שתף קטע נבחר

ארגון חדש דורש: חנינה למרגלית הר שפי

הוועד למען מרגלית הר שפי, אשר החל לפעול לאחרונה, קורא להעניק להר שפי חנינה, שכן "כלא נוה תרצה הוא כלא נורא, היא עלולה להימצא בחברת פרוצות ורוצחות"

ארגון חדש בשם "הוועד למען מרגלית הר שפי", החל לפעול לאחרונה והוא דורש להעניק להר שפי חנינה. בין היתר הקים הוועד אתר אינטרנט, בו ניתן לקרוא מאמרים וחוות דעת משפטיות הנוגעים למשפט (ראו קישור מימין).
הר שפי צפויה להתחיל לרצות את תשעת חודשי המאסר שהוטלו עליה בעוד כשבועיים, ב-21 במארס, בכלא נוה תרצה. במודעות שפורסמו בסוף השבוע על ידי הוועד למען מרגלית הר שפי תחת הכותרת: "תם המאבק המשפטי הממושך. רק חנינה מאת הנשיא תציל את מרגלית", נקראים תומכיה להפנות בקשות חנינה לנשיא המדינה, לשר המשפטים ולשר לבטחון פנים. מפרסמי המודעה מפצירים בקוראים לסייע לה שכן "כלא נוה תרצה הוא כלא נורא. הקשה ביותר מבין בתי הכלא בארץ. אין כלא לנשים עברייניות מסוגים שונים כפי שקיים עבור גברים. לכן היא עלולה להימצא בחברת פרוצות, מכורות לסמים ורוצחות". בנוסף קובעים מפרסמי המודעה כי "מרגלית היא כולנו", ו"כולנו אשמים".
גילוי דעת בנושא פרסם גם רב הישוב בית אל, הרב שלמה אבינר. לפני רצח רבין פנתה הר שפי לרב אבינר, מחשובי הרבנים של הציונות הדתית, כדי שיחווה דעתו האם חל על רבין דין רודף. בגילוי הדעת, שפורסם בעיתון "מקור ראשון", כותב הרב אבינר: "אני מצהיר בזאת כי לפי עומק מצפוני והכרתי הברורה, מרגלית הינה נערה נקייה וחפה מפשע, שנפלה קורבן לשגיאה משפטית נוראה". הרב אבינר כותב כי הוא יודע שמרגלית הר שפי חפה מפשע שכן היא פנתה אליו כחצי שנה לפני הרצח כדי שיספק לה "תחמושת הלכתית נגד סטודנטים המחילים על ראשו של ראש ממשלתנו דין רודף", ובהקשר זה מגלה הרב אבינר כי "ניהלתי שיחות מעין אלו לעשרות ואולי למאות, ועל כורחי נעשיתי בקיא להבחין בטיבו של העומד מולי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
הר שפי. "מרגלית היא כולנו"
צילום גלי תיבון
מומלצים