שתף קטע נבחר

אחיו של אשר פלמר: המעצר לא מקל על הכאב

בני משפחתם של הנרצחים בפיגוע קיבלו ברגשות מעורבים את ההודעה על מעצר מיידי האבנים: "אין לנו רצון בנקמה, אבל טוב שזה קרה מהר". "ידיעות אחרונות" מדווח כי כוח מסתערבים, בפיקודו של הקצין המעוטר במערכת הביטחון, לכד את השניים

משפחת פלמר קיבלה ברגשות מעורבים את הידיעה על פענוח הרצח של אשר פלמר ובנו התינוק יונתן לפני כשבועיים סמוך לקרית ארבע. "התחושה שלי היא לא לפה ולא לשם", אמר אחיו של אשר ז"ל, משה פלמר. ב"ידיעות אחרונות" פורסם הבוקר (יום ו') כי המעצר בוצע על ידי יחידת המסתערבים של מג"ב, בפיקודו של סגן ניצב י', שנחשב לקצין המעוטר ביותר במערכת הביטחון. י' זכה בעבר בעיטור העוז, בצל"ש המפכ"ל ובצל"שים נוספים.

 

רצח בני משפחת פלמר - כתבות נוספות:

 

השבעה בבית משפחת פלמר. "המעצר לא מקל על הכאב" ()
השבעה בבית משפחת פלמר. "המעצר לא מקל על הכאב"

 

שני פלסטינים תושבי חלחול נעצרו ביום שלישי והודו בזריקת האבן שגרמה לתאונת הדרכים בה נהרגו האב ובנו. צו איסור פרסום הוטל על זהות העצורים וכל שאר פרטי החקירה. השניים השליכו את האבן מרכב חולף ונבדק חשד כי הם האחראים גם ל-17 מקרים אחרים בהם יודו אבנים לעבר מכוניות ישראליות מכלי רכב חולפים.

 

"אף פעם לא היה לי רצון לנקמה, אבל אני שמח שעצרו אותם", אמר אחיו של אשר פלמר. "זה קצת עוזר לתחושה של סגירת מעגל, אבל ההתמודדות שלי פחות קשורה לשאלה אם תפסו את הרוצחים או לא. אני עדיין מנסה לעכל את מה שקרה. האסימון עוד לא ממש ירד לכולנו. קשה לקלוט מה קרה".

 

"זה לא סוד למה הם עשו את זה", הוסיף משה פלמר. "זה לא ממש מקל על הכאב, אבל טוב שזמן קצר יחסית אחרי האירוע הצליחו לעלות על האנשים. אני מאמין שמי שאחראי לתפוס את האנשים האלה עושה את העבודה שלו כמו שצריך".

 

זירת התהפכות הרכב. "את היקירים שלנו כבר איבדנו" (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
זירת התהפכות הרכב. "את היקירים שלנו כבר איבדנו"(צילום: אליעד לוי)

 

אהרון פרץ, גיסו של אשר ז"ל, מסכים לדברים: "אנחנו לא רואים זאת בתור נחמה כי כבר איבדנו את היקירים שלנו. אבל יש איזו שמחה קטנה, כי הם לא יפגעו ביהודים נוספים. דבר חשוב נוסף זה שכוחות הביטחון עבדו בצורה בלתי רגילה. זה לא מנחם אבל זה קצת מרגיע".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות:

 

חבר הכנסת מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) בחר דווקא לתקוף את המשטרה והצבא, וטען כי יש גורמים מסוימים בגופי הביטחון שמבחינתם דם יהודי הינו הפקר. "הם רק רוצים לסיים את המשמרת וללכת הביתה", אמר. "אני קורא לשר לביטחון פנים להורות לאלתר על פיטורי דוברת מחוז ש"י ודובר אוגדת איו"ש, שבחרו להסתיר את האמת מעם ישראל והעולם כולו".

 

ברוך מרזל, יו"ר ארץ ישראל שלנו, קורא להטיל עונש מוות על רוצחי אשר ויונתן פלמר, ואמר: "רק במדינת ישראל רוצחי תינוקות הולכים הביתה אחרי כמה שנים בבית הכלא".

 

מלאכי לוינגר, ראש מועצת קרית ארבע: "אנחנו מברכים את כוחות הביטחון על תפיסת החוליה. הפעילות הנחושה מצביעה על הפקת לקחים ראויה לציון של מערכת הביטחון, שבתחילה לא הבינה נכון את משמעות האירוע. אנחנו מאמינים ומקווים שבעקבות פעילות צה"ל, השקט והביטחון ישובו לאזור ולצירי התנועה המרכזיים. מדובר בבשורה חשובה שתאפשר בחגים הקרובים לעשרות אלפי יהודים מהארץ ומהעולם לבקר בקברי האבות במערת המכפלה ללא חשש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשר ויונתן פלמר ז"ל
ח"כ בן ארי. "המשטרה ניסתה להסתיר את האמת"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים