שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פטור להסדר כובל לאלסינט, אלג'מס וג'נרל אלקטריק
  פטורים נוספים ניתנו להסכמים בין BEA לליעם, ובין כותרים לכפן

  הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, העניק בשבוע שעבר פטור להסדר כובל בין אלסינט ואלג'מס לבין ג'נרל אלקטריק מדיקל סיסטמס. צעד זה פוטר את החברות מהחובה לקבל את אישורו של בית הדין להגבלים עסקיים.
  הפטור להסדר כובל נלווה למיזוג, שאישר הממונה על ההגבלים לפני כחצי שנה בין ג'נרל אלקטריק מדיקל סיסטמס לבין אלג'מס, המשווקת מוצרי ההדמיה רפואית מסוג Nuclear Medicine. במסגרת המיזוג רכשה ג'נרל אלקטריק מדיקל סיסטמס את חלקה של אלסינט באלג'מס, והגדילה את אחזקותיה בחברה מ-50% ל-100%.
  בהסדר הכובל הנלווה למיזוג התחייבה אלסינט להמשיך ולייצר עבור אלג'מס מערכות הדמייה רפואית לתקופה של שלוש שנים, ולא לייצרן עבור אחרים. עוד התחייבה אלסינט שלא להתחרות באלג'מס בתקופה זו, ושלא להעסיק עובדים של אלג'מס במשך שנה. אלג'מס התחייבה, מצידה, שלא לשדל עובדים של אלסינט לעבוד אצלה במשך שנה.

  פטור להסדר כובל בין BEA לבין ליעם

  הממנוה נתן גם פטור להסדר כובל בין BEA לבין ליעם מערכות תוכנה ובעלי מניותיה.
  ליעם מכרה ל-BEA את זכויותיה לשווק מוצרי תוכנה של חברה צרפתית, שהיא חברת אחות ל-BEA. במסגרת ההסכם בין הצדדים, התחייבה ליעם שלא להתחרות ב-BEA לתקופה של 18 חודשים. גם בעלי מניות בליעם – ג'ון ברייס מוצרים ועמירם מרקום, אשר שימש כמנכ"ל ליעם – נתנו התחייבות שלא להתחרות ב-BEA לתקופה דומה.

  פטור להסדר כובל בין כותרים לכפן

  פטור נוסף שניתן הוא בין כותרים ספרי וידאו לבין כפן (בעלי הזיכיון למותג בלוקבסטר בישראל). ההסכם עוסק בתפעול של כפן של מכונות אוטומטיות להשכרה ומכירה של קלטות וידאו ותקליטורי DVD, שהן בבעלות כותרים.
  כותרים היא הבעלים של 102 מכונות אוטומטיות להשכרה ומכירה של סרטי וידאו, הפזורות ברחבי המדינה. כפן היא חברה ישראלית בבעלות סופר-פארם. החברה מפעילה 12 ספריות להשכרה של סרטי וידאו ו-DVD.

  לפנייה לכתב/ת
  דרור שטרום, הממונה על הגבלים עסקיים
  מומלצים