ynet - שנות התשעים - מלכות יופי
 
אינטרנט  |  ynet  |  בעלי מקצוע  |  קניות  |  ספקים למשרד

שנות התשעים

   חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet

איבונה קרוגליאק, בת 19, מבת ים, הגיעה ארצה בגיל שנתיים. היא ילידת לטביה, בתם של זוג רופאים גרושים. האב מתגורר בישראל, האם בארה"ב. אחרי ההכתרה אמרה: "קיוויתי להיות המלכה, אבל עד הרגע האחרון לא האמנתי שזה יקרה". על מיתוס הבלונדינית היפה והטיפשה אמרה: "אלה שמכירים אותי, לא חושבים כך. ראיתי עולם, למדתי הרבה, ספגתי חוויות". במקור תכננה ללמוד פסיכולוגיה חברתית ולעבוד עם ילדים, אך תוכניותיה השתנו. איבונה החלה לעסוק בדוגמנות, הופיעה בסדרה הישראלית "כחול עמוק", ומאוחר יותר השתלבה בענף הפרסום.
(בתמונות: איבונה קרוגליאק בעת הכתרתה, ובצילום דוגמנות מ-1998).
שש שנים היתה מירי גולדפרב חברה בנבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית, עד שנאלצה לפרוש בגיל 18 בגלל בעיות גב.
"אם היו אומרים לי אז, שכעבור שלוש שנים אהיה מלכת היופי של ישראל, הייתי חושבת שצוחקים עלי", אמרה אחרי ההכתרה. בגיל 21, אחרי שירות צבאי בתפקיד מסווג, ואחרי שהשילה מעליה כמה קילוגרמים מיותרים, הונח כתר היופי על שיערה השאטני של מירי. "הכל נחת עלי במהירות, נסיעות בעולם, תחרות בינלאומית", סיפרה. "זה היה עול כבד מדי, אני טיפוס שמרן. לא מעשנת לא שותה. אין לי שום שאיפה לכבוש את העולם". אחרי התחרות דיגמנה במשך שנה, עד שפגשה והתאהבה בכדורגלן אלי דריקס, לו נישאה כעבור חצי שנה. היא פרשה מהמסלול. הפכה עקרת בית ואם לשני ילדיה. אחרי שהילדים גדלו מעט, עבדה כאחראית במרפאת טיפת חלב בהוד השרון, שם מתגוררת המשפחה. "לא השתניתי בגלל התחרות", אמרה בשנים האחרונות. "הסביבה היא שמשנה את יחסה לאנשים בגלל תארים והגדרות. תחרות מלכת היופי תישאר חוויה מאוד משמעותית בחיי, למרות שעל הבן שלי זה לא עושה רושם. הוא רוצה להיות כדורגלן כמו אבא".
(בתמונות: מירי גולדפרב כמלכת היופי, ומירי גולדפרב-דריקס בצילום מ-1998).
כתר היופי הונח על ראשה של רווית אסף, בת ה-18 מראשון לציון, בעיצומן של בחינות הבגרות.
"אני לא מעכלת את מה שעובר עלי, קשה לי להאמין שאייצג מדינה שלמה", אמרה שעה קלה אחרי ההכתרה. "ברגע שהבנתי שזכיתי, כמעט מעדתי על הבמה". מתחרות מיס עולם שבה עם תואר "הנערה הפוטוגנית ביותר". התחרות פתחה בפניה את הדלת לעולם הדוגמנות, אבל במקביל שריינה לעצמה קריירה שנייה: לימוד מינהל עסקים ותקשורת במכללה ברמת גן. "אני יודעת שהדוגמנות היא עולם של זוהר מרפרף. הלימודים לא רק גורמים לי סיפוק גדול, הם ממלאים לי את החללים בחיים". עד אמצע 1998 חילקה דירת גג מטופחת עם אבי חזן יפה התואר, דוגמן שעשה הסבה מקצועית לעסקי נדל"ן. אחרי פרידה וחזרה, נישאו ולאחרונה אף ילדה בן.
(בתמונות: רווית אסף כמלכת היופי, ובצילום דוגמנות מ-1998).
הנציגה הראשונה של גלי העלייה ממדינות חבר העמים בנבחרת היופי המלכותית של ישראל היתה יאנה חודירקר, בת 20, שעלתה שנתיים קודם לכן מקייב, אוקראינה.
היא השתקעה עם משפחתה בראשון לציון, והתקבלה ללימודי ביולוגיה באוניברסיטת תל-אביב. "הקליטה בארץ היתה קשה משתיארנו לעצמנו", סיפרה לאחר ההכתרה. "היום אני מרגישה ישראלית לגמרי, והפרק הישראלי שלי התחיל כשהתקבלתי כאן לאוניברסיטה. הרגע שבו הפכתי למלכת יופי, היה רגע השיא השני שלי. הרגשתי כאילו העולם נפתח בפני. החלום שלי הוא לשלב לימודי ביולוגיה ופסיכולוגיה". כמה שנים אחרי: "אם לא תחרות היופי, הייתי היום כבר עם תואר שני, אבל החיים התגלגלו אחרת. הפסקתי ללמוד, אבל אני לא מצטערת. תחרות מיס יוניברס במקסיקו היתה חוויה עצומה. התואר והקריירה בדוגמנות אפשרו לי לראות עולם". לפני ימים אחדים נישאה בטקס מפואר לאהבת חייה, קובי כנפו, שהוא גם המנהל האישי שלה. עד לאחרונה למדה בפקולטה למדעי החברה ושימשה דוגמנית הבית של חברת תכשיטים. ב-1999 הצטרפה (יחד עם בעלה) כפעילה ב"ישראל ביתנו" של אביגדור ליברמן.
(בתמונות: יאנה חודירקר מוכתרת למלכת היופי, ובצילום דוגמנות מ-1998).
לרוית ירקוני לא היתה שום בעיה להעריך כמה שווה כתר היהלומים שהונח על ראשה.
היפהפיה בת ה-21 מגבעתיים הגיעה לתחרות מעבודתה הקודמת, כממיינת יהלומים בבורסה ברמת גן. החבר המליץ עליה, ללא ידיעתה. "הגעתי לתחרות נחושה לעשות הכל כדי לנצח" היא גילתה, "לא הסכמתי להתפשר על כל תואר אחר".
בניגוד לאמה, שנישאה בגיל 17 ובגיל 20 כבר היתה אם לשניים, רוית לא מיהרה להתחתן, ורק בגיל 26 נישאה לבחיר ליבה, עו"ד שחר בן-עמי. תקופה מסוימת עבדה כמנהלת קורסים בחברת איפור, ודיגמנה בטורקיה, יוון וניו יורק. ב-1998 אמרה: "אתחיל לחשוב על לימודים ביום בו יפסיקו להזמין אותי לדגמן". כיום רוית היא אם לשתי בנות, רוני ודור, מתגוררת עם משפחתה ברמת-חן, ועובדת כמאפרת ומעבירה קורסים בייעוץ והתאמת איפור.
