שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  האחים זיסאפל: מהאדם החושב לאדם המאמין
  האחים זהר ויהודה זיסאפל, בעליה של חברת רד ומי שניצלו היטב את הגאות בנאסדא"ק כדי להנפיק שלל חברות, חנכו אתמול בית כנסת. רק לפני כמה חודשים הם הציבו בכניסה למשרדים עותק מפסלו הידוע של רודן "האדם החושב". משל על תעשיית ההיי-טק

  רק לפני כמה חודשים הוזמנו בכירי המשק והממשל לחנוך בקוקטייל חגיגי את הצבתו של אחד העותקים מפסלו הידוע של רודן - "האדם החושב", בכניסה למשרדי חברת רד בקריית עתידים. הימים היו ימי השיא בנאסדא"ק, כשרף 5,000 הנקודות נראה כמו משהו מעבר לפינה והאחים זיסאפל, שהשקיעו כ-3-2 מיליוני דולרים ברכישת הפסל, נחשבו ליקירי תעשיית ההיי-טק.
  הצעד עורר בזמנו גל של דיווחים בתקשורת, כולל כתבות מתפייטות במיוחד בטלוויזיה, שקשרו כתרים לראשה של התעשייה כולה ושיבחו את יכולתה ללכת רחוק לא רק בטכנולוגיה המתקדמת, אלא גם בתחומים כאמנות. אכן, היו ימים.
  אתמול, בשקט יחסית, חנכו הזיסאפלים את בית הכנסת החדש במשרדי רד. לכאורה, אין קשר בין האירועים, אבל אם נרשה לעצמנו להיסחף קצת למחוזות אחרים נוכל להצביע על בכל זאת על קו אחד שמחבר ביו שניהם.
  כשהוצב פסל האדם החושב היו האחים זיסאפל, זוהר ויהודה, בחזקת גורואים מקומיים, או לפחות ממשיכי דרכו של מידאס המיתולוגי, וכל מה שנגעו בו נדמה היה כי הפך לזהב. הצבת פסל האדם החושב של אז נראתה כמעשה כמעט מתבקש, בבחינת הנחתום המעיד על אנשי הבניין ובעיקר על יושבי הקומות העליונות.
  מאז כבר נשפכו הרבה מלים והרבה כסף נעלם בתהומות הבורסה. גם האחים זיסאפל, על 7 החברות שהנפיקו בנאסדא"ק, ספגו כמה וכמה וכמה מכות. חברת רדגארד, שבבעלותם, נסגרה ועובדיה יצאו למאבק משפטי, לאחר שגילו כי נותרו בחוסר כל. אחד ממשרדי יחסי הציבור עמם עבדו האחים הגיש נגדם תביעה בגין אי תשלום חוב של כמה עשרות אלפי שקלים ואחר כך אפילו פנה לטכניון בחיפה, בבקשה שלא יעניק לאחים תואר ד"ר לשם כבוד על רקע זה. לכך ניתן לצרף עוד שורה של אזהרות רווח בחברות אחרות וברקע כמובן את הגל העכור והמשבר בתעשייה כולה. ובקיצור, תקופה לא קלה עוברת על המשפחה המלכותית של ההיי-טק הישראלי.
  כמובן שאיש לא צריך להתחיל לרחם על הזיסאפלים. בחשבון הבנק נותרו עשרות אם לא מאות מיליוני דולרים והאימפריה תשרוד את המשבר הנוכחי. אבל בצוק העתים החליטו אולי האחים זיסאפל שאת השוק אי אפשר להבין דרך האדם החושב וניתוח אנליטי ואם זה המצב אולי תפילה קטנה פה ושם לחיזוק המניה תעזור קצת יותר.
  רק לפני חצי שנה אמר זהר זיסאפל בראיון עיתונאי: "זו התקופה הכי טובה להשקיע בשוק והיא עומדת להיות עוד יותר טובה". ועל כך נגיד רק: אשרי המאמין.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האחים זיסאפל מתקינים מזוזה בבית הכנסת החדש
  מומלצים