שתף קטע נבחר

נתניהו הפציר במזכ"ל האו"ם: אל תיסע לאיראן

רה"מ קיים שיחה קשה עם באן קי-מון, שאמור להשתתף החודש בטהרן בוועידת המדינות הבלתי מזדהות. הוא הזכיר לו את איומי ההשמדה של משטר האייתוללות, ואמר לו כי יהיה זה פרס לעזות המצח האיראנית: "אדוני המזכ"ל, מקומך אינו בטהרן"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, קיים אחר הצהריים (יום ו') שיחה קשה עם מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, ואמר לו כי נסיעתו הצפויה החודש לטהרן היא טעות גדולה, גם אם היא נעשית מתוך כוונות טובות. נתניהו מתח בפני באן ביקורת על נסיעתו, ואמר לו כי הוא אינו רואה כל סיבה שיבקר במדינה ששלטונה הוא אנטישמי ושם לו למטרה להשמיד את מדינת ישראל.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

לפי לשכת נתניהו, ראש הממשלה אמר למזכ"ל האו"ם: "בשנים שבהן אתה מכהן כמזכ"ל האו"ם נהגת בצורה הגונה. זאת הסיבה שהתאכזבתי

כל-כך לשמוע על כוונתך להשתתף בוועידת המדינות הבלתי מזדהות שתיערך בסוף החודש בטהרן. גם אם זאת לא כוונתך, ביקורך באיראן יעניק לגיטימיות למשטר המהווה את האיום הגדול ביותר לשלום וביטחון העולם".

 

נתניהו אמר עוד לבאן: "לא רק שהמשטר האיראני מאיים על מדינות ברחבי המזרח התיכון, לא רק שהוא יצואן הטרור הגדול ביותר בעולם, אי אפשר להפריז בסכנה שהוא מהווה למדינת ישראל. המשטר האיראני מחויב להשמדתה של מדינת ישראל, ומצהיר באופן גלוי על כוונתו להשמיד את מדינת ישראל".

 

ראש המשלה הזכיר בשיחה עם מזכ"ל האו"ם כי נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, אמר שכל אוהבי החופש והצדק בעולם מחויבים להתאחד כדי להשמיד את "היישות הציונית", וציין כי לפני חודשיים השתמש סגן נשיא איראן בוועידה בחסות האו"ם כבמה לנאום אנטישמי שבו האשים את הציונים באחריות לסחר סמים בינלאומי, למהפכה הבולשביקית ולרצח תינוקות שחורים. נתניהו הזכיר גם איומי השמדה שהשמיע רמטכ"ל צבא איראן, וכי טהרן אחראית למסע טרור עולמי, שהפיגוע האחרון בו בוצע על-ידי חיזבאללה, "זרועו הארוכה של המשטר האיראני", בבולגריה.

 

"הגרוע מכל הוא שהמשטר האיראני ממשיך בתכנית הנשק הגרעיני שלו", אמר נתניהו לבאן, "על אף החלטות מועצת הביטחון, הסנקציות

הקשות והצעות חוזרות ונשנות להגיע לפתרון דיפלומטי - המשטר האיראני מתעלם מהקהילה הבינלאומית, מוליך שולל את פקחיה ושועט לממש את כוונתו להצטייד בנשק גרעיני".

 

ראש הממשלה אמר לבאן כי ביקור של מזכ"ל האו"ם באיראן הוא פרס לעזות המצח האיראנית וטעות איומה: "להעניק לגיטימיות, אפילו ללא כוונה, למשטר הקורא בגלוי ופועל בגלוי לחיסולה של מדינה אחרת החברה באו"ם תכתים אותך ואת הארגון שאתה עומד בראשו". נתניהו חתם את השיחה במשפט: "אדוני המזכ"ל, מקומך אינו בטהרן".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנימין נתניהו.
צילום: בני דויטש
מזכ"ל האו"ם. "ביקורך ייתן לגיטימיות למשטר האיראני"
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים