שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אדמונטון: הפסד לגברהסילאסי ב-10,000

  הרץ האתיופי, שלא הפסיד בריצה מאז שנת 1993, נכנע לקנייתי קמאצ'י ולבן ארצו מזגבו, ונאלץ להסתפק במדליית הארד. זהב לבאס הגרמני בקפיצה לגובה, ולבן ארצו רידל בזריקת דיסקוס

  היילה גברה סילאסי האתיופי, רץ ה-10,000 הגדול בהיסטוריה, לא הצליח לפנות בוקר לשמור על תוארו, כשסיים רק שלישי בגמר הריצה באדמונטון. גברהסילאסי, שלא נוצח בריצת ה-10,000 מטר מאז שנת 1993, נוצח באחת מריצות הגמר המרתקות והצמודות בהיסטוריה של הריצה.
  עד להקפה האחרונה כללה הדבוקה שהובילה את הריצה לא פחות מעשרה רצים, אבל בהקפה האחרונה הצליחו גברהסילאסי, צ'ארלס קמאצ'י מקניה וואספה מזגבו לברוח לשאר הרצים. בפיניש מצויין, היה זה הקנייתי קמאצ'י, שחצה ראשון את הקו, לפני מזגבו, שזכה בכסף, ולפני גברה סילאסי, שיאן העולם, שנפרד מהתואר העולמי, בו זכה בארבע אליפויות העולם האחרונות. קמאצ'י סיים את הריצה ב-27:53.25 דקות, 72 מאיות השנייה מהר יותר ממזגבו (23:57.97 דקות). גברהסילאסי קבע זמן של 27:54.41 ונאלץ, אחרי שמונה שנים של זהב, להכיר גם את מדליית הארד.

  גובה: זהב מפתיע לבאס

  קופץ הגובה הגרמני, מרטין באס, הפתיע לפנות בוקר את הקופצים הבכירים, כששיפר את שיאו האישי וקבע את תוצאת השנה בעולם, 2.36 מטר, בדרכו למדליית הזהב במקצוע. באס בן ה-25, שסיים שלישי באליפות העולם הקודמת בסיביליה, גבר על שלושת הרוסים המצויינים ועל שיאן העולם, חבייאר סוטומאיור הקובני.
  ואצ'יסלאב ורונין הרוסי זכה במדליית הכסף עם 2.33 מטר, תוצאה זהה לזו של בן ארצו זוכה מדליית הארד, יארוסלאב רייבאקוב (2.30 מטר). סוטומאיור והאלוף האולימפי מסידני, סרגיי קיליוגין, סיימו במקומות הרביעי והחמישי עם תוצאה זהה 2.30 מטר.

  דיסקוס: רידל שוב בפיסגה

  לארס רידל הגרמני הוותיק שב למקום בו התרגל להיות במהלך רוב שנות ה-90', כשניצח את גמר זריקת הדיסקוס. רידל, האלוף האולימפי באטלנטה 96' וארבע פעמים אלוף עולם, אמנם נאלץ להסתפק בכסף בסידני, אבל באדמונטון הוא חזר והוכיח כי גם בגיל 34 הוא עדיין הטוב ביותר בעולם במקצוע. רידל זרק את הדיסקוס למרחק של 69.72 מטרים ושיפר את שיא האליפות. במקום השני סיים וירקליוס אלקנה מליטא, האלוף האולימפי מסידני, עם 69.40 מטר, ובמדליית הארד זכה מיכאל מלנבק, ששבר את שיאו האישי והעמידו על 67.61 מטר.

  3000 משוכות: זהב לקוסגאי

  ברנרד קוסגאי הקנייתי זכה במדליית הזהב בריצת ה-3000 מטר משוכות והשלים דאבל, לאחר שלפני שנה, בגיל 21, זכה במדליית הזהב האולימפית בריצה. קוסגאי ניהל בסיום הריצה קרב אדיר עם בן ארצו ברנרד ברמסאיי ועם המרוקני אלי אזין, אך פיניש מצויין הקנה לו את הזהב, לפני אזין שזכה בכסף, וברמסאי שהסתפק בארד.
  קוסגאי בן ה-22 סיים את הריצה בזמן איטי יחסית - 8:15.16 דקות. אזין קבע 8:16.21 דקות, וברמסאי 8:16.59 דקות.

  400 מטר משוכות: זהב לבידואן המרוקנית

  נזהה בידואן המרוקנית זכתה בתואר העולמי בריצת 400 מטר משוכות, אחרי ששיפרה את תוצאת השנה בעולם והצליחה לגבור על יריבתה המושבעת, הרוסייה יוליה נוסובה. בידואן חצתה ראשונה את קו הסיום, בתוצאה של 53.34 שניות, כשהיא מקדימה בכמעט שניי את נוסובה, שהסתפקה במדליית הכסף (54.27 שניות). דאימי פרניה הקובנית סיימה שלישית עם תוצאה של 54.51 שניות.


  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אי-פי
  גברהסילאסי. הפסד אחרי שמונה שנים
  צילום: אי-פי
  בידואן. זהב ותוצאה מרשימה
  מומלצים