שתף קטע נבחר

כ-80% מהיפנים: די לתלות באנרגיה גרעינית

שנה לאחר רעידת האדמה, הצונאמי והמשבר הגרעיני שזעזעו את המדינה: בסקר שבו השתתפו 3,000 איש עולה כי רוב היפנים חושבים שארצם צריכה לצמצם בהדרגה את תלותה באנרגיה גרעינית עד שתגיע למצב שבו היא לא זקוקה לה יותר

למדו על בשרם: רוב היפנים תומכים בצמצום התלות של ארצם באנרגיה גרעינית. כך עולה מסקר שפורסם היום (יום א') בארץ השמש העולה, שנה לאחר רעידת האדמה והצונאמי שפקדו את המדינה וגרמו לנזק רב במתחם הכורים הגרעיניים בפוקושימה.

 

שנה לאסון ביפן:

"זה ניסוי וטעייה"

יפן חששה שטוקיו תיחרב

"לא אוכלת וישנה. רוצה הביתה"

 

הסקר, שנערך על ידי העיתון "שימבון", מצא כי 43.7 אחוזים מהמשיבים חושבים שיפן צריכה לצמצם בצורה הדרגתית את תלותה באנרגיה גרעינית עד שתגיע למצב שבו היא לא זקוקה לה יותר. 35.9 אחוזים נוספים מסכימים עם עמדה זו יותר משהם חולקים עליה. רק 4.5 אחוזים מהנשאלים תמכו בהמשך התלות באנרגיה גרעינית. הסקר נערך בשבוע שעבר והשתתפו בו 3,000 בני אדם.

 

רוצים חלופות בטוחות. הפגנה בטוקיו נגד השימוש באנרגיה גרעינית (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
רוצים חלופות בטוחות. הפגנה בטוקיו נגד השימוש באנרגיה גרעינית(צילום: רויטרס)

 

יפן ייצרה לפני רעידת האדמה אשתקד כשליש מהחשמל שלה מאנרגיה גרעינית. מתוך 54 הכורים הגרעיניים שנמצאים בשטחה, רק שניים נותרו פעילים בעוד האחרים סגורים לצורך תחזוקה ובחינה מחודשת.

 

ב-11 במרס 2011 החרידה רעידת אדמה בעוצמה 9.0 את יפן. גלי הצונאמי הגבוהים שטפו תוך זמן קצר את ערי החוף.

ברעש האדמה האדיר ביפן נהרגו 15,850 בני אדם, 6,011 נפצעו ועוד 3,287 עדיין מוגדרים נעדרים. צונאמי ששטף אזורים נרחבים במדינה עקר ממקומם בתים רבים והחריב עיירות שלמות.

 

בפוקושימה נפגע הכור הגרעיני וקרינה דלפה ממנו. עבור 11 אלף תושבי העיר אוקומה ועבור 80 אלף תושבי מחוז פוקושימה שלא יכולים לשוב לבתיהם בעקבות הקרינה הגבוהה, הצלקות הנפשיות עמוקות ביותר אף על פי שרבים מבתיהם נותרו שלמים מבחינה פיזית. רבים מהתושבים שנאלצו לנטוש את בתיהם לא יודעים אם אי פעם יוכלו לשוב לקרקע שהייתה שייכת למשפחותיהם במשך דורות רבים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינה בטוקיו נגד התלות באנרגיה גרעינית
צילום: רויטרס
רמת קרינה גבוהה בסמוך לכורים הגרעיניים
צילום: AP
מדינה בפוסט-טראומה
צילום: רויטרס
מומלצים