אינטרנט  |  ynet  |  בעלי מקצוע  |  קניות  |  ספקים למשרד

מה ומי בMIAMI

   חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet
פטפוטים NY  ▪  פטפוטים NJ  ▪  מה ומי בMIAMI  ▪  חיי LA

  • מאז פרש מאיר דגן, מתפקידו כראש המוסד, הוא אינו "עוצר באדום", בכל יום הוא יוצא בהצהרה אחרת, בין לבין הוא מצא זמן, כדי להשתתף בטקס הענקת פרס מוסקוביץ לציונות, "עוז ציון" לשנת 2011, שהתקיים ביום שני בעיר דוד, ירושלים. מאיר דגן, נשא נאום בשם זוכי הפרס. באירוע הופיע הזמר מאיר בנאי והשתתפו בו אנשי ציבור, חברי כנסת וכן שלושת זוכי הפרס: אלוף במיל´ מאיר דגן - ראש המוסד לשעבר, הרב חנן פורת - מחלוצי ומנהיגי ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון ויהושע פס- מייסד ארגון "נפש בנפש". כל אחד מהשלושה קבל סכום של חמישים אלף דולר, כביטוי לתמיכה בחברה הישראלית של היום, הפועלים לטובת צרכי הכלל, וכדי להבטיח את חוסנו של הבית הלאומי היהודי. בהמשךהאירוע, הציג פרופ´ משה ארנס השר לשעבר, חבר וועדת הפרס, את נימוקי הבחירה בזוכים. פרס מוסקוביץ´ נוסד על ידי ד"ר ארווינג מוסקוביץ' ורעיתו צ´רנה, שנסעה במיוחד לישראל והעניקה את הפרס לזוכים. בין האורחים הרבים בלטו הנציגים ממיאמי, הרב שלום ליפסקר, חנה וסיימון פאליק, אשר יצאו ל"ברכת הכהנים" בכותל המערבי, בהשתתפות עשרת אלפים חוגגים שבאו לחגוג את יום ירושלים. המיליארדר המקומי, ארווין מוסקוביץ', ידוע בנאמנותו לארץ ישראל השלמה ובבעלותו נכסים וקרקעות ביהודה, שומרון וירושלים המזרחית.


צילום: משה ימין

צילום: משה ימין
הפילנתרופ ד"ר ארווינג וצ´רנה מוסקוביץ´, בעלי פרס מוסקוביץ לציונות, "עוז ציון"

  • בטקס קבלת הפנים הממלכתי, אותו עורכת הקונסוליה הישראלית ביום העצמאות, שהתקיים בבית הכנסת "אבנטורה טורנברי", ניצלו פרנסי הקהילה, בראשותו של ד"ר אמיר בראון, וערכו טקס פרידה מהקונכ"ל עופר בבלי, המסיים ארבע שנות פעילות ועומד לשוב לישראל בסוף חודש יולי. מאז, לא חלף יום ללא טקסי פרידה, ברובם מרגשים. לרשימת הנפרדים התווספו השבוע חוג "ידידי אוניברסיטת תל אביב", שקיימו טקס פרידה בגלריה של האמן רומרו בריטו. ביום רביעי, הגיעו ראשי הפדרציה בעבר ובהווה יחד עם אורחים מוזמנים, לבניין הפדרציה, למפגש מרגש של פרידה ולהתראות מהקונסול פאול הירשזון והקונכ"ל עופר בבלי. ברברה בלק גולדפרב, הנחתה את הערב והיתה הראשונה מתוך שורה של חולקי מחמאות ותשבחות. נשיא הכבוד של הפדרציה, נורמן בריימן, התפעל מכישוריו של בבלי וציין כי במהלך כל שנותיו הרבות, הוא לא פגש נציג ישראלי ברמתו. "במהלך עבודתנו המשותפת, ראיתי איך קושר בבלי, קשרים עם ראשי בית הנבחרים של פלורידה, מתמרן בין קונסולים מלאומים שונים, וכולם חולקים לו כבוד". ביל להמן, נשיא הפדרציה לשעבר, שעבד עם בבלי, העיד כי למד להעריכו במיוחד בשל מעורבותו במצעדי ההזדהות שערכה הפדרציה, בעקבות הרצח במומבי ומבצע "עופרת יצוקה". הוא סיים את דבריו "אנו ברי מזל שמדינת ישראל שלחה אותך אלינו". נשיא הפדרציה לשעבר, סבי בכר, ציין כי במהלך עבודתו עם בבלי, נרקמה חברות קרובה בין שתי המשפחות והבטיח כי יבקרו בישראל פעמים רבות. נילי פאליק, נשיאת חוג ידידי צה"ל בארה"ב ובדרום אמריקה, ציינה את מעלותיהם של פאול ושל בבלי, והדגישה את כושר הניסוח הרהוט שלהם. אחרון הדוברים היה מט לוין, נציג אייפא"ק, שהעלה על נס את כושרו הדיפלומטי של בבלי, אשר רתם את בית הנבחרים, את הקונגרס של פלורידה, ואת הסנאטור מרקו רוביו, ובכך סייע לארגון אייפא"ק. חתם את המפגש יו"ר הפדרציה המיתולוגי, ג'קוב סלומון, אשר סיפר על בבלי כדיפלומט מעולה, בעל חוש הומור, שהתנדב לסייע ולהרצות כל אימת שנתבקש. את דברי המענה שלו, הפך בבלי למסכת של פרודיה על שנות פעילותו במיאמי. בחוש ההומור האופייני והמיוחד שלו, הוא פרס בפני הנוכחים את מהות תפקידו הרב גוני כדיפלומט, דברים שנגעו ללב וגרמו לפרצי צחוק אדירים. הוא שיבח את עבודתו של סגנו פאול הירשזון, וסיים את דבריו ב"הללויה ואמן". כל הדוברים הבטיחו לפאול ועופר, להפגש בישראל בעוד פחות משנה במסגרת משלחת העצמאות. קרול, נציגת הקונסוליה, בירכה ושיבחה את עבודתו של פאול הירשזון, שישוב לישראל בסוף חודש יוני, בתום שלוש שנות כהונה. גולדפרב וג'קוב סלומון, העניקו לשושבינים תשורה למזכרת, חנוכיה לבבלי, ומזוזה מעשה ידי רומרו בריטו. לפאול, שנפרד מהנוכחים בנימה אישית והודה לכל הנוכחים על העבודה המשותפת.
צילום: משה ימין
מימין: ג'קוב סלומון, עופר בבלי, ברברה גולדפרב ופאול הירשזון, עם תשורות הפרידה

  • לדירתם המרווחת, של רוז ופיני דגן, הוזמנו קומץ חברים קרובים, למפגש פרידה מהקונכ"ל עופר בבלי ורעיתו איילה. המוזמנים פתחו את הערב בשירת "אל נא תאמר לי שלום, אמור רק להתראות",זו גם היתה משאלת ליבם של כל המשתתפים. כל אחד בתורו, חלק שבחים לזוג בבלי. דרור צדוק ציין בדבריו כי" תקופת כהונתו של בבלי, תכתב בספר ההיסטוריה של הקהילה כ"תור הזהב". כולם כאחד שיבחו את יכולותיו של בבלי כדיפלומט, כמנהיג, כחבר ואיש רעים להתרועע. רעיתו איילה, התרגשה בדברי התודה כשציינה את הכנסת האורחים ושיתוף הפעולה, לה היא זכתה מהחברים בקהילה. בבלי, בא להתברך ויצא מברך. הוא העלה על נס את מעורבות הקהילה הישראלית ושיתוף הפעולה של האירגונים השונים. הוא הודה למארחים רוז ופיני דגן, חלק מחמאות לכולם (דיפלומט כבר אמרנו), וסיים בתקווה לשמור על קשר ולשוב ולהיפגש בישראל. המארחים העניקו לזוג בבלי, ציור אמנותי של מטבח, זכר לשיחות ה"מטבחון" של בבלי, בנוסח ירושלמי.


