חברת אלן קאר בישראל, נציגת Allen carr's easyway הרשת הבינלאומית לשחרור מהתמכרויות, גמילה מעישון וגמילה מאלכוהול, הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לעיכוב הליכים לחברה לתקופה של חודשיים לצורך גיבוש הצעה להסדר חוב בהתאם לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי. הרקע להגשת הבקשה: חובות של כ-13 מיליון שקל של בעלת הזכויות הבלעדיות של החברה, הנמצאת בבעלות חברת ד.ק. סדנאות, בניהולה של עידן אשכנזי ואסף אשכנזי וגיבושה של עסקה לרכישת החברה על ידי קבוצת מובמנט (Movment) בישראל.
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
הבקשה הוגשה באמצעות עורכי הדין חיות גרינברג ואורון קרן. לטענתם, החברה ממשיכה לתפקד כרגיל ומכבדת את כל ההתחייבויות שלה. בעל החוב הגדול ביותר של החברה הוא בנק המזרחי והבקשה הוגשה בהסכמת הבנק. יצוין כי את הבקשה לא הגישו הנושים. במסגרת הבקשה מבקשת החברה למנות עו"ד לקביעת אסיפת נושים ולנהל אותה.
1 צפייה בגלריה
אלן קאר
אלן קאר
אלן קאר
(צילום: אלן קאר)
תוכנית ההפעלה מחדש של החברה מלווה על ידי רואה חשבון. בבקשה נאמר כי חברת מובמנט כבר הביעה נכונות לרכוש את החברה תוך המשכת תפקודה. בית המשפט מתבקש גם להורות לכל מי שטוען לחוב אישי להגיש תביעות למנהל ההסדר.
בבקשה מודגש כי "החברה פונה בבקשה זו בהסכמת בנק המזרחי שהינו הנושה מהותי של החברה ובעודה עומדת בהחזרי התחייבויותיה לבנקים ובטרם נקטו נושיה בהליכי גבייה כלשהם וזאת מתוך כוונה לגלות אחריות והגינות ועל מנת ליישם בצורה הטובה ביותר את ההוראות החוק במטרה למקסם את סיכויי השיקום של החברה".
בבקשה נאמר שהחברה הבינלאומית פעילה בכל העולם כבר 38 שנים. החברה בישראל קיימת 15 שנים ומחזור הפעילות השנתי שלה עומד על 17 מיליון שקל. היא מעסיקה מעל 40 עובדים בחמישה סניפים ברחבי הארץ.
עו"ד חיות גרינברג עו"ד חיות גרינברג צילום: שני נחמיאס
לפי הבקשה, בעקבות משבר הקורונה נוצרה ירידה גדולה ברווחי החברה עקב האיסור להתכנס. החברה חייבת 4.7 מיליון שקל למערכת הבנקאית, מיליון שקל לעובדי החברה, 1.6 מיליון שקל לרשויות מס ועוד 5.6 מיליון לנושים כלליים ביניהם ספקים והלוואות. בנוסף, חובות החברה בגין הלוואות בעלים עומדות על שני מיליון שקל.
טרם התקבלה החלטה בבית המשפט לגבי הבקשה. הדיון בבקשה יתקיים ביום ראשון הקרוב.
מחברת אלן קאר נמסר בתגובה: "רשת אלן קאר הגישה בקשה להקפאת הליכים. אנו מבטיחים כי מצב זה לא יפגע בקבלת השירות ללקוחות או בעובדי החברה. בקשה זו הוגשה לאור מצבה הפיננסי של החברה אל מול מוסדות פיננסים בעבר ולא בשירות העתידי שלנו.
הנהלת החברה פועלת למיזוג עם גוף בריא וחזק בישראל!! הרשת מתכוונת להמשיך ולפעול בישראל עוד שנים קדימה. חשוב לנו להדגיש - הפעילות, העובדים המסורים, השירות והסדנאות שלנו ממשיכים כמתוכנן ללא כל שינוי. כל לקוחות העבר שלנו ולקוחותינו העתידיים ימשיכו לקבל את השירות שלנו".