שתף קטע נבחר

"מלחמת החמץ" הפוליטית מתחממת

שינוי פותחת בקמפיין נגד הפקחים המטילים קנסות על בעלי העסק המוכרים חמץ. במשרד הפנים לא נרתעים - למרות שהביקורת על כך צוברת תאוצה, אפילו מכיוון המפד"ל

"מלחמת החמץ" צוברת תאוצה, לפחות מבחינת הפוליטיקאים: לצד פקחי החמץ, המחלקים קנסות בגובה 100 שקלים לבעלי המסעדות ובתי הקפה, יסתובבו היום (ד') גם חברי הכנסת יוסף פריצקי ואברהם פורז משינוי, שיקיימו מסע הסברה נגדי.
שני הח"כים יחלקו עלונים תחת הכותרת: "חמץ זה לא סמים". לפי המנשר, נאסר בחוק להציג חמץ בפומבי לצורכי מכירה או צריכה, אך לא נאסר לסחור בו או לצרוך אותו. "כל כולו של החוק הזה הוא כפייה דתית ותו לא", כתבו הח"כים, שמייעצים לבעלי המסעדות ובתי הקפה שלא לענות על שאלות של 'פקח חמץ' הפוקד את בית העסק שלהם. פריצקי ופורז אף טוענים כי לפקח אין כל זכות לחפש חמץ בבית העסק, והוא רשאי לקנוס רק אם הוצג חמץ בפומבי: "אם קיבלתם קנס על מכירת חמץ בקשו להישפט, אנחנו נסייע לכם. זכרו, ישראל אינה עיראק והטאליבן לא מכתיבים לנו מה לעשות", אומרים הח"כים של שינוי.
דובר משרד הפנים, יצחק סודרי מש"ס, אומר כי גם היום יסתובבו פקחי החמץ ויחלקו קנסות, וכי אין כל כוונה להפסיק את הסיורים למרות הביקורות החריפות שנשמעות במערכת הפוליטית. להיפך - הכוונה היא אף להעלות את הקנסות בשנה הבאה.
לרשימת המבקרים את פקחי החמץ נוספה גם סיעת המפד"ל - יושב הראש שלה, הרב יצחק לוי, טוען כי חוק החמץ אינו אפקטיבי: "שליחת פקחים זה פשוט מגוחך ולא מוסיף כבוד לדת ולדתיים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
פורז. זה לא סמים
ארכיון ידיעות אחרונות
אתר הכנסת
פריצקי. ללכת לבית משפט
אתר הכנסת
מומלצים