לגבי אקילוב בן ה-48 יש השערה די מבוססת באשר לסיבה שבגללה הוא עדיין לבד. "זאת קלישאה אבל אני פרפקציוניסט וזאת תכונה מעכבת. לאורך השנים פסלתי המון נשים שחשבתי שהן לא מספיק טובות בשבילי, אבל בשנים האחרונות, כנראה בגלל הגיל, למדתי לחיות עם ההבנה שאין מושלם, והסיסמה 'עדיף התקדמות משלמות' נכנסה לי טוב-טוב לראש. עם זאת, עדיין יש לי עקרונות שלא אוותר עליהם".
כמו מה למשל?
"סיגריות ועישון מכל סוג שהוא. אני נטורליסט וזה דוחה בעיניי. הדבר השני, למרות אהבתי לעולם החי והטבע, הוא שאני לא רואה את עצמי חי באותו בית עם כלב או חתול. יש לי בעיה עם נוכחות של חיה בבית, אבל שלא תהיה טעות - אני חושב שאלה חיות נהדרות".

4 צפייה בגלריה
גבי אקילוב
גבי אקילוב
גבי אקילוב. לא חיות ולא סיגריות
(צילום: אוסף פרטי)

"אין הדדיות, צד אחד תמיד ירגיש מנוצל"

אקילוב הוא סוכן ביטוח והשקעות שגר בירושלים אבל לא פוסל מעבר למרכז הארץ. הוא מעיד על עצמו שהוא איש שיחה מצוין, בעל ידע, שאפתנות וערכיות. "אני סוג של קואצ'ר לא רשמי", הוא מחייך. "אני ערכי, טכנולוגי אבל גם אוהב את השקט והטבע. עושה כושר ואוכל בריא. באופן כללי, אני חושב שאני הרבה יותר בוגר ביחס לכל רווק אחר, ולא בגלל הגיל אלא בגלל הניסיון העשיר שיש לי", הוא מצהיר.
יש לך דוגמה?
"הייתי בקשר ארוך עם מישהי, גרושה עם ילד, ואני חושב שבעקבותיו הבנתי מה זה להיות גרוש עוד לפני שהתחתנתי. למדתי על דרך השלילה את ערך המחויבות, כי בקשר הזה לא הרגשתי שהיא מחויבת כלפיי. הבנתי שזה משהו שאני לא מוכן לוותר עליו בקשריי העתידיים".
איך זה בא לידי ביטוי?
"אני מחפש מישהי שתהיה שם בשבילי כל עוד אני מתאמץ, וכמובן שגם אני אהיה שם בשבילה כל עוד היא תתאמץ. אני מאמין גדול בהגינות ובשוויון זכויות. אני מתגייס לכל משימה בזוגיות ובמשפחה אבל מצפה לראות את אותה התלהבות גם מהצד השני. אם זה לא קורה באופן הדדי - צד אחד תמיד ירגיש מנוצל וזה יתפרק".
זה נשמע קצת כמו תנאי בחוזה עסקי כל ענייני ה"קח-תן" האלה, לא?
"זה לא משהו שצריך למדוד בכל יום על המילימטר, זה לא בא מהמקום הזה. אני חושב שזה קשור בהגינות. לכולם ברור שצריכה להיות הסכמה מסוימת בין בני זוג בנוגע לאיך הם רוצים לנהל את החיים שלהם. עד כה הלכנו לפי המודל התנ"כי - הגבר הוא המפרנס והאישה מגדלת את הילדים. בעידן המודרני נשאלת השאלה - האם אנחנו רוצים להמשיך במודל שלא עובד? התמצית של מה שאני מנסה לומר היא שצריך לחשוב איך מביאים יחסים לידי שוויון שניתן לקיים".

4 צפייה בגלריה
גבי אקילוב
גבי אקילוב
גבי אקילוב. לשאוף לשוויון בזוגיות
(צילום: אוסף פרטי)

מה זאת אהבה מבחינתך?
"לדעת שהגעת הביתה, רצון לדאוג דאגה אמיתית לאחת או לאחד שבחרת בו".
אתה מאמין באהבה ממבט ראשון?
"אני מאמין בהידלקות ממבט ראשון, אבל אהבה מתפתחת תוך כמה שבועות או חודשים".
מתי נשבר לך הלב בפעם האחרונה?
"ברגע שהבנתי שלא אצליח לצאת מהקשר הקודם עם מה שאני מצפה. אבל 'נשבר לי הלב' זה רק ביטוי. בסופו של דבר, התגברתי על המועקה תוך ארבעה-חמישה ימים".
זהו? זה הכי הרבה שכאב לך הלב בגלל אישה?
"זה לא נחת עליי כרעם ביום בהיר, ידעתי את זה כבר תקופה, אבל כשנפלה עליי ההכרה שהקשר הזה לא הולך לאן שאני רוצה, היו כמה ימים של משבר והרגשתי רע אבל התגברתי כי הבנתי שאני חייב לצאת מזה".
מתי בכית בפעם האחרונה?
"ב-2014, בעקבות קשר רומנטי".
די, נו. לא בכית מאז 2014?! אני לא מאמינה.
"כן, אני מהגברים הקשוחים. אני טיפוס כזה שלוקח את החיים בקלילות אבל לגמרי יכול להתרגש מאיזה סרט. זה לא שאני קפוא וחסר רגשות, זה איזשהו עניין פילוסופי שיש לי בראש, תפיסת עולם כזו שאני לא זקוק לבכי".
ומה עם פחד? קורה שאתה מפחד להישאר לבד?
"זה לא מפחיד אותי כי בכל רגע נתון אני יכול להתחיל קשר עם מישהי מתוך פשרה. פונות אליי לא מעט נשים באתרי היכרויות ואני בטוח שזה אפשרי. יותר מפחיד אותי להיתקע עם מישהי שהיא פשרה מבחינתי. אני פשוט רוצה את מה שאני רוצה ואת זה קשה למצוא".

4 צפייה בגלריה
גבי אקילוב
גבי אקילוב
מתקשה למצוא את מה שהוא מחפש. גבי אקילוב
(צילום: אוסף פרטי)

אז ספר לי ולקוראות מה אתה באמת רוצה.
"אני מחפש יושרה, הגינות, נאמנות, נתינה, חשיבה רציונאלית, אהבת החיים, אהבת אדם ורצון להתפתח כזוג וכמשפחה. היא צריכה לאהוב ספורט וכושר, תזונה נכונה ולהיות מסבירת פנים. כמובן שצריכה למצוא חן בעיניי מבחינה חיצונית, אבל אני לא מחפש דוגמנית מושלמת. מספיק מישהי שנראית סביר, מטופחת ושומרת על המשקל הנכון".

"מעדיף רווקה בלי ילדים, כדי שנבנה הכול מאפס"

גבי מודה שהוא פעיל באפליקציות ושגם היו לו כמה דייטים וקשרים קצרים שהתחילו בעזרתן, אבל הוא גם מודע מאוד לשטחיות שהמדיום הזה מייצר. "יזמי האפליקציות האלה לא מבינים שצריך לייצר מפגשים. לדעתי הם צריכים לסייע למאות אלפי הרווקים/ות והפנויים/יות לשבור את הקרח ולייצר שיחה פנים אל פנים. ואז דמי המנוי יהיו שווים את זה".
מעניין. מה הדבר הכי טוב שיצא לך מאפליקציה?
"קשר של כמה חודשים עם עולה חדשה מרוסיה, בחורה נהדרת בת 37, אבל זה הסתיים כי הרגשתי שהיא לא ממהרת למסד את הקשר למרות הגיל שלה".
בוא נדבר על גילים. מה הטווח שאתה מחפש?
"מכיוון שאני מתכנן להיות אבא מאושר לילד אחד או שניים, אני מחפש מישהי שעוד מתכננת ללדת, כך שגיל 35-42 נראה לי סביר".
לאור ההיסטוריה שלך, גרושה זה משהו שבא בחשבון?
"רק אם יש לה ילד אחד ובתנאי שהיא רוצה להביא ילדים נוספים, אבל מעדיף רווקה בלי ילדים כדי שנבנה הכול מאפס".
ילדים הם משהו שאתה מרגיש קצת פספוס לגביו?
"הייתי רוצה שכבר יהיו לי ילדים, אבל אין לי ספק שאעשה את זה בסוף. גם אם זה יקרה בגיל יותר מבוגר, זה לא נורא בכלל".
מה מעליב אותך?
"לא קל להעליב אותי או לפגוע בי. כבר עברתי הרבה ופיתחתי חסינות".

4 צפייה בגלריה
גבי אקילוב
גבי אקילוב
גבי אקילוב. לא בוכה ולא נעלב בקלות
(צילום: אוסף פרטי)

