שתף קטע נבחר

חשד: שולה זקן האזינה לשיחות של אולמרט

מנהלת לשכתו של ראש הממשלה לשעבר, שולה זקן, חשודה שהאזינה לשיחות הטלפון של אולמרט. פקידה בלשכה חשפה את המידע המעניין הזה כשהעידה בפרשות טלנסקי וראשונטורס. פרקליטה של זקן: "לבדוק מי הדליף". יועץ התקשורת של אולמרט: "זה נשמע שטות מוחלטת"

האם אשת סודו של אולמרט האזינה לשיחותיו ללא ידיעתו? פרקליטות המדינה תידרש להכריע בקרוב מה לעשות עם המידע המעניין שנחשף במקרה על מנהלת לשכתו של אהוד אולמרט, שולה זקן, במהלך חקירת פרשות טלנסקי וראשונטורס. ערוץ 10 דיווח הערב (יום ג') כי התברר שזקן נהגה להאזין לשיחותיו של אולמרט, בזמן שכיהן כשר וכראש ממשלה. לא ברור אם תואשם בהאזנת סתר.

  

במסגרת החקירות בפרשות אולמרט, נחקרה אחת ממזכירות הלשכה וסיפרה כי שולה זקן נהגה להאזין בחשאי לשיחות רבות של אולמרט, ללא ידיעתו. בין היתר האזינה לשיחות בין אולמרט לאריאל שרון, לבנימין נתניהו, ולמזכיר הממשלה לשעבר, ישראל מימון.

 

המזכירה נשאלה האם זקן האזינה לשיחות של אולמרט עם טלנסקי או עם אורי מסר, אך לא ידעה להשיב על כך. המזכירה העידה שכאשר זקן האזינה לשיחות, נהגה להרחיק את כולם ממנה בתנועות ידיים כדי שאיש לא יידע למי היא מאזינה.  

 

לאחר חקירתה של המזכירה, פנו חוקרי המשטרה לאהוד אולמרט, לשאול אם ידע על העניין, אולם זה טען כי איננו יודע על מה מדובר. לאחר חקירתו, נחקרה שולה זקן באזהרה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה, שם נשאלה על האזנות הסתר. זקן שמרה על זכות השתיקה ולא השיבה לשוטרים. 

 

בעקבות החקירות, העבירה המשטרה לפרקליטות את התיק. בפרקליטות מתייחסים לחשד זה ברצינות וטרם הוחלט מה לעשות והאם להגיש נגד זקן כתב אישום בגין האזנות סתר.

 התיק הועבר כבר לפני חודשים ספורים לפרקליטות. עדיין לא ברור אם יש בידי הפרקליטות די ראיות להגשת כתב אישום בעניין, שכן החשד הזה נסמך בעיקר על עדות הפקידה בלשכה.

 

פרקליטה של שולה זקן, עו"ד מיכה פטמן, אמר ל-ynet: "צר לי על ההדלפה, שנובעת ככל הנראה מתסכולה של הפרקליטות לנוכח כל מה שקרה בעדותו של טלנסקי אתמול. אני שוקל לפנות לבכירי משרד המשפטים על מנת שיבדקו את סיבת ההדלפה ואת זהות המדליף. לגופו של עניין, מאחר שלא זומנתי לשימוע בפרשה זו, אין כל מקום להתייחס אליה".  

 

אמיר דן, יועץ התקשורת של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, הגיב: "כל העניין נשמע לנו שטות מוחלטת". מקורבי אולמרט אמרו ל-ynet כי "לא מפתיע שאחרי התבוסה שהפרקליטות ספגה אתמול בבית המשפט, הם מנסים לתקן עכשיו את הנזק על ידי הפרחת בלונים מלאי אוויר חם". 

 

לפני ארבעה חודשים הודיע היועץ המשפטי לממשלה כי זקן תועמד לדין בפרשת "מעטפות הכסף", יחד עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בכפוף לשימוע. אישום נוסף ייתכן בפרשת "ראשונטורס". במקביל, הודיעה אתמול הפרקליטות כי שולה זקן תואשם במרמה והפרת אמונים בפרשת רשות המסים.

 

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
שולה זקן
צילום: ניב קלדרון
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
זקן עם אולמרט ובוש. האזינה?
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים