שתף קטע נבחר

האלוף (מיל') גזית: "יש להקים כאן דיקטטורה"

ראש אמ"ן לשעבר מציע להקים "משטר לא דמוקרטי", מזהיר מפני הפיכת הרוב היהודי למיעוט וממליץ לפנות את ההתנחלויות ולהחזיר את השטחים כדי ש"גבולות המדינה יכללו מספר קטן ככל האפשר של ערבים"

ראש אגף מודיעין לשעבר, האלוף (מיל') שלמה גזית מציע להקים בישראל "משטר חירום לא דמוקרטי" משום ש"הסכנה הדמוגרפית היא החמורה ביותר" ויש לשמור על הרוב היהודי במדינה. כך מדווח היום (ב') "ידיעות אחרונות".
גזית אמר את הדברים בכנס של המועצה הציונית מטעם הסוכנות היהודית שנערך בסוף השבוע בקיבוץ מעלה החמישה.
גזית מכנה את ישראל "אומה סופנית שזקוקה לדיקטטורה של כמה שנים". בין היתר הוא מציע להגביל את הילודה במגזר הערבי ומזהיר כי "אם לא נתעשת בנושא זה, בתוך דור, או לכל היותר שני דורות, מדינת ישראל תחדל להתקיים כמדינה יהודית ציונית". כמו כן קורא גזית לפינוי ההתנחלויות והחזרת השטחים, כדי ש"גבולות הקבע של המדינה יכללו מספר קטן ככל האפשר של ערבים".
לפני שלוש שנים עורר גזית סערה כאשר אמר כי "הדתיים מכניסים פוליטיזציה לצבא. הכיפות הסרוגות עבורי הן כמו צלב קרס על השרוול של החיילים הנאציים". לאחר שדבריו זכו לגינוי התנצל גזית והבהיר כי אין לו שום דבר נגד החיילים הדתיים, אולם לא חזר בו מעמדותיו.
גזית כיהן כראש אמ"ן בצה"ל אחרי מלחמת יום כיפור ולאחר שחרורו שימש כנשיא אוניברסיטת בן גוריון וכמנכ"ל הסוכנות היהודית. כיום הוא מכהן כיו"ר העמותה לחקר כוח המגן ע"ש ישראל גלילי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
גזית. רק דיקטטורה
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים