שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הזוכה במכרז ערוץ החדשות הייעודי: קבוצת "חדשות 24"
  הקבוצה, בראשות נסים משעל תפעיל את ערוץ החדשות החדש, שיעלה לאוויר בסוף השנה; הקבוצה המפסידה, "חדשות ישראל": נשקול פנייה לביהמ"ש; יעקב אילון: "נקים ערוץ בסגנון CNN שישדר 24 שעות ביממה"; אילנה דיין: "אני עצובה לא רק בשבילי, אלא גם בשביל חברי לקבוצה". שר התקשורת: "אני מקוה שמחירי הפרסום ירדו"

  קבוצת "חדשות 24" היא הזוכה במכרז להפעלת ערוץ החדשות הייעודי המסחרי החדש. הערוץ, שימומן מפרסומות, צפוי לעלות לאוויר בסוף השנה והוא יועבר לבתי הצופים חינם באמצעות חברות הכבלים וחברת הלווין. בראש הקבוצה הזוכה עומד נסים משעל, ובין כוכביה נמנים יעקב אילון, יאיר שטרן וגאולה אבן.
  עו"ד דורית ענבר, יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוויין, הכריזה על הקבוצה הזוכה במסיבת עיתונאים בתל-אביב היום (שלישי) בצהריים. הקבוצה שהפסידה בהתמודדות היא "חדשות ישראל" בראשות משה שלונסקי, שבין כוכביה נמנים אילנה דיין, גבי גזית, ירון דקל ורון בן ישי.
  אילנה דיין אמרה היום ל-ynet: "אני עצובה לא רק בשבילי, אלא גם בשביל חברי ב'חדשות ישראל', אנשים שמאוד רציתי לעבוד איתם ולעשות ביחד משהו חדש. לצערי הרב זה לא התאפשר. אני מקווה שהקבוצה השנייה תעשה עבודה טובה ואני מאחלת לה הצלחה". דיין אמרה כי בזמן הקצר שעבר לא חשבה עדיין על תוכניותיה לעתיד ובתשובה לשאלה האם תצטרף ל"חדשות 24" אמרה: "זה לא הוצע עדיין, אז אני לא יודעת".
  אנשי קבוצת "חדשות ישראל" העלו לאחר הכרזת הזוכה במכרז טענות לגבי אופן ניהולו. בצהריים מסר נציג הקבוצה: "אנו נלמד את ההחלטה, אך מהמידע שכבר קיים בידינו יש בסיס לפנייה לבית המשפט ולכן הסבירות שנעשה זאת היא גבוהה. בימים הקרובים נודיע על החלטתנו הסופית".
  יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוויין, דורית ענבר, דחתה האשמות מצד "חדשות ישראל" לגבי אופן ניהול המכרז, ואמרה שהמציע שנבחר, נבחר ביושר ובצדק, על בסיס העובדה שהיה טוב יותר מהמציע האחר. "כל חברי הוועדה ישבו בידיים תמות ונקיות, והחליטו החלטה נכונה וישרה. שתי הקבוצות הגישו הצעות מעולות. לא היה ניצחון ב"נוק אאוט" אלא בנקודות, ולא בהפרשים גדולים", הוסיפה ענבר.

  כמו CNN

  לאחר קבלת ההודעה על הזכייה, הודיעה קבוצת "חדשות 24" כי צוות ההקמה יתחיל בימים הקרובים בגיוס כוח אדם מקצועי לערוץ, שיכלול עיתונאים, עורכים, מפיקים ואנשים טכניים. בהתייחס לתוצאות בחירת הוועדה אמרו ב"חדשות 24", כי הקבוצה המתחרה עשתה עבודה מקצועית טובה וכי בכוונת אנשי הקבוצה לשלב כוחות מקצועיים מקבוצת "חדשות ישראל" בערוץ החדשות החדש.
  מנהל החדשות של הערוץ החדש, יעקב אילון, אמר ל-ynet לאחר ההכרזה: "אנחנו מחכים להחלטת המועצה בחודשיים האחרונים ולמרות כל הביטחון שהיה לנו בהצעה זו, בהחלט חשנו שמחה גדולה והקלה לשמוע שהקבוצה שלנו נבחרה". בתשובה לשאלה במה שונה תפיסת החדשות של "חדשות 24" מזו של ערוץ 2 וערוץ 1? אמר אילון: "זוהי הפעם הראשונה שיהיה בישראל ערוץ שישדר חדשות 24 שעות ביממה. זה קונספט שונה וזוהי גישה שונה לגמרי ממהדורות החדשות בערוצים האחרים. מדובר בתחום מיוחד במינו שיכלול הגשת רצף של מידע ושל דיווחים בפורמטים שונים". בנוגע לתוכניות שישודרו בערוץ אמר אילון: "בהצעה שהגשנו הצגנו לוח שידורים לדוגמא, ובו משולבים כל הז'אנרים הקיימים בתחום החדשות והאינפורמציה. בכל מקרה, לחם חוקו של הערוץ החדש יהיה חדשות". אילון הוסיף כי בכוונת "חדשות 24" להקים ערוץ חדשות בנוסח CNN, שיהיה ברמה מקצועית ואיכותית גבוהה. לגבי התחרות עם חבריו מערוץ 2 אמר אילון: "זו שאלה טובה שאין לי תשובה עליה, אבל זה לא בדיוק להתחרות. אנחנו ערוץ שישדר 24 שעות של חדשות וזה משהו אחר. ערוץ החדשות ימצא את מקומו המיוחד והוא יהיה ערוץ חשוב מאד במפת הטלוויזיה בישראל".

  חדשות 24 שעות ביממה

  במסיבת העיתונאים בה הוכרזה הקבוצה הזוכה, אמר שר התקשורת, ראובן ריבלין: "זהו יום חשוב לדמוקרטיה הישראלית משום שריבוי הגורמים שמפיקים חדשות מביא ליותר פלורליזם ופחות ריכוזיות. ערוץ חדשות, שכמו ה-CNN מעודכן ומשדר בזמן אמיתי, יהיה, כך אני מצפה, גם סיפור הצלחה עסקי ליוזמיו וגם סיפור הצלחה ציבורי. אינני רואה את תפקידי, או את תפקידו של משרד התקשורת בכלל, כקומיסרים או צנזורים של תוכן". ריבלין אמר עוד כי "ערוץ החדשות יהיה ללא ספק אטרקטיבי ביותר למפרסמים. התחרות על שוק הפרסום תעבור שינויים, ואנו מקווים שמחירי הפרסום ירדו".
  הרישיון להפעלת הערוץ ניתן לעשר שנים, עם אפשרות להארכה לשש שנים נוספות. ב-18 החודשים הראשונים להפעלתו מחויב הערוץ לשדר במשך 8 שעות ביום לפחות, והחל מהחודש ה-19 הוא מחויב לעבור למתכונת של 12 שעות שידור ביום לפחות. ההערכה היא שהערוץ ישדר במשך רוב שעות היום כבר מרגע עלייתו לאוויר.

  נבחרו זכייניות הערוץ המסחרי

  הקבוצות "ישראל 10" (שבראשה עומדים יוהנה פרנר ורוני אלגרנטי) ו"שידורי עדן" (שבראשה עומדים ישראל רינגל ואיציק קול, המנוהלת על-ידי מוטי קירשנבאום) נבחרו היום (שלישי) במכרז להפעלת שידורי הערוץ המסחרי החדש. הקבוצות נבחרו מבין ארבע מתמודדות שהגישו את הצעותיהם לבחינתה של מועצת הרשות השנייה. הקבוצות הזוכות יחלקו ביניהן את ימי השידור בערוץ שיתחרה באופן ישיר בערוץ 2 וימומן משידור פרסומות. על פי לוח הזמנים המתוכנן, שידורי הערוץ החדש צפויים להתחיל בנובמבר ואת שידוריו ניתן יהיה לקלוט באמצעות אנטנה וכן דרך שידורי חברות הכבלים וחברת הלוויין. (עוד על הזוכות במכרז הערוץ המסחרי ר' תחת "כתבות נוספות").
  בקרוב ייסגר גם המכרז לערוץ הייעודי בשפה הרוסית, ובסמוך לו יפורסמו המכרזים לערוצים בשפה הערבית, למוזיקה ולמורשת ישראל, שכולם ימומנו מפרסומות.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נסים משעל. מנכ"ל הקבוצה
  יעקב אילון. כמו CNN
  הלוגו של הקבוצה
  7 לילות
  מומלצים