "כל נושא החסינות ייבחן. אי אפשר שחברי כנסת יובילו את הדברים ויעשו דברים שלא על פי החוק".

 

השר התייחס להפרות הסדר, ביניהן הצתות של שדות פלסטינים. "אין ספק שזה אחד המחוזות החשובים, מחוז קשה ומורכב. יהודים, ערבים, משטרה, צבא. מי ששומר על שלטון החוק נמצאים על הגבול וצריכים לשמור על זה". לדבריו, "ההתפרעויות, ההשתוללויות שיצאו מכלל שליטה. צריך להוריד את הווליום ולהרתיע".

 

בהתייחס לעימותים סמוך ליצהר, במהלכם נעצר ח"כ מיכאל בן ארי, אמר אהרונוביץ': "הדברים מונצחים ומתועדים. אם אכן הוא עשה פרובוקציה, אנחנו לא ניתן לזה לקרות. כל נושא החסינות ייבחן, אי-אפשר שחברי כנסת יובילו ויעשו דברים שלא על-פי חוק. גם אני חבר כנסת. אני בעד דיאלוג והטוב ביותר הוא שיהיו פינויים בהסכמה, אבל אם הוחלט לפנות - יהיה פינוי מוחלט".

 

גם אלוף פיקוד מרכז, גדי שמני, התייחס לאירועים ביצהר ואמר: "אני מקווה שמה שראינו אתמול לא נראה, אבל אם יהיו הפרות סדר נטפל בהן כמו שצריך".

 מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, אמר כי האירוע ביצהר הוא "אירוע מקומי גרידא ואין צורך להפוך אותו לאירוע ברמה הארצית. בהינתן החלטה מדינית, הצבא נושא באחריות הכוללת ואנחנו נסייע לצבא. צריך לפעול באיזונים מתאימים, בתבונה וברגישות".

 

בעקבות הפינוי הפנו מתנחלים את זעמם גם לעבר פלסטינים. רעולי פנים פצעו בשעות הבוקר המוקדמות ארבעה פלסטינים, אחד מהם באורח קשה, במהלך יידוי אבנים בכביש 55 סמוך לקדומים ולקרני שומרון. לטענת הפלסטינים, המתנחלים הציבו אבנים על הכביש, וכאשר נוסעי המכוניות יצאו כדי לפנותן - היכו אותם ויידו לעברם אבנים. הם גם הבעירו צמיגים בכביש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרונוביץ'. להוריד ווליום
צילום: דודי ועקנין
באדיבות ערוץ 7
בן-ארי נאבק עם שוטרים
באדיבות ערוץ 7
רנ"צ כהן. אירוע מקומי
צילום: דודי ועקנין
מומלצים