פעוט הובא למיון ילדים בבית החולים איכילוב כשהוא במצב הכרה ירוד. בדיקות שנערכו לו הראו כי בגופו נמצאו רמות גבוהות של קוקאין וקנביס. דיווח הועבר לשירות הסוציאלי בבית החולים שעדכן גם את משטרת ישראל.
האירוע התרחש אמש (שישי) כשבשעות הערב המאוחרות הובהל תינוק בן 11 חודשים על ידי הוריו, כשהוא ישנוני משעות הצהריים. הוא עבר בדיקות נרחבות שכללו בדיקות דם שלא הראו ממצא חריג. לדברי ההורים, התינוק בריא בדרך כלל.
מאוחר יותר התקבלו תשובות בדיקות הסמים בשתן שזעזעו את הצוות הרפואי: הבדיקות איתרו רמות גבוהות של קוקאין וקנביס בגוף התינוק. הצוות הרפואי הזעיק את השירות הסוציאלי בבית החולים, למרות ההתרשמות המוקדמת כי מדובר בזוג הורים "מסורים ונורמטיביים". דיווח הועבר, כאמור, גם למשטרה.דובר ביה"ח איכילוב, אבי שושן אישר את הפרטים ומסר כי מצבו כעת מוגדר טוב, והוא צפוי להשתחרר מחר לביתו.

1 צפייה בגלריה
סכנה: חשיפה לסמים מובילה לתופעות לוואי מהירות וקשות
סכנה: חשיפה לסמים מובילה לתופעות לוואי מהירות וקשות
סכנה: חשיפה לסמים מובילה לתופעות לוואי מהירות וקשות
(אילוסטרציה: shutterstock)
בשנים האחרונות אירעו מספר מקרים בהם הובהלו תינוקות במצב קשה לחדרי המיון לאחר הרעלת סמים, בדרך כלל בגלל קנביס. באחד המקרים האחרונים שאירע באפריל 2018, הובהל תינוק בן 10 חודשים לבית החולים העמק בעפולה כשהוא בסכנת חיים, לאחר שסבל מדום נשימה. לדברי ההורים, התינוק הכניס לפיו סיגריית קנביס שכפי הנראה נספגה בדמו במהירות.
ביולי באותה השנה, הובהלה תינוקת בת 11 חודשים כשבגופה נמצאו קנביס והרואין. שבוע אחר כך נעצרו זוג הורים ממזרח ירושלים, לאחר שבנם בן 8 החודשים הובהל לבית החולים במצב קשה ובבדיקות עלה חשד להימצאות קנביס בגופו. במאי 2018 הובהל פעוט בן שנה לבית החולים הדסה הר הצופים כשבגופו רמות גבוהות של קנביס.
חשיפה של תינוקות וילדים לסמים מובילה לתופעות לוואי מהירות וקשות מאוד, המקבילות להרעלה במבוגרים: הכבד הזעיר שלהם אינו מסוגל לעבד את הרעלים המופרשים לדם, ומגיעים במהירות למוח, שם הם גורמים לתופעות לוואי קשות ביותר, שעשויות להגיע עד לפגיעה מוחית, הפרעות בקצב הלב, ולעתים אף קרעים בכלי דם ופגיעה בכבד ובכליות.
חשיפת תינוקות וילדים לקנביס מסוכנת ביותר: החומר הפעיל THC מגביר את זרימת הדם למוח ומפחית את התנגדות כלי הדם בגוף כך שגורם להורדת לחץ דם, לכן הוא עלול לגרום לאיבוד הכרה מהיר. הקנביס בילדים פוגם גם בקואורדינציה ועלול להגביר את הסיכון לתאונות ביתיות. בכמה מקרים תוארו גם התקפי חרדה והתקפים פסיכוטיים כתוצאה מהשימוש.