|
| | |
מורים לחיים: מבין המורים המצטיינים שהגיעו לתחרות "המורה של המדינה" בחרנו את 50 המורים שבלטו מעל כולם. 15 מהם מתמודדים במסלול המורים למדעים, שהושק השנה לראשונה ביוזמת חברת "טבע". בחודש הבא יוכרזו שבעת הזוכים בתחרות שיזמו מפעל הפיס, הסתדרות המורים, "ידיעות אחרונות" ו-ynet
הביטו בתמונות: אלה הם 50 המורות והמורים שצלחו את שלבי הסינון הקשים והעפילו לשלב הכמעט סופי בתחרות "המורה של המדינה" — תחרות שכל כולה הוקרה למורים על השקעתם ועל תרומתם לחברה.
"המורה של המדינה" היא יוזמה משותפת של מפעל הפיס, הסתדרות המורים, "ידיעות אחרונות" ו-ynet, שנועדה לתת במה לעבודתם של אנשי חינוך מצטיינים בישראל, שהרימו תרומה יוצאת דופן במסגרת פעילותם החינוכית. השנה, לראשונה, הושק במסגרת התחרות מסלול מיוחד למורים למדעים ביוזמת חברת טבע.
התחרות, הנערכת זו השנה השמינית ברציפות, יצאה לדרך לפני כשלושה חודשים, ובמסגרתה קיבלנו אלפי המלצות על מורים אהובים, מרשימים, שהשאירו חותם בל יימחה על תלמידיהם. הממליצים היו ברובם תלמידים, תלמידים לשעבר והורים לתלמידים, שביקשו להודות בדרך זו למורים שעושים ימים ולילות למען חינוכם והשכלתם של ילדי ישראל, מורים שמצליחים - על אף כל הקשיים - לבלוט מעל האחרים ולהביא ערך מוסף לבית־הספר ולתלמידים שלהם.
תהליך סינון המועמדים נערך בסיוע מכון קינן שפי וכלל בדיקה מעמיקה של ההמלצות וראיונות טלפוניים עם מנהלי בתי־הספר של המורים המומלצים. בקושי רב הצלחנו לבחור מתוך שפע המורים המצטיינים את אלה שחשבנו שהם המתאימים ביותר.
אל השלב הכמעט סופי - שלב הראיונות פנים אל פנים - הגיעו 50 המורים שלפניכם. מדובר בקבוצה איכותית ויוצאת דופן של מורים ומורות, שמגלמים באישיותם ובמקצועיותם את כל מה שאנחנו רוצים לראות במערכת החינוך הישראלית - מורים שהזכירו לכולנו ש"מורה לחיים" זו לא סתם סיסמה.
שלשום ראיינו אותם אנשי חינוך בגמלאות ועיתונאי "ידיעות אחרונות" ו-ynet. בראיונות סיפר כל אחד מהמורים את סיפורו האישי והרחיב על הדרך שבה הוא רואה את תפקידו בהוראה. בעקבות הראיונות האישיים ייבחרו מבין 50 המורים 18 מועמדים שיעלו לשלב הבא - ראיון בפני ועדה ציבורית. בתום השלב הזה ייבחרו שבעת המורים שיזכו בתואר "המורים של המדינה".
הוועדה הציבורית מורכבת מאישים בכירים בתחומי החינוך, החברה והכלכלה. ואלה הם חברי הוועדה: הרמטכ"ל לשעבר ויו"ר קרן רש"י, רא"ל (מיל') גבי אשכנזי; שר החינוך לשעבר גדעון סער; יו"ר מפעל הפיס עוזי דיין; הסופר והעיתונאי מאיר שלו; העיתונאי ומנהל לשכת ראש הממשלה לשעבר איתן הבר; הפעילה החברתית ומקדמת נושאים ירוקים קרנית גולדווסר; המנהל לשעבר של האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך הרב יוחנן פריד; העיתונאי ד"ר יועז הנדל; מייסדת המכללה החרדית בירושלים ובתו של הרב עובדיה יוסף עדינה בר־שלום; נשיאת אוניברסיטת בן־גוריון פרופ' רבקה כרמי; נשיא מכללת אחוה פרופ' עליאן אלקרנאוי; נשיא מכללת תל־חי פרופ' יוסי מקורי; סמנכ"לית קבוצה, שיווק גלובלי ותקשורת בטבע, איריס בק־קודנר; מנכ"לית המרכז לטכנולוגיה חינוכית גילה בן־הר; נציגת הסתדרות המורים ומנהלת תיכון רות קופינסקי; סמנכ”ל בנק מסד גבי טייטל; מנכ"ל תלמ"א אלון פוטרמן; ומנכ"לית קרן שטיינהרדט, טובה דורפמן.
שבעת הזוכים יוכרזו בטקס חגיגי שייערך ב-16 ביוני בנוכחות נשיא המדינה ראובן ריבלין ושר החינוך נפתלי בנט. כל 18 המועמדים שיגיעו לגמר יקבלו תעודת הוקרה ומחשב נייד אישי מתנת בנק מסד. חמשת המורים הזוכים במסלול הרגיל יזכו בנוסף גם בהשתלמות יוקרתית בארה"ב מתנת תלמ"א (תוכנית לאומית למצוינות באנגלית), הממומנת על ידי קרן משפחת שטיינהרדט בישראל וקרן שוסטרמן. שני המורים הזוכים במסלול המדעים יזכו בנוסף גם בנסיעה לכנס יוקרתי בקולורדו, ארה"ב, העוסק בלימודי מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה ומיועד למורים.
