שתף קטע נבחר

החיזבאללה: ייתכנו חילופי שבויים לפני הבחירות

בנאום טלוויזיוני אמר מנהיג החיזבאללה, חסן נסראללה, כי "אם ברק לא משוכנע ששלושת החיילים הם סיבה לשחרור כל האסירים שלנו, נחטוף עוד חיילים"

מזכ"ל החיזבאללה, השייח' חסן נסראללה, אמר אמש (יום א') בנאום טלוויזיוני כי תיתכן עסקה לחילופי שבויים עם ישראל עוד לפני הבחירות בישראל. "אנו אומרים לראש הממשלה ברק, כי אם אתה רוצה לשכנע אותנו שנוכחותם בידינו של שלושה חיילים ישראלים אינה מצדיקה שחרור כל האסירים שלנו, אז נחטוף עוד חיילים כדי להגיע לפתרון". נסראללה הוסיף כי "החיזבאללה מחויב להביא לשחרור כל האסירים הלבנונים, הפלסטינים, הערבים והאיראנים שנמצאים בידי ישראל".
לאחרונה הוטל איפול על סוגיית השבויים, במיוחד על סוגיית התיווך בנושא, אך ידוע שמתווכים גרמנים ואוסטרים פעלו בתקופה האחרונה כדי להביא לשחרור שבויים. עד כה מסרב החיזבאללה לתת סימן חיים משלושת החיילים שנחטפו בלבנון, והוא דחה את פניות ישראל והצלב האדום לאפשר ביקור אצל השבויים. לאחרונה דווח עוד שהארגון דחה הצעה להעביר לישראל קלטת בו מצולמים החיילים. בנוסף לשחרור כל האסירים הלבנונים והערבים מישראל, תובע החיזבאללה שישראל תעניק ללבנון מפה של המוקשים שנמצאים בדרום לבנון, שמאז נסיגת צה"ל, לטענת החיזבאללה, גרמו להריגת לפחות 7 לבנונים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי אף פי
נסראללה. נחטוף עוד חיילים
צילום איי אף פי
מומלצים