צילום: משה ימין
רוז ופיני דגן, מארחים קבוצת חברים למפגש פרידה מאיילה ועופר בבלי

  • הקונסוליה הישראלית, בראשותו של הקונכ"ל עופר בבלי, ארגנה לראשונה כנס מיוחד בו לקחו חלק נציגים בכירים של שלוש עשרה הפדרציות היהודיות בפלורידה ונציגי ארגונים יהודיים אחרים. בכנס שנערך ביום ראשון ושני בווסט פאלם ביץ', השתתפו כמאתיים נציגים, ביניהם חבר הכנסת יואל חסון, ממפלגת "קדימה", המכהן כיושב ראש ועדת הביקורת של המדינה בכנסת, החוקר שמואל רוזנר, מהמכון לחקר מדיניות העולם היהודי, ושלומי קופמן, סגן הקונכ"ל מניו יורק. מטרת הכנס, אותו פתח הקונכ"ל עופר בבלי, היתה דיונים בנושא חיזוק האחדות בקרב הקהילות וקשרי התפוצות עם ישראל.

 

  • קבוצה גדולה של חברים וקרובי משפחה של שושי וברוך שלומוביץ, עשו את דרכם בסוף השבוע לשיקגו. הסיבה למסיבה – פסטיבל חתונתה של בתם ליאורה, עב"ל אלי (נפתלי יצחק) פרידמן. כבר ביום שישי התמקמו במלונות ונפגשו בערב לארוחת ערב שבת חגיגית, על תכנונה עמלו הכלה ליאורה, עם האם שושי, שטסה מבעוד מועד לעמוד מקרוב על ההכנות. ביום שבת יצאה החבורה לטיול באתרי התיירות בעיר, וביום ראשון השתתפו בפסטיבל ישראלי, שנערך בלינקולן פארק. בערב חגגו בטקס מרשים ולאחריו מסיבה צוהלת במיוחד. אחות הכלה, שרון ובעלה ג'ון, מצפים בכל רגע לביקור החסידה, שתהפוך אותם לראשונה להורים מאושרים. המדור שולח ברכת מזל טוב כפולה.

 

  • חבר הכנסת יואל חסון, המכהן כיו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה, חבר הכנסת מטעם סיעת קדימה, לשעבר יו"ר הקואליציה ונשיא הקונגרס הציוני הל"ה, תושב תל אביב, לשעבר מתנחל תושב ברקן. יואל חסון, הגיע למיאמי על פי הזמנת הקונסוליה, כדי להשתתף בכנס שנערך בוווסט פאלם ביץ'. במסגרת ביקורו הקצר, התארח ח"כ חסון אצל חברי "פרלמנט הריביירה", אליהם הצטרפו חברות "פורום הנשים הישראלי". חסון נשא דברים ובסיום דבריו זכה לקבל את תעודת הפרלמנט מידי אמנון גרשוני, והצטרף לרשימה ארוכה של אח"מים, שהרצו בפני חברי "פרלמנט הריביירה".
צילום: משה ימין
חבר הכנסת יואל חסון, מקבל תעודה מידי אמנון גרשוני

משה ימין

פטפוטים NY

חיי LA

פטפוטים NJ

 

אודות ועזרה
כתבו אלינו
עזרה
מדיניות פרטיות
תנאי שימוש
מפת האתר
ארכיון
מרכזי המבקרים
Israel News
 
אודות האתר
RSS
הפוך לדף הבית
ניוזלטרים
פרסמו אצלנו
אנציקלופדיה
באבלס
ערוצי תוכן
חדשות
כלכלה
ספורט
תרבות
בריאות
מחשבים
נופש
Xnet
Yschool
יהדות
דעות
צרכנות
תיירות
אוכל
רכב
בעלי חיים
שופינג לאשה
כיכר השבת
יחסים
אסטרולוגיה
מעורבות
ירוק
לאשה
דילים
ynetArt
kick
כלכליסט
בלייזר
רכילות Pplus
מנטה
משחקים
mynet
מפות
פרוגי
כלים ושירותים
קניות
מניות
דרושים
מחירון רכב
דירות להשכרה
קופונים
זיכרונט
ידיעות בתי ספר
ידיעות אחרונות
דירות למכירה
לוח רכב
יד שניה
בעלי מקצוע
משחקים Games
עברית
דירות חדשות


YIT  - פיתוח אינטרנט ואפליקציותApplication delivery by radwarePowered by Akamaiהאתר פועל ברישיון אקו"םהאתר פועל ברישיון תל"יאקטיב טרייל
-nc  כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט ©