שתף קטע נבחר

נסראללה: הצעות ישראל בעניין החטופים - מגוחכות

מזכ"ל החיזבאללה אמר בריאיון לטלוויזיה המצרית כי הארגון אינו ממהר להגיע לעסקת חילופי שבויים עם ישראל: "יש לנו את כל הזמן שבעולם"

מזכ"ל החיזבאללה, השייח חסן נסראללה, אמר אמש (ג') בראיון לטלוויזיה המצרית, כי הארגון אינו ממהר בכל הנוגע לביצוע עסקה לחילופי שבויים עם ישראל. לדבריו, "ישראל מהמרת על הזמן, אך לנו יש את כל הזמן שבעולם ואיננו מתכוונים להכנע ללחצי המתווכים או ללחצי מדינות שונות בעולם או ללחצים של הארגונים הבינלאומיים".
גורם הזמן, אומר נסראללה, ישחק בסופו של דבר נגד ישראל, משום שדרישות החיזבאללה הן בעלות אופי אנושי בלבד, לא פוליטי. לדבריו, "הישראלים אומרים דבר אחד לדעת הקהל שלהם, ודבר שני במסרים שהם מעבירים אלינו דרך המתווכים. ההצעות שהם מביאים באמצעות המתווכים הן הצעות מוזרות. הם אפילו לא מעלים את הנושא של השייח עובייד ודיראני. ההצעות של הישראלים מגוחכות".
לדברי נסראללה, הארגון מתעקש על העמדות שהציג, לפיהן יש לשחרר את כל האסירים הלבנונים, אך הוא לא הזכיר אסירים אחרים, כגון את ארבעת הדיפלומטים האיראנים, שאיראן טוענת שנחטפו ב-1982 כשישראל נכנסה ללבנון, ושהחיזבאללה מבקש לשחרר בעסקה.
החיזבאללה לא ייכנע ל"התגרויות ישראליות להגיב בפעולה צבאית נגד הפרובוקציות של ישראל". לדבריו, "לא ניפול בפח הישראלי, את הפעולות הצבאיות שלנו אנו קובעים במועד ובמקום הנוחים לנו ולא לאויב הציוני". ישראל נסוגה כאשר היא בלחץ, הוא אומר, כפי שקרה בלבנון ובעזה לאחרונה, ויש להמשיך בדרך ההתנגדות והמאבק החמוש נגדה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
נסראללה. הצעות מוזרות
צילום: איי פי
מומלצים