שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צבי גור שרצח ילד דורש חופשה: "בניתי את עצמי"
  רוצח הילד אורון ירדן ב-1980 ניסה את מזלו בבית המשפט העליון, שהחזיר את ההכרעה לוועדה לאסירי עולם. עורך דינו: הוא רוצח מסוכן, אבל זכאי לראות את משפחתו

  אחד הרוצחים הידועים לשמצה בתולדות ישראל, צבי גור, הופיע הבוקר (ב') בבית המשפט העליון כדי לדון בבקשתו לצאת לחופשה, לאחר מספר שנים שהדבר נמנע ממנו. גור אמר ל-ynet לפני הדיון: "אני יושב כבר 29 שנים בכלא, מתפקד ולכן ראוי לצאת לחופשות". השופטים החזירו את ההכרעה לוועדה, והשאירו פתח לדיון נוסף.

   

  הפרשה הסעירה את ישראל ב-1980 כאשר אורון ירדן, ילד בן שמונה מהיישוב סביון, נחטף ממקום מגוריו. גור חטף אותו תמורת כופר והבטיח לשחררו, אך לבסוף רצח אותו. פרטי הפרשה וסופה הטרגי עוררו זעזוע עמוק בציבור הישראלי באותה עת. יצוין כי גור נמלט בעבר מכלאו - ונתפס כעבור כמה ימים של מצוד נרחב.

    

  "בניתי את עצמי במשך השנים ואני ראוי לחופשות", הוסיף גור. "אני מצטער על מה שעשיתי וגם מתבייש בזה. בזמנו אמרתי, ואני עדיין חוזר על זה ואומר למשפחתו של ירדן, שאני מצטער מעומק הלב ואף נושא את הכאב שלהם. אבל שום דבר שאומר לא משתווה לכאב שלהם".

   

  במהלך הדיון טען פרקליטו של גור, עו"ד עופר אלמוג, כי מחוות הדעת שהוגשה לוועדה לאסירי עולם עולה כי הסיכון שנשקף מגור הוא נמוך. אלמוג הוסיף כי עובדה זו לא צריכה להוות שיקול מכריע בהחלטת הוועדה. "המעט שיש לגור הוא קצת אוויר לנשימה לראות את משפחתו", אמר.

   

  אולם הפרקליטות טוענת יש בידי הועדה מידע שעלול להעיד על מסוכנותו של הרוצח.

  לטענתה, מידע זה מתייחס לגורמי פשיעה ולכן ההחלטה לאסור על חופשות היא נכונה. השופטים קבעו לבסוף כי גור יופיע בפני הוועדה בסוף החודש ואם לא תאושר בקשתו, ההליך יימשך בבית המשפט.

   

  עו"ד אלמוג הוסיף בצאתו מהדיון כי "בית המשפט העליון נתן לנו אישור על החלטת בית המשפט המחוזי בבאר שבע, אם הוועדה לא תאשר את יציאתו לחופשה של גור. לוועדה אין על מה לסמוך כאשר החליטה לשלול את החופשות. בניגוד לטענת הפרקליטות - לגור אין שום סכסוך עם גורמי פשיעה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מיכאל קרמר
  צבי גור. "נושא את הכאב שלהם"
  צילום: מיכאל קרמר
  צילום רפרודוקציה
  אורון ירדן
  צילום רפרודוקציה
  מומלצים