ynet - שטח פרטי - דיגיטל
 
אינטרנט  |  ynet  |  בעלי מקצוע  |  קניות  |  ספקים למשרד

שטח פרטי

   חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet

אלפי גולשים בחרו בשבועות האחרונים באתרים הישראלים שעשו להם את היום, החודש או השנה (העברית, כמובן) כולה, במסגרת "שטח פרטי", משאל האתרים הבלתי מסחריים של ynet.
מותר לקבוע ללא היסוס: חוסנו של האינטרנט נמדד על פי נכונותם של רבים להיעזר בכלים של הרשת לא למטרת רווח בלבד: כדי להגיב, להקים אתר ולהשמיע את קולם.
בניגוד למצבה הקשה (עדיין) של תעשיית ההיי טק, האינטרנט לא הפסיק לצמוח בשנה האחרונה. כ-1.7 מיליון ישראלים גולשים ברשת, על פי סקר TIM האחרון. יותר ויותר מהם, כך נראה, אינם עוד משתמשים פאסיביים – הם מגיבים לכתבות חדשותיות, כותבים הודעה בפורום או מקימים אתר אישי.
הרשת הישראלית מצויה בצמיחה מתמדת. הנה תזכורת לכל בעלי הזיכרון הקצר: הרשת הישראלית הייתה דלה מאוד בתכנים לפני שנה-שנתיים. רוב האתרים שכיכבו ברשימת המועמדים במשאל שלפניכם הושקו בחודשים האחרונים. אילו היינו מבקשים לקיים משאל דומה בפרוס השנה העברית הקודמת, ספק אם היו בנמצא 132 אתרים ישראליים ראויים ב-22 קטיגוריות.
האתרים הנבחרים שלפניכם נבחרו על ידי הגולשים וצוות השופטים שלנו, השקלול בין קולות המשתמשים מבטיח (במידת האפשר, כאשר מדובר בכלים שאינם מדעיים), כי הבחירה באתר זה או אחר מאוזנת ואינה מבוססת על אהדת הקהל או על העדפת מיעוט בלבד.
שלא במפתיע, על פי התפלגות הקולות התברר כי טעם הגולשים שונה במקרים רבים מטעמם של השופטים, אנשי מקצוע בתחום האינטרנט והמחשבים. בכמה קטיגוריות הגולשים הם שהכריעו את הכף, לאחר שהשופטים נחלקו בקולותיהם. עוד התברר כי אתרים בעלי קהילות חזקות הובילו תמיד על אתרים טובים אחרים, אך נטולי גייסות של גולשים.
חשוב לציין כי למרות הממד התחרותי, המטרה העיקרית של המשאל היא להביא לידיעת הגולשים את כל האתרים הישראלים הטובים שהשתתפו במשאל. על פי העניין שעורר המשאל בשבועות האחרונים בפורומים ובאתרי אינטרנט ברחבי הרשת הישראלית – נראה כי מטרה זו הושגה.
בצוות השופטים השתתפו שאולה הייטנר, מעצבת אתרים, חברת הנהלת איגוד האינטרנט הישראלי, דודו רשתי מחברת השימושיות Addwise, ממקימי אתר "סנונית", גלית אילת, מנהלת המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית בחולון,
גדי שמשון, עיתונאי, עורך האתרים נענע וואלה לשעבר,
אילן יצחייק, עורך משנה, ynet, ריקי כהן, מנהלת קהילות, ynet וגל מור, כתב מחשבים ואינטרנט, ynet.

 
החלוץ המצטיין - במה חדשה
 
27 אחוז מהגולשים העדיפו את "רוטר" על "במה" (18 אחוז) אך רוב השופטים בחרו באחרון. הנימוקים: "חלוצי ומצטיין, ללא תחרות ברשת העברית"
 
בלוגים - החצר של איה
 
יותר שופטים בחרו ב"איזון פנימי" אך "החצר" ניצח בשל הגולשים. הנימוקים: "בגלל העיצוב המדהים, והאנושיות, הפשטות והרגישות שבכתיבתה"
צילום: מתוך האתר
 
מגזינים - האייל הקורא
 
השופטים בחרו ב"בננות" אך "האייל" ניצח בשל הגולשים. המסקנה: גולשי "האייל" גילו נאמנות ואילו "הבנניסטים" בחרו במערכת יחסים לא מחייבת
צילום: מתוך האתר
 
השירות הציבורי - עיריית ת"א
 
הנימוקים: " צריך לשמש דוגמה לכל רשות עירונית", "מקסים, מידע אינפורמטיבי רב, מסודר בצורה נוחה, קל להתמצא בו ועיצוב עדין ונקי"
 
מוזר ומשונה - דליה איציק
 
השופטים לא הכריעו, אך הגולשים קבעו חד משמעית – למרות הביזאריות של "חציר" או הקאלטיות של עמיאל חדד, אתר המעריצים של דליה איציק לוקח
 
מד"ב ופנטזיה - ISF והאגודה
 
רוב הגולשים בחרו ב-Demons Under The Sink, וקולות השופטים נחלקו בין ISF לאתר האגודה למד"ב ולפנטזיה ושני האחרונים זכו יחד בקטיגוריה
עיצוב
 
מחשבים ואינטרנט - HWZone
 
נבחר בזכות 50 אחוז מקולות הגולשים והשופטים. הנימוקים: "מספק שירות חשוב", "בגלל התחביב של משתתפיו – יצירת מארזים יפיפיים למחשב"
 
ספרות - במה חדשה
 
רוב הגולשים בחרו בעד "סיפורים" והדגימו מהי קהילתיות, אך השופטים הכריעו בעד "במה". הנימוקים: "בזכות הקהילתיות, החלוציות, וההשקעה"
 
טלוויזיה וקולנוע - עין הדג
 
רוב השופטים בחרו ב"מסך המפוצל", אך הגולשים הכריעו בעד "עין הדג". הנימוקים: "אתר דינמי עם יד , עם מקדם טרחנות נמוך מאוד"
צילום: יוסי רוט
 
אתרי מעריצים - מכבי חיפה
 
השופטים התלבטו בין "השדים האדומים" ל"מכבי חיפה", אך הגולשים הכריעו בעד האחרון. הנימוקים: "עיצוב נעים לעין, עדכני, שימושי"
 
צדקה וסיוע חברתי - סה"ר
 
הגולשים והשופטים גילו תמימות דעים באשר לזוכה. הנימוקים: "משתמש כראוי ברשת כקבוצת תמיכה, מציע כלים קהילתיים ותכנים בהירים וקריאים"
צילום: מתוך האתר
 
אקטיביזם - חופש
 
התחרות הייתה צמודה, וקולות השופטים נחלקו בין אתר אינדימדיה לאתר אנונימוס, אך הגולשים הכריעו באופן חד משמעי וברור לטובת "חופש"
 
איכות הסביבה - הציפורים
 
הגולשים העדיפו את "אדם, טבע ודין", והשופטים הכריעו בעד "הציפורים". הנימוקים: "עושה שימוש ייחודי במצלמות ומביא את הטבע אל האינטרנט"
 
הסברה ותעמולה- דובר צה"ל
 
הגולשים בחרו ב"חדשות ללא צנזורה" אך השופטים הכריעו לטובת "דובר צה"ל". הנימוקים: "עושה שימוש נבון יותר במדיום ככלי תעמולה"
צילום: מתוך האתר
 
מוזיקה - השרת העיוור
 
ה"שרת העיוור" זכה ב-60 אחוז מכלל קולות הגולשים והשופטים. "אתר איכותי ואסתטי, שרוב הפעילות בו מתקיימת מכוח האנרגיה של גולשיו"
 
אמנות - נחום גוטמן
 
רוב הקולות הכריעו בעד אתר המוזיאון החינני הזה. הנימוקים: "עושה שימוש יצירתי ומתקדם בטכנולוגיה הוויזואלית ובמולטימידיה להצגת אמנות"
צילום: מתוך האתר
 
חינוך ואקדמיה - סנונית
 
רוב הגולשים בחרו במט"ח, אך שהשופטים הכריעו לטובת "סנונית". "עושה עבודה חשובה וחלוצית, שחיונית להובלת החינוך בישראל למאה ה-21
צילום: מתוך האתר
 
קהילות ופורומים - פרש
 
השופטים לא הסכימו ביניהם, אך הגולשים קבעו ש"פרש" זוכה, בהפרש של 26 אחוזים מ"הייד פארק". האם הגולשים ב"הייד פארק" נרדמו בשמירה?
 
פנאי וסגנון חיים- GoGay
 
GoGay זכה ברוב. "אתר קהילתי מוצלח, מקלט חיוני לאוכלוסיה שעדיין אינה בקונצנזוס". גילוי נאות: אחד מחברי מערכת ynet משתתף בהפעלת האתר
 
הומור וסאטירה - אבטיח
 
ראוי גם ל"פרס הקונצנזוס". האתר זכה ב-71 אחוזים ממניין הקולות הכללי. " מכל אתרי הגיחי-גיחי האפשריים, רק אבטיח מצליח לשעשע באמת"
 
עיצוב ואנימציה - קונספציה
 
האתר זכה ב-50 אחוז ממניין הקולות הכללי. "חלוץ שעושה שימוש נועז ומתוחכם בעיצוב, דיון חזותי וטקסטואלי מעשיר על עולם העיצוב הדיגיטלי"
 
דמוקרטיה-התנועה לאיכות השלטון
 
השופטים לא הגיעו להסכמה אך הגולשים החליטו – אתר התנועה למען איכות השלטון בישראל זוכה, בהפרש גדול של 45 אחוז מ"מרכז אדווה"
שטח פרטי - כל הזוכים
במה חדשה
החצר של איה
האייל הקורא
עיריית ת"א
אתר המעריצים של דליה איציק
ISF
האגודה למד"ב ולפנטזיה
HWZone
עין הדג
מכבי חיפה און ליין
סה"ר
חופש
הציפורים הנודדות אינן יודעות גבולות
דובר צה"ל
השרת העיוור
מוזיאון נחום גוטמן
סנונית
פרש
GoGay
אבטיח
קונספציה
התנועה למען איכות השלטון בישראל


חדשות
דעות
כלכלה
ספורט
צרכנות
תרבות ובידור
רכילות Pplus
מחשבים
בריאות
ירוק
יהדות
תיירות
רכב
אוכל
יחסים
סרטים
הוט
כלכליסט
משחקים
מקומי
לימודים
מדע
לאישה
דרושים
ynet-shops
ynettours
winwin
בעלי מקצוע
ביגדיל
 

אודות ועזרה
כתבו אלינו
עזרה
מדיניות פרטיות
תנאי שימוש
מפת האתר
ארכיון
מרכזי המבקרים
Israel News
 
אודות האתר
RSS
הפוך לדף הבית
ניוזלטרים
פרסמו אצלנו
אנציקלופדיה
באבלס
ערוצי תוכן
חדשות
כלכלה
ספורט
תרבות
בריאות
מחשבים
נופש
Xnet
Yschool
יהדות
דעות
צרכנות
תיירות
אוכל
רכב
בעלי חיים
שופינג לאשה
כיכר השבת
יחסים
אסטרולוגיה
מעורבות
ירוק
לאשה
דילים
ynetArt
kick
כלכליסט
בלייזר
רכילות Pplus
מנטה
משחקים
mynet
מפות
פרוגי
כלים ושירותים
קניות
מניות
דרושים
מחירון רכב
דירות להשכרה
קופונים
זיכרונט
ידיעות בתי ספר
ידיעות אחרונות
דירות למכירה
לוח רכב
יד שניה
בעלי מקצוע
משחקים Games
עברית
דירות חדשות


YIT  - פיתוח אינטרנט ואפליקציותApplication delivery by radwarePowered by Akamaiהאתר פועל ברישיון אקו"םהאתר פועל ברישיון תל"יאקטיב טרייל
-nc  כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט ©