"אני יוצאת לפעמים גם לארבעה דייטים בשבוע, אולם רוב הדייטים מסתיימים בלא כלום. זה מתיש, ואחרי חמש שנות רווקות אני מתחילה לפחד שאולי התרגלתי לזה, שאני נהנית לישון לבד, באלכסון", מודה רווקת השבוע שלנו, רביד רום בת ה-28.
רביד מספרת שאת רוב הדייטים שלה היא פוגשת באפליקציות כמו 'באמבל' ו'אוקיי-קיופיד', אולם עד כה, יצאו לה משם בעיקר חברויות. חלקן אף כללו טיולים משותפים בארץ ובחו"ל, אבל טרם התפתח קשר משמעותי מבחינה רומנטית. "בגדול, אני לא אוהבת להתכתב הרבה ולדבר בטלפון. אני תמיד אעדיף ישר להגיע לשלב המפגש".
ואיך זה עובד לך?
"אין ספק שזה סיכון כי את אף פעם לא יכולה לדעת על מי תיפלי. יצא לי להיפגש עם בחור מאוד אגרסיבי ובסוף פשוט ברחתי משם, ויצא לי לצאת עם מישהו שבדיעבד התברר שהיה מסובך בפלילים. יצא לי גם לצאת עם מישהו כמה חודשים, עד שגיליתי שהוא ניהל מספר מערכות יחסים ופשוט שכח לעדכן אותי. אבל בסדר, למדתי גם מזה".
מה למדת?
"למדתי שצריך להקשיב לאינטואיציה, לשאול אנשים, להיפגש תמיד במקומות ציבוריים בהתחלה, ולקחת בחשבון שלפעמים פשוט אין חיבור טוב. על כל מפגש טוב יש גם מפגש שאינו טוב".

5 צפייה בגלריה
רביד רום
רביד רום
רביד רום. חוותה כמה וכמה דייטים איומים בחייה
(צילום: אוסף פרטי)

"מפחדת לאבד את עצמי בקשר"

היא גדלה ברמת ישי ובשנה האחרונה היא מתגוררת בתל אביב. היא לומדת לתואר שני במשפטים ומתמחה במשרד עורכי דין בינלאומי. ולמרות שעד כה נחלה הצלחה מעטה בדייטים, היא מסרבת לאבד תקווה. "המון זמן לא היה לי משהו רציני. אני מרגישה שיהיה נחמד אם בסוף היום יהיה מישהו שאוכל לשתף אותו והוא אותי. אדם שאדע שיש בינינו אכפתיות ודאגה. אני רוצה קשר שהוא מעבר, משהו שהמשפחה והחברים לא יכולים לספק".
יצא לי להיפגש עם בחור אגרסיבי ולברוח בסוף הדייט, ויצא לי לצאת עם מישהו שבדיעבד התברר שהיה מסובך בפלילים. יצא לי גם לצאת עם מישהו כמה חודשים, עד שגיליתי שהוא ניהל מספר מערכות יחסים במקביל
כמה זמן את רווקה?
"לא היה לי קשר משמעותי אמיתי בארץ מאז 2016. כשגרתי בחו"ל היה לי קשר די משמעותי, אבל בארץ היו לי עד כה קשרים יחסית קצרים".
מה היתרון שלך?
"אני חושבת שאני נראית טוב, סופר שאפתנית ומצחיקה, ומי שמכיר אותי יודע שלא משעמם איתי לרגע. יש לי סיפורים שאין לאנשים אחרים. אנשים שמכירים אותי מחכים שאכתוב ספר, וזה לגמרי יקרה בקרוב. התחלתי כבר כמה חלקים".
ומה החיסרון שלך?
"אני רגישה ונוטה להיעלב בקלות יחסית, אבל אני גם כל כך מאוזנת לגבי זה כך שזה פשוט עובר לי".

5 צפייה בגלריה
רביד רום
רביד רום
רביד רום. בקרוב הספר?
(צילום: אוסף פרטי)

מה זאת אהבה מבחינתך?
"היכולת לאהוב אדם אחר כמעט כמו שאתה אוהב את עצמך. לרצות שיהיה לו טוב, לרצות לעשות לו טוב ולדעת גם לראות מה בפועל עושה טוב לשניכם יחד".
מהמם. את מאמינה באהבה ממבט ראשון?
"אהבה זאת מילה חזקה, עמוקה מאוד. אני מאמינה בהידלקות ממבט ראשון. אפשר לפתח אותה לאהבה אחרי זה - וזה אפילו קרה לי".
מתי נשבר לך הלב בפעם האחרונה?
"אני חושבת שכשגרתי בסין, כשמישהו שממש רציתי היה צריך לחזור לארה"ב".
מה הבנת על עצמך במערכות יחסים לאורך השנים?
"שכמו הרבה אנשים גם לי יש פחד להתאכזב, אבל הפחד הכי גדול שיש לי הוא להגיע למצב שאאבד את מי שאני. אנשים רבים מפתחים תלות בבן הזוג. הם כבר לא זוכרים מי הם היו לפני הקשר, וזה דבר שמאוד מרתיע אותי. אני מחפשת משהו שלא יגיע לרמה הזאת, קשר מקדם ולא מקפיא".


5 צפייה בגלריה
רביד רום
רביד רום
"הפחד הכי גדול שלי הוא לאבד את מי שאני". רביד רום
(איפור: אורטל קרן ארז)
מה הדבר שהכי מעליב אותך?
"כשמזלזלים בי, ביכולות שלי ובידע שלי. כשמקטינים אותי".
איזה גבר את מחפשת?
"אני מחפשת גבר שידע להכיל אותי כי אני אינטנסיבית. אני אוהבת כל הזמן להתחדש, לשנות דברים. זה מצריך המון הכלה, סבלנות ואומץ. מישהו שידע להסתכל על הדברים ברמת המאקרו, כי אני לפעמים מאוד במיקרו ובמה שקורה ברגע, אז צריך לאזן. גם חשוב לי שהוא יאהב ספורט וייהנה לטייל בחו"ל. משיכה מינית היא לא פחות חשובה - שיהיה גבוה ממני, ובנוי טוב, גברי, אבל בעיקר שיהיה חכם, שאפתן, מצחיק, מכיל, כן וחברותי. שנוכל לקדם זה את זה, לבנות ולהיבנות".
מהו טווח הגילים הרצוי מבחינתך?
"בני 26 עד 33".
אנשים רבים מפתחים תלות בבן הזוג. הם כבר לא זוכרים מי הם היו לפני הקשר, וזה דבר שמאוד מרתיע אותי. אני מחפשת משהו שלא יגיע לרמה הזאת, קשר מקדם ולא מקפיא
חתונה - ברבנות או אזרחית?
"לא ברבנות. קורס אחד בדיני משפחה הספיק לי", היא מחייכת.
מה לגבי עמדות פוליטיות?
"לא אכפת לי ימין או שמאל כי גם ככה כבר אין באמת ימין ושמאל בישראל. הכי חשוב לי שהצד השני לא יהיה קיצון לכאן או לכאן, וכשאני אומרת 'קיצון' אני שמה את תומכי כהנא ואת אלה שרוצים לבטל את ישראל כמדינה יהודית באותה קטגוריה".
מהו המרכיב הכי חשוב בעינייך בזוגיות?
"כנות, הערכה הדדית וכיף. שלושה דברים שבלעדיהם אי-אפשר לנהל מערכת יחסים".
מה ה"דיל-ברייקר" שלך?
"שוביניזם, חוסר כנות, שתלטנות, ואם אין זרימה והכלה של הספונטניות שלי".
תארי לי את הדייט המושלם מבחינתך.
"אין איזו תפאורה שאני מדמיינת. זה ממש תלוי בחיבור עם הבן אדם. זה יכול להיות במרפסת על פייסל וכוס יין, זה יכול להיות במסעדה מפוארת או סתם בספסל ברחוב. אף פעם לא דמיינתי את 'הדייט המושלם' כמו שאף פעם לא דמיינתי חתונה, או אותי בשמלה לבנה, אבל זה כן משהו שאני רוצה, שואפת אליו ומוכנה לו. אני פשוט לא עסוקה במחשבות לגביו".
מה מצחיק אותך?
"כמעט כל דבר. באמת, אפשר להסתכל על כל דבר שקורה בחיים בצורה מצחיקה. עשיתי בעבר 'פואטרי סלאם' על כל מיני סיפורים עם גברים מהעבר שלי, חלקם היו טרגיים לחלוטין, והצלחתי להצחיק קהל שלם. הכול עניין של זווית".
מתי בכית בפעם האחרונה?
"אני חושבת שזאת הייתה נפילת מתח שקשורה לעומס בעבודה. אני עובדת בעבודה אינטנסיבית וזאת גם התמחות, כך שיש המון התעסקות בתחושה של 'האם בוחנים אותי או לא', כשהרבה פעמים זה רק בראש שלי והכול סבבה".
מה את עושה כשאת לא עובדת?
"אני אוהבת לטייל בחו"ל, לעשות ספורט, מתה על כלבים, מוזיקה וכתיבה. בעבר הייתי שרה ומנגנת בגיטרה בצורה מקצועית, היום אני לפעמים שרה עם חבר אבל סתם בשביל הכיף. אני גם כותבת המון לעצמי. חוץ מזה, תמיד הייתי טובה בשפות - לקחתי שיעורי ספרדית, ערבית, ואני כבר כמה שנים בנישואים קתוליים עם השפה הסינית, שהיא השפה החשובה ביותר בעולם לדעתי, וזה משהו שהייתי נותנת את כל כולי למענו, אם רק היה לי יותר זמן.
"אני גם מאוד אוהבת לרקוד, למשל טוורקינג, ואני תכף מתחילה קורס השקעות כדי שאוכל לנהל את עצמי בצורה טובה יותר. לקחתי גם כמה שיעורי איפור ואסתטיקה שזה משהו שנורא חשוב לי. לא חסרים לי תחביבים, מה שחסר לי זה בעיקר זמן".

