שתף קטע נבחר

אח של בניזרי: הוא הפריע להומואים

דוד בניזרי טוען שאחיו, השר לשעבר, נשלח לכלא ל-4 שנים מכיוון ש"הפריע להומואים בבתי המשפט, בכנסת, במשטרה ובפרקליטות". בתו של העד המרכזי כתבה לשופטים: שמעתי בבית שלא היה שום שוחד, הופעל עליו לחץ כבד ואיומים לחתום

עונשו של שלמה בניזרי הוחמר - ולדעת אחיו, הסיבה ברורה. "הוא הפריע להומואים", אמר היום (ד') ל-ynet האח, הרב דוד בניזרי, בעקבות החלטת בית המשפט העליון לקבל את ערעור המדינה, ולשלוח את השר לשעבר בניזרי לארבע שנים בכלא. במקביל, פנתה בתו של עד המדינה שהוביל להרשעה, משה סלע, במכתב נרגש בו הצהירה ששמעה מהוריה שבניזרי לא קיבל שוחד.

 

 

"המערכת כולה שמה לה כמטרה את שלמה בניזרי", מחה האח. "הוא היה כריש, אדם שאמר מה שאנחנו כיהודים דתיים פחדנו להוציא מהפה. יש הרבה הומואים בבית המשפט, בכנסת,

 במשטרה ובפרקליטות וכנראה שהאמת לא נעמה לאוזנם של הרבה יהודים במערכת אכיפת החוק".

 

דוד בניזרי נזכר שתמיד אמר לאחיו "שמי שמאיים על כל הקליקה הזו משלם מחיר. אמרתי לו את זה עוד מזמן - תתחיל להצטנע, תיזהר בדבריך, אבל הוא אמר לי שאת האמת הוא ימשיך להגיד, כי זו דרך התורה".

 

עוד הוא מספר כי "התפללתי לאבא שבשמים שלא יעניש, אבל מותר לאבא להגיד לא. הקדוש ברוך הוא אמר שהוא רוצה שאחי ימשיך את דרכו מהכלא. הוא יחזיר בתשובה גם את ההומואים בכלא. יש שם המון שיעורי תורה לתת".

 

"אבא היה מתמוטט, ובסוף נשבר"

דוד בניזרי מחה גם על הנסיבות העובדתיות, והתבסס על טענותיה של בתו של סלע. "היא אמרה בצורה צלולה שאיימו על אבא שלה, עשו לו טרור כדי שיבוא וידבר. שילמו לו בהרבה הרבה מיליונים בצורת מחיקת חובות ואמרו לו - בוא תזרוק כמה מילים על בניזרי".

 

במכתבה כתבה הבת הבכורה, סיוון סלע, לשופטי העליון: "אני חייבת לומר את כל האמת. זה היה בבית שלנו. מספר פעמים שמעתי מאבא וגם מאמא שהרב שלמה בניזרי לא קיבל שוחד מעולם, לא מאמא ולא מאבא. שמעתי שגם בניזרי לא היה מוכן לעזור לאבא במכרז של העובדים הזרים בשום אופן. זה כבר מספר שנים שהחקירה הזאת מתנהלת והמצפון שלי לא היה נקי ולכן הרגשתי שאני מחויבת לומר או לכתוב זאת".


בניזרי בבית המשפט (צילום: גיל יוחנן)

 

היא תיארה את הנסיבות שהובילו להסכמתו להעיד וכתבה: "היה לחץ אדיר של החוקרים בפרקליטות על אבא לחתום על ההסכם ולסיים שעות ושנים של חקירות ממושכות, שכבר לאבא לא היה כוח לעמוד בהם. לא פעם אבא התמוטט והגיע לבית החולים כשהוא חש כאבים חזקים בחזה. אחרי כל הלחץ של הפרקליטות ואחרי שעות של שכנועים ואיומים על מאסר בפועל, אבל נשבר והחליט לחתום", כתבה הבת.

 

גם הטענות הללו לא ישנו את העובדה ששלמה בניזרי הורשע באפריל 2008 בקבלת שוחד, הפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי משפט, לאחר שקיבל מקבלן כוח האדם סלע כספים וטובות הנאה בזמן שכיהן כשר העבודה והרווחה - ובתמורה מסר לו מידע שסייע לו בעסקיו.

 

בניזרי עצמו הגיב בקול חנוק לתוצאות הערעור: "זה יום קשה. לי, להוריי המבוגרים, לאשתי, לשמונת ילדיי שחלקם אפילו נולדו לתוך הפרשה הזו. במשך 8-9 שנים עברתי עינוי דין קשה מאוד". בית המשפט הורה לו להתייצב לריצוי העונש ב-1 בספטמבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דוד בניזרי. הסיבה ברורה
צילום: יואל רייזנר, "אתר חרדים"
שלמה בניזרי. "הוא היה כריש"
צילום: גיל יוחנן
צילום: יריב כץ
משה סלע. גם הוא נשלח לשנה וחצי לכלא
צילום: יריב כץ
מומלצים