(בתמונות: רווית ירקוני כמלכת היופי, ובצילום דוגמנות מ-1998).
שנתיים אחרי יאנה הראשונה, הגיע תורה של המלכה יאנה השנייה, גם היא עולה חדשה מחבר העמים: יאנה קלמן, בת 20 מרמת גן, ששנתיים קודם לכן עלתה לארץ מסיביר.
אביה עלה לארץ לפניה, אמה נשארה בסיביר. מלכת היופי הטרייה ריגשה את הקהל, כשסיפרה על עבודתה כאחות מעשית במחלקה האונקולוגית בבית החולים איכילוב. אחר כך, כשהוכרז שמה כזוכה, התרגשה היא עצמה: "כמעט נפלתי על הבמה, קיוויתי רק שלא אתעלף". כיום היא ממשיכה לעבוד בבית החולים ומדגמנת. בעבר הגישה פעמיים בשבוע מהדורת חדשות ברוסית בערוץ 33. מהחבר הישראלי הראשון שלה, גיל פנקס, נפרדה לאחר שכבר תכננו חתונה ורכשו דירה משותפת. יאנה: "ברגע שקלטתי כמה הקשר שלנו רציני, נבהלתי". לפני מעט יותר משנה נישאה ולאחרונה ילדה את בתה הבכורה, אלכס, והחליטה לפרוש מדוגמנות.
(בתמונות: יאנה קלמן בערב ההכתרה, ובצילום דוגמנות מ-1998).
אחרי 'היעדרות' ממושכת, שבה חיפה למוקד זירת היופי: טלי לוונטל, שמיניסטית בת 17 וחצי מעיר הכרמל, חידשה את מסורת היופי הצפוני. "אם סבתי אמרה עוד כשהייתי תינוקת, שיום אחד אהיה מלכת היופי. חודשיים לפני התחרות היא נפטרה, ולא זכתה לראות שהנבואה התגשמה", סיפרה. כשסיימה את שירותה הצבאי כמש"קית חינוך, התלבטה אם ללמוד משחק, או פסיכולוגיה. "אני רוצה קריירה משולבת בחיי משפחה, ולהיות אמא לשני ילדים", הסבירה. לאחר רומן עם איש עסקים ישראלי, עברה להתגורר עם איש העסקים הגרוש מירון קיפרבנד, בפתח תקווה, מסתדרת מצוין עם תאומותיו, בנות חמש, וממשיכה לדגמן. לא היתה לה בעיה להתראיין בגילוי לב על הניתוח להגדלת החזה שעברה ב-1998. בארון הבגדים שמורים הסרט והשמלה שלבשה בתחרות מיס עולם, "כדי שיום אחד אראה אותם לילדים שלי".
(בתמונות: טלי לוונטל כמלכת היופי, ובצילום דוגמנות מ-1998).
"לא הספקתי לעכל, אבל זה הלילה המאושר בחיי. בבת אחת נעשיתי סלבריטי". נאום ההכתרה של מירית גרינברג, שמיניסטית בת 18 במגמת תקשורת.
חלומותיה לאותה שעה: "להצליח בדוגמנות וללמוד בעתיד תקשורת". זמן מה אחרי התחרות אמרה: "היתה לי שנה מלאת עניין וסיפוק, עם הרבה הכרויות. בתוכי לא השתניתי. יש לי אותם חברים, אבל חיי בהחלט השתנו לטובה. לולא התחרות הייתי עושה שירות קרבי כמ"כית של בנים, אבל ויתרתי על זה, כדי לשלב עבודה בדוגמנות". ב-1998 יצאה קבוע עם אלעד מדני, דוגמן ויפיוף בזכות עצמו, המחזיק בתואר "הגבר הישראלי של 97'".
(בתמונות: מירית גרינברג ברגע ההכתרה, וכעבור שנה, בצילום דוגמנות מ-1998).
22 שנה אחרי הזכייה ההיסטורית של רינה מור בתואר מיס תבל, עשתה זאת גם לינור אברג'יל, ובגדול. היא הוכתרה בתואר מיס עולם לשנת 1998, והיתה לישראלית השנייה הנחשבת ל"אישה היפה בעולם".
(לכתבה המלאה על לינור אברג'יל, ראו "מיס עולם" בטור הימני. בתמונות: לינור כמלכת היופי, ובצילום דוגמנות מהתקופה האחרונה).
טקס בחירת מלכת היופי לשנת 99' ייכנס להיסטוריה בשני הקשרים: הראשון, כתחרות היופי האחרונה של המאה העשרים. השני, כתחרות הראשונה בה נבחרה צעירה ערביה כמלכת היופי של ישראל. הכבוד נפל בחלקה של רנא רסלאן (22) ערביה ישראלית, ילידת חיפה.
"הזכייה שלי היא עוד הוכחה שכולנו בני אדם, שאנחנו יכולים לחיות כאן יחד, יהודים וערבים, ושכולנו עם אחד", אמרה רנא רגע אחרי ההכתרה, והוסיפה: "ליופי אין לאום, הוא אוניברסלי. נכון שיצרתי תקדים, אבל אין לי ספק שנבחרתי בגלל שאני יפה וחכמה". הבחירה ברנא רסלאן לא הפתיעה גם את המועמדות: כמעט כולן הימרו עליה כעל הזוכה בתחרות. גם הקהל שגדש את אולם הסינרמה בתל אביב, סימן כפיבוריטית את היפהפיה שחורת השיער ובעלת עיני השקד. היא נולדה לאב מוסלמי ולאם נוצריה, שלישית מבין ארבעה ילדים. הוריה התגרשו כשהיתה בת 13, ואביה התחתן בשנית, עם רופאה יהודיה, ונולד להם בן. לרנא יש, אם כן, אח חורג יהודי. בגיל 20 קיבלה הכרה רשמית ראשונה ליופיה - כשזכתה בתואר מלכת היופי של המגזר הערבי. אחרי התחרות החלה לעבוד בדוגמנות, והשלימה את הכנסתה מעבודה כמזכירה במשרד עורכי דין. לתחרות מלכת היופי של ישראל הגיעה בלי הרבה ציפיות. "אמא שלי אמרה לי שאין לי סיכוי, כי אני ערביה, וניחמה אותי שגם להיות בין העשרים זה כבוד. למי ששאל אותי אמרתי, שאני רוצה לזכות באחד התארים, כי מי שבאה לתחרות כזאת, לא רוצה לצאת בידיים ריקות. אבל מכאן ועד המקום הראשון? מי חלם על זה?"
(בתמונות: רנא רסלאן כמלכת היופי, ובתמונות דוגמנות מהעת האחרונה).המידע והסיפורים המופיעים בעמודי "מלכות העבר" - מתוך אלבום "אשה 2000", בהוצאת "ידיעות אחרונות"
1999: מיס עולם
לינור צנחה לכס המלכותי ופרצה בבכי חסר מעצורים

