שתף קטע נבחר

IDC: רק 16% מהאוכלוסייה בישראל גולשים באינטרנט

חברת המחקר טוענת כי מספר הגולשים בישראל נמוך מאופן משמעותי מהמקובל בעולם המערבי ועומד על כמיליון בלבד; להערכתה, בשנת 2005 יגיע מספר המחוברים לרשת בארץ בפס רחב ל-700 אלף והיקף המסחר האלקטרוני יעמוד על מיליארד דולר

בניגוד להערכות קודמות בכל הקשור להיקף השימוש באינטרנט בישראל, מפרסמת היום (ג') חברת המחקר IDC נתון חדש, על פי רק כמיליון איש מחוברים כיום לרשת (16% מהאוכלוסייה). החברה מגדירה משתמשי אינטרנט פעילים ככאלה המתחברים לרשת לפחות פעם בחודש, כך שלמעשה מספר המשתמשים הכבדים נמוך בהרבה.
נתון זה נמוך ביחס לממוצע המקובל במערב אירופה, העומד על 25% ונמוך בשיעור משמעותי משיעור החדירה במדינות המפותחות דוגמת שוודיה (36%), נורווגיה (32%) ובריטניה (27%).
ערן הימל, האנליסט הראשי שמאחורי המחקר ב-IDC ישראל, אומר כי המדובר במחקר שלישי במספר וכי המסקנות התקבלו משיחות עם ספקי מחשבים אישיים ומודמים, כמו גם מספקי חיבור לרשת.
נתון אחר שמפרסמת החברה עוסק בהכנסותיהם של ספקי הגישה לאינטרנט. על פי נתוני IDC בשנת 2000 הסתכמו הכנסות הספקים ב- 123 מיליון דולר והן צפויות לגדול לסך של כ- 400 מיליון דולר בעוד 5 שנים. שלושת ספקי הגישה המובילים בישראל הם: נטויז'ן, אינטרנט זהב ובזק בינלאומי.
בכל הקשור לחדירת האינטרנט רחב הפס לישראל צופים בחברה כי בשנת 2005 יהיו בישראל קרוב ל- 700 אלף חיבורי אינטרנט רחב פס. כיום, כידוע, הטכנולוגיה השלטת לגישה לאינטרנט בישראל היא בקישור באמצעות חיוג. בשנת 2005 יסתכמו הכנסותיהם של ספקי הגישה לאינטרנט בקרוב ל- 300 מיליון דולר מאספקת שירותי אינטרנט מהיר.
לגבי תחום המסחר האלקטרוני (B2B ו-B2C) מעריכים ב-IDC את היקפו בשנת 2000 בסכום של 300 מיליון דולר וצופים כי הוא היקפו יגיע לסכום של מיליארד דולר ויותר בשנת 2005.
האנליסט הימל כותב במחקר, כי שוק הגישה רחבת הפס חייב להתפתח במקביל להיווצרות תכנים ושירותים המתאימים לפס הרחב. במצב הקיים היום והצפוי בעתיד הקרוב, משול האינטרנט רחב הפס בישראל לרשת צינורות ללא מים. "תביעת משרד התקשורת להפריד בין ספקי התכנים לספקי התשתיות הנה בעייתית ביותר להמשך ההתפתחות של שני השווקים", אומר הימל.

אינטרנשיונל דטה קורפוריישן (IDC), עורכת המחקר, עוסקת במחקרי שוק בתחומי המחשוב, התוכנה והתקשורת. החברה פעילה ב- 43 מדינות בעולם והיא מעסיקה כ- 700 חוקרים.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פס רחב. הכנסות הספקים יגיעו ל-300 מיליון
נסחר אלקטרוני. מיליארד דולר ב-2005
מומלצים