5 צפייה בגלריה
רביד רום
רביד רום
נסו לדבר איתה סינית. היא תזרום. רביד רום
(צילום: אוסף פרטי)

5 צפייה בגלריה
רביד רום
רביד רום
רביד רום. "אני תמיד מרימה לאמיצים"
(צילום: לירון מרגלית, איפור: אורטל קרן ארז)

את נשמעת בחורה סופר-דופר עסוקה. את חושבת שתצליחי להכניס זוגיות ללו"ז העמוס הזה?
"החיים שלי באמת מאוד אינטנסיביים. הקריירה שלי חשובה לי ואני מאמינה שאני לא הראשונה שמצליחה לעשות את זה. בסוף זה עניין של ויתורים וסדרי עדיפויות, וברור לי שאצטרך לנהל את הלו"ז בצורה שתתאים לקשר".
על איזה תחביב לא תוותרי בחיים, גם לא בשביל בן הזוג שלך?
"לא אוותר על שום דבר משמעותי בשביל בן זוג שלי. לא חושבת שזה צריך לקרות. פעם יצאתי עם מישהו צמחוני, ועם הזמן והשיחות יצא שהפחתתי באכילת בשר. אבל להפסיק לגמרי משהו - למה שבן הזוג שלי ירצה דבר כזה בשבילי?"
מה המקום האהוב עלייך בעולם, ולמה?
"המזרח הרחוק! יש שם שלווה ותרבות שאין באף מקום אחר".
מהי הסדרה האחרונה שעשית לה בינג'?
"סיפורה של שפחה".
איזו מוזיקה את שומעת?
"הכול - רוק, מטאל, פופ, מזרחית, האוס, אין לי העדפה מסוימת. זורמת לפי מצב הרוח".
מה היית בגלגול הקודם?
"אני די משוכנעת שהייתי גבר ועכשיו אני 'חווה את הצד השני'. אני מתחברת יותר לגברים, ובהכללה גסה אני אגיד שלדעתי הם פחות מורכבים, ושיש להם חשיבה מאוד לוגית, קלילה ופשוטה".
איך חברים שלך היו מתארים אותך?
"בחורה מיוחדת שיש לה מלא סיפורים שאין לאחרים. אומרים לי באופן קבוע: 'אם לא היית, מישהו היה צריך להמציא אותך'".
מה את עושה בימי שישי בערב?
"יוצאת לדייטים או נפגשת עם משפחה וחברים".
איפה אפשר להתחיל איתך?
"באפליקציות, ואם לא אז בשדרות רוטשילד או בטיילת - כדאי לכם! אני תמיד מרימה לאמיצים, זה מחמיא לי בכל מקום. פעם אחת אפילו ניגשתי לבחור בזמן שחיכינו לחצות את הכביש, והתחלתי איתו רק כדי לדעת איך זה מרגיש כשמתחילים בצורה הזאת. בכלל, כשעברתי מהצפון לתל אביב חטפתי שוק מהקלות שבה אנשים ניגשים".
איפה את רואה את עצמך בעוד עשור מהיום?
"מנהלת עסק מצליח משלי, מסיימת את כתיבת הספר, דוברת כמה שפות, גרה בחו"ל ובארץ לסירוגין, בזוגיות מאושרת ואולי עם כמה ילדים".