videoוידאו יופי
צילום: תומריקו
רגעי הכתרה גדולים, באדיבות 'רשת', ערוץ 2
2005: ילנה ראלף מגשימה עוד חלום
2004: גל גדות מוכתרת למלכה ומתרגשת נורא
2003: סיון קליין מביאה את הכתר לבירת ישראל
2002: ימית הר נוי, התלמידה מאורנית, משחקת אותה
2001: אילנית לוי, סינדרלה מחיפה, מתקשה לעכל
2000: נירית בקשי הופכת ממושבניקית למלכה
1999: רנא רסלאן הערביה מחיפה עושה היסטוריה
1998: לינור אברג'יל צעד אחד לפני הכתר העולמי
1997: מירית גרינברג מחזירה את הכתר לבאר שבע
1996: טלי לוונטל מחיפה מרשימה את השופטים
1995: יאנה קלמן, אחות טיפול נמרץ, מוכתרת
1994: רווית ירקוני מתרגשת ומרגשת
videoוידאו יופי
רגעי השיא בטקסי ההכתרה של מלכות היופי בעשור האחרון
2000: נירית בקשי מופתעת
1999: רנא רסלאן עושה היסטוריה
1998: לינור אברג'יל מזילה דמעה
1997: מירית גרינברג מאושרת
1996: טלי לוונטל נבחרת
1995: יאנה קלמן מוכתרת
1994: רווית ירקוני לא מתרגשת
כל אתרי היופי
מדריך לאתרים הרשמיים ברשת של תחרויות היופי העולמיות
כל המועמדות
20 המועמדות הסופיות בתחרות מלכת היופי 2001 (לפי סדר הופעתן בליל התחרות):
1: אילנית לוי
2: דקלה אלקבץ
3: נטלי אסייג
4: אנגליקה קרפי
5: קרן שלימוביץ
6: ורד הרפז
7: חגית סטריקובסקי
8: ריבי טל
9: שלי גיתיאת
10: אורטל משה
11: נינה כבסה
12: מיטל גיאת
13: יולי סגרדה
14: מורייל סגל
15: מריה מורזוב
16: ענת אדלר
17: חני מאיירס
18: אושרית אזיזה
19: אושרת פוני
20: ריטה אברבנל
חדשות
דעות
כלכלה
ספורט
צרכנות
תרבות ובידור
רכילות Pplus
מחשבים
בריאות
ירוק
יהדות
תיירות
רכב
אוכל
יחסים
סרטים
הוט
כלכליסט
משחקים
מקומי
לימודים
מדע
לאישה
דרושים
ynet-shops
ynettours
winwin
בעלי מקצוע
ביגדיל
 

אודות ועזרה
כתבו אלינו
עזרה
מדיניות פרטיות
תנאי שימוש
מפת האתר
ארכיון
מרכזי המבקרים
Israel News
 
אודות האתר
RSS
הפוך לדף הבית
ניוזלטרים
פרסמו אצלנו
אנציקלופדיה
באבלס
ערוצי תוכן
חדשות
כלכלה
ספורט
תרבות
בריאות
מחשבים
נופש
Xnet
Yschool
יהדות
דעות
צרכנות
תיירות
אוכל
רכב
בעלי חיים
שופינג לאשה
כיכר השבת
יחסים
אסטרולוגיה
מעורבות
ירוק
לאשה
דילים
ynetArt
kick
כלכליסט
בלייזר
רכילות Pplus
מנטה
משחקים
mynet
מפות
פרוגי
כלים ושירותים
קניות
מניות
דרושים
מחירון רכב
דירות להשכרה
קופונים
זיכרונט
ידיעות בתי ספר
ידיעות אחרונות
דירות למכירה
לוח רכב
יד שניה
בעלי מקצוע
משחקים Games
עברית
דירות חדשות


YIT  - פיתוח אינטרנט ואפליקציותApplication delivery by radwarePowered by Akamaiהאתר פועל ברישיון אקו"םהאתר פועל ברישיון תל"יאקטיב טרייל
-nc  כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט ©