שתף קטע נבחר

12 שנות מאסר לטל מור שהרג את שניאור חשין

הצעיר מהצפון נהג אחרי ליל אלכוהול וסמים והרג את רוכב האופניים שניאור חשין ביוני אשתקד. השופט קבע: "על בית המשפט להעביר מסר חד וברור למי ששותה ונוטל סמים". בתום הדיון פרץ ויכוח קולני בין חברו של חשין לאביו של הנהג, שאמר: "זה יהיה קרקס בעליון כי כל חברי השופט חשין יושבים שם"

אחד ממקרי הדריסה המזעזעים שידעה ישראל בשנים האחרונות מגיע הבוקר (יום א') לקץ הדרך המשפטית. 12 שנות מאסר בפועל נגזרו הבוקר (יום א') על טל מור, שהורשע בהריגתו של רוכב האופניים שניאור חשין (40) ביוני אשתקד. מור, שברח מהזירה, הורשע בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה בהפקרת פצוע ובנהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול. בנוסף הוא יפצה את בני משפחת חשין ב-30 אלף שקלים. כבר היום יחל מור לרצות את עונשו.

 

  • לקריאת גזר הדין של טל מור

 

פגע וברח - עוד ממשפטו של טל מור:

  

אחרי שהשופט גזר את דינו של מור, פרץ מחוץ לאולם ויכוח סוער בין אביו של הנהג לאורי בירקאן, חבר ילדות של שניאור חשין ז"ל. אביו של מור אמר שגזר הדין היה ידוע ואמר כי יערער עליו לבית המשפט העליון. "אנחנו נערער לעליון וזה יהיה עוד קרקס, כי כל חברי השופט חשין יושבים בעליון", אמר האב. בירקאן, ששמע את הדברים זעק לעבר האב: "הבנאדם מת, אין לכם בושה? לשקר על מה? מה אתה משתף את אבא שלו.. הבן שלו מת!". האב לא נותר חייב ואמר כי בנו הוא לא הנהג הדורס: "הבנאדם שהרג את חשין מסתובב חופשי וצוחק".

 

טל מור עם הוריו באולם המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
טל מור עם הוריו באולם המשפט(צילום: מוטי קמחי)

 

בגזר הדין התייחס השופט זכריה כספי לכך שמור שתה ועישן סמים לפני התאונה. "קשה לראות בו צעיר נורמטיבי. גם התנהגותו אחרי ההפקרה אינה מתיישבת עם הנורמטיביות". הוא התייחס לצורך להחמיר בענישה, בעונשם של נהגים שגרמו לתאונות "פגע וברח". "אין לתקשורת ולכל פרסום זר השפעה על החלטתי", אמר השופט בתגובה לדבריה של הסנגורית כי המשפט זכה לסיקור נרחב. הוא מתח ביקורת על דבריה ואמר כי גם אביו של מור והנאשם עצמו השתמשו בתקשורת ונתן לדוגמה דף בפייסבוק.

 

השופט גם תיאר את מעשיו של טל מור ביום התאונה: "הוא נוטל את הגה מכוניתו בידיו, לאחר ליל הוללות, כשהוא רווי אלכוהול סם ובשעה שהיה ללא שינה קודם לכן, מזה כ-18 שעות, ויוצא לדרכו. התוצאה היתה צפויה, כתסריט שסופו ידוע מראש. במהלך הנסיעה הזו לביתו שבצפון, מכריעים אותו העייפות ותוצאות השתייה, שאליהן מצטרפת גם השפעת הסם בו עשה שימוש". השופט הוסיף: "חוסר האחריות וקלות הדעת שלו זועקים מיד כאשר הוא עולה על רכבו, כדי לנהוג בו במצב כזה".

 

טל מור עם הוריו בדרך לבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
טל מור עם הוריו בדרך לבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

 

השופט הזכיר את גזר הדין של אביחי וולט, שגרם למותה של צעירה שהיתה על האופנוע עליו רכב ונידון לשמונה שנות מאסר. השופט הדגיש שזו "עת חירום". הוא הוסיף: "על בית המשפט להעביר מסר חד וברור למי ששותה ונוטל סמים". השופט לא חסך במילים קשות: "הנאשם התנהג באופן נקלה כשנס על נפשו והוסיף חטא על פשע".

 

מור ובני משפחתו הגיעו לדיון בבית המשפט עם חולצות, ועליהן תמונות שלו ושל בני משפחתו. עוד לפני הדיון הוא ישב בקפיטריה יחד עם עורכת דינו ובני משפחתו. לעומת זאת, דנית חשין - שאיבדה את בעלה בתאונה - לא הגיעה לדיון בבית המשפט. 

 

נמלט מבלי להגיש עזרה

התאונה הקטלנית התרחשה בשעת בוקר מוקדמת ביוני אשתקד, סמוך למחלף קסם. חשין רכב על אופניו בלווית חברו, כאשר מור - בדרכו לביתו בצפון אחרי לילה רווי אלכוהול וגם עישון סמים - פגע בו בעוצמה קטלנית ואף גרר אותו לאורך עשרות מטרים. הוא נמלט בלי להגיש עזרה.

 

חשין עם אשתו וילדיו. "נותרנו שבורים" ()
חשין עם אשתו וילדיו. "נותרנו שבורים"

 

לפני כחודש, הרשיע השופט כספי את מור וקבע בהחלטתו כי אינו נותן בו אמון "בצורה נחרצת. הסברו הוא מופרך וילדותי". לדבריו, התרשמותו מהנאשם "איננה חיובית, כמו הרגלי השתייה וכל מה שקשור בשימוש בסם על ידו. לעיתים נתפס גם בשקר ממש, כטובע הנאחז בקש לחלץ את עצמו מהמצב שאליו נכנס. הוא אחז כמוצא שלל רב בתרחיש ההגנה, תרחיש דמיוני שאינו מתיישב עם ממצאים בשטח. הוא גם תפור בתפרים גסים... מתוך מטרה לחלצו".

 

מור טען בתוקף שלא ידע כי פגע בחשין, ובמהלך המשפט מירר בבכי ואמר שאינו זוכר.

 פרקליטיו טענו כי ייתכן שהיה זה רכב אחר, והודיעו שיערערו. אחרי ההרשעה מור ביקש את רחמי השופטים, בעוד התביעה ביקשה עונש חמור.

 

חשין, בנו של שופט בית המשפט העליון מישאל חשין, הותיר במותו אשה ושלושה ילדים. דנית, אלמנתו, העידה במסגרת שלב הטיעונים לעונשו של מור, ואמרה בדמעות: "מזוג מאושר עם חלומות ותוכניות, הפכתי לאלמנה ואם לשלושה יתומים. בלתי אפשרי עבורי לתאר את התהפוכות שעברנו. נותרנו פגועים ושבורים. שום דבר לא אותו דבר, אין בכוחנו להשלים עם הפרידה משניאור. איננו יודעים אם נוכל אי פעם".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טל מור בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
סימני הגלגל על הרכב
מומלצים