חתונה - ברבנות או אזרחית?
"אני פתוח לשתי האופציות".
פוליטיקה – האם היא יכולה להיות אישיו?
"אני מכיר זוגות שהם הפכים פוליטיים ומסתדרים ביניהם כי הם מראש קבעו שלא מכניסים פוליטיקה הביתה. זה לא קל אבל אפשרי. בכל מקרה, אני נמצא במרכז הפוליטי, כך שאני יכול להסתדר עם מישהי מהשמאל הלא קיצוני וגם מהימין הלא קיצוני".
מה המרכיב הכי חשוב בעיניך במערכת יחסים?
"הרצון לסייע לבן הזוג לצמוח בכיוון שלו ולראות אותו מסופק, בזכות התמיכה ההדדית כמובן. חשוב לקבוע כללים לוויכוח וגם לקבל הכרעות. אם ניסיתי למשל לשכנע את בת הזוג באיזה עניין שלוש פעמים והיא לא השתכנעה – אז אני מפסיק עם זה, בלי כעס. אם סיכמנו לעשות את מה שהיא רוצה, אז אני מקבל את זה בלי לחפור לה שהיא שתלטנית. אבל זה צריך להיות גם הפוך.
"בכלל, צריך להימנע מצעקות ומגלישה למריבות קשות. זה קורה כי אנשים מאבדים שליטה על הרגשות שלהם. באותו רגע של עצבים האדם חושב שהוא היצור היחיד על פני כדור הארץ ורק על פיו יישק דבר. ובכן, כל אדם חייב להבין בכל רגע נתון שהוא רק יצור אחד מתוך שמונה מיליארד אחרים, ולהתפשר ברצונותיו בענווה כי יש עוד אנשים בעולם. זה נכון מאוד גם לגבי נשים".
תאר לי את הדייט המושלם.
"דייט שבסופו היא כותבת לך: 'היה לי כיף גדול, רוצה לצאת איתך שוב'".
מה מצחיק אותך?
"תגובות מוזרות ומפתיעות למצבים בחיים יכולות להביא אותי לצחוק עד דמעות. חוץ מזה, סיינפלד וכאלה, וגם משפטים מצחיקים של ילדים שרק לומדים לדבר".
מהם התחביבים שלך?
"אוהב לקרוא, לבשל, לעשות ספורט, נגינה על גיטרה, טיולים בארץ ובחו"ל, פגישות עם חברים וקרובים. אני גם שחקן שחמט מעולה. יש לי תיאבון לעוד תחביבים, כאלה שעושים עם בת זוג כמו קולנוע או אירועים אחרים. בקיצור, התיאבון שלי לחיים גדול מאוד".
מה המקום האהוב עליך בעולם?
"אני מאוהב בדרום ספרד. זה מקום מדהים עם נופים, שמש וים, אנשים מתורבתים והכול נקי ויפה, עם היסטוריה אינסופית של אתרים עתיקים. בקיצור, חלום אנדלוסי".
מהי הסדרה האחרונה שעשית לה בינג'?
"גמביט המלכה. כחובב שחמט נהניתי מכל רגע".
איזו מוזיקה אתה שומע?
"מעדיף מוזיקה שאפשר לנגן על גיטרה כמו אריק קלפטון או שלמה ארצי. פחות מתחבר למוזיקת האוס עם סינתיסייזר".
מה היית בגלגול הקודם?
"ארכיטקט רומאי שבנה את האקוודוקט בקיסריה".
מי ה'טייפ' שלך?
"בעבר נדלקתי על נשים ממוצא מזרחי. מצד שני, גם עם רוסיות אני מסתדר מצוין כי אני דובר רוסית. בקיצור, המנעד שלי רחב".
איך חברים היו מתארים אותך?
"חכם מאוד, הישגי, מצליחן, חבר אמיתי. מצד שני, חושבים שאני חופר יותר מדי עם 'בואו נלך למקום ללא עישון'".
ספר משהו שאף אחד לא יודע עליך.
"בשנת 2001, עם תחילתה של האינתיפאדה השנייה, ישבתי ושרטטתי את הפתרון שלי לבעיית גבולות הקבע שלנו עם הפלסטינים ואחר כך שמרתי אותו על דיסק במחשב. אחרי שטראמפ פרסם את תוכנית המאה שלו ב-2020, נדהמתי עד כמה התוכנית שלו דומה לשלי. חיפשתי במחשב בקבצים ישנים ומצאתי את השרטוט שלי. הראיתי לחברים קרובים והם נדהמו. הקדמתי את תוכנית טראמפ ב-19 שנה".
מה אתה עושה בימי שישי בערב?
"כרווק – הכי נוח לי להתארח אצל ההורים, שגם שמחים שאני בא לאכול איתם ארוחת שישי. האמת היא שגדלתי בבית דתי עד גיל 17 ואחר כך הפכתי לחילוני, אך נשארתי מחובר למסורת כי אני רואה בה צדדים יפים. זאת הסיבה שאני רגיל להיות עם המשפחה בימי שישי בערב, אבל אני יכול גם לראות את עצמי יוצא למסעדה עם בת הזוג, אם זה מה שיתחשק לנו לעשות".
איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשור?
"נשוי לאהבת חיי, בשיא הקריירה שלי בענף הביטוח והפיננסים אך גם עם התרחבות לנדל"ן, ורואה את העולם הגדול פעם בחודשיים-שלושה. כמובן שגם עוסק בטיפוח הזוגיות ומחנך לילדיי במשרה מלאה. אני יכול לומר שזה לא חלום, זאת מציאות שאת חלקה אני מקיים כבר היום. וכמובן, קיימת גם האופציה לבנות משהו יחד עם בת הזוג כמו עסק, או אפילו משהו מטורף ומפתיע שעוד לא חשבתי עליו".
רוצות להתחיל עם גבי? כתבו לו לפייסבוק או לאינסטגרם