(איריס בר-לב, ידיעות אחרונות) |
|
| נורית כץ. מחנכת כיתה א', בי"ס "מגן" תל אביב |
| | | נח וודקה. תושב"ע, תיכון נרייה שדות נגב, מועצה אזורית שדות נגב |
| | | לבנת דהמר. שפה, יסודי קשת מזכרת בתיה, רחובות |
| | | אפרת להב-ליימר. שפה, מורשת, היסטוריה, הבעה, יסודי נופית, נופית |
|
|
|
| אילנה יורק. אנגלית, 'נעם רחל' מכמש, מעלה מכמש |
| | | נתלי מאיר. היסטוריה, חט"ב בי"ס "אומנויות", אשקלון |
| | | שני מיכל אורן. מחנכת כיתה א', יסודי מורשת נריה, גבעת שמואל |
| | | גיל רלס. חינוך גופני, חטיבת ברלב, כפר סבא |
|
|
|
| רויטל אפרתי. כיתה א', יסודי "קדימה", קרית ביאליק |
| | | ליאת אלבז לוי. מחנכת ב', בי"ס גנים, יסודי |
| | | טל כהן. מחנכת ומורה להיסטוריה, יסודי בי"ס שלנו, תל מונד |
| | | כרמית דנה. תנ"ך והיסטוריה, בי"ס נווה הדסה תיכון, ק. תל יצחק |
|
| | טליה וילדנברג. שפה, תנ"ך, בי"ס חורש יסודי, זכרון יעקב |
| | | אילנית קוגמן. מחנכת ורכזת שפה, תחכמוני חדשה, יסודי |
| | | עטר רון. מחנכת, בי"ס ניצני זבולון, קיבוץ יגור |
| | | נאווה מרמרוש. עברית, נתיב זבולון מודיעין יסודי |
|
| | יגאל דדיה. רכז שכבה, מחנך, היסטוריה, אורט חולון, חולון |
| | | גילת נשר. מחנכת ומורה לחשבון, יסודי רעים, שמשית |
| | | אביבית אלקיים-זיו. ספרות, תיכון שש שנתי למדעים ואמנויות, רמלה |
| | | שלומי דהן. מחנך ומורה לתנ"ך ותושב"ע, בית החינוך אמי"ת איתן חט"ב, מעלה אדומים |
|
| | אדי קנבסקי. חנ"ג ורכז שכבה, אורט אבין, ר"ג |
| | | חנה גימפל. מחנכת א'-ב', יסודי קרית יערים, רמת השרון |
| | | עמל חמאתי. מורה לחינוך מיוחד, ביה"ס לילדים בהנשמה, מרכז רפואי הרצוג |
| | | מוניא עבדאללה. עברית. בי"ס יסודי אלמנארה-כיסרא, כפר כיסרא |
|
| | אינה גולדמן. מחנכת כיתת מחוננים ומורה למת"מ, בית חינוך ע"ש אופירה נבון, כפר סבא |
| | | לבנה בן אקן. מחנכת ומורה למדעים, יסודי "בגין", רחובות |
| | | רוחמה לצטר. מדעי המחשב והנדסת תוכנה, תיכון בליך רמת גן, תיכון מקיף יהוד, יהוד |
| | | ג'ודי (יהודית) דגם. מחנכת ומורה למדעים, בי"ס יסודי אביחיל, אביחיל |
|
| | בדרה עבד אלקאדר, מתמ' ומחשבים, בי"ס עומר אבן אלח'טאב, טייבה המשולש |
| | | לריסה אוקופניק. מתמ', תיכון אורט נצרת עלית |
| | | ניזאם עטאללה. מתמ' ומחשבים, מרכז מחוננים טמרה |
| | | קלמן פולימר. מתמ', תיכון קלעי, גבעתיים |
|
| | דורית אהרון. מורה למדעי המחשב, תיכון אמי"ת כפר בתיה, רעננה |
| | | רונית גל-אור מרציאנו. מדעי המחשב, עירוני ב' ע"ש רבין, מודיעין |
| | | רים שנאוי. אסטרונומיה ומדעים, יסודי ו' אלזיתון, כפר מנדא |
|
|
| | חוי וינברג. מדעים פיזיקה/ כימיה/ ביולוגיה, ישיבה תיכונית אורט מעלות, מעלות |
| | | רובי עתאמנה. מדעים, יסודי, צהלה, תל אביב |
| | | עליזה רוט. פיזיקה, תיכון אולפנית בר אילן, נתניה |
| | | שירה הכהן. מורה למדעים, חט"ב היובל, מבשרת ציון |
|
| | איילי טגיסטו. פיזיקה ומכניקה הנדסית, תיכון אורט במעלה, טבריה, אורט אלון יקנעם |
| | | יגאל לינקובסקי. כימיה ומחנך, תיכון בן צבי, קרית אונו |
| | | מורין סהר. ביולוגיה, תיכון מקיף אורט ערד |
| | | אהוד אבירן. כימיה, חט"ב אורט אלון יקנעם, חיפה |
|
| | אפרים ימין. מדעים, בי"ס מקיף אמי"ת ב', אשקלון |
| | | יואב בוירסקי. מדעים וביולוגיה, חט"ב אורט חולון, חולון |
| | | אורית מולווידזון. כימיה, גימנסיה גן נחום, תיכון, ראשל"צ |
| | | יבגני לילבמן. פיזיקה, תיכון נשר, נשר |
|
| | עדנה פרידמן. כימיה, אולפנת חורב, אולינה תהילה, ירושלים |
| | | שוש אניג'ר. ביולוגיה, מקיף ג' באר שבע |
| | | מזל נגר שמס. כימיה ורובוטיקה, תיכון בגין, ראש העין |
|
| | | |
|
| | |
| | |
|
| | | |
|