אתם עוד תכירו אותם: הבטחות השנה של עולם הבידור

כולם לובשים לבן ואוכלים קישים כי זה מה שאכלה רות המואבייה, ולנו יוצא לבחור את הכישרונות הצעירים והמבטיחים שיעשו לכם את השנים הבאות. ובקיצור, הנה פרויקט ביכורים 2018 . חג שמח, נשמות

יוני בינרט

פורסם: 18/05/2018 08:20

יעל שלביה (16)

 

צילום: ירדן הראל (צילום: ירדן הראל)

למה בחרנו בה: בגיל 16 בלבד דורגה יעל שלביה - תלמידת אולפנה בנהריה, כן? - במקום ה־17 ברשימת 100 הפנים היפות בעולם המתפרסמת באופן שנתי. לפני גל גדות שמוקמה במקום ה־ 22, אם אתם תוהים. והאמת היא שמבט אחד, אפילו חטוף, בוודג' המעלף של הדוגמנית הצעירה הזאת יבהיר לכם בדיוק איך הגיעה לשם. עזבו מילים ותיאורים מורכבים ופשוט תסתכלו. אם נידרש לרגע לעולם המושגים ששלביה מכירה היטב, אז מדובר במתת אל, לא פחות.

 

ויש כמובן מי ששם לב, חוץ ממדרגי רשימות של פנים יפות: עד כה הספיקה שלביה לככב בקמפיינים לפוקס וקסטרו, לעטר שערי מגזינים, להפוך לפרזנטורית של רנואר ולהצטלם לקמפיין של Fix לצד אנה זק ולקמפיין של חברת מכשירי הסלולר סירין לצד אחד, ליאו מסי. אומרים שהוא איזה כדורגלן סביר.

 

עתידות: תהפוך לדוגמנית על תוצרת ישראל, כשבדרך - אבא ואמא שלביה, הכינו את עצמכם - תגיע גם התרחקות מהדת. אבל אל דאגה, בתרשים שלנו היא גם תחזור אליה, אחרי שתטעם מתענוגות העולם ותחליט שהכל הבל הבלים. עוד יש תקווה!

 

רון כהן (25.5)

צילום: רמי דיאבלוהדבר החם הבא? רון כהן (צילום: רמי דיאבלו)

 

למה בחרנו בו: עם יותר מ־ 10 מיליון צפיות ב־ 30 ומשהו השירים שהוציא לערוץ היוטיוב שלו, רון כהן הוא סלף מייד מן - זמר ומלחין שעושה פופ מתובל בראפ עם טאץ' ים תיכוני מעודן, ובמהלך השנים האחרונות בנה קהילה נאמנה של מעריצים הפוקדים את הופעותיו באדיקות (וחולקים את הערצתם בקומנטים ביוטיוב באופן שאיננו משתמע לשתי פנים). עכשיו הגיע הזמן שגם אתם תגלו אותו, אם טרם עשיתם זאת, והשיר הכיפי ששחרר עם דודו אהרון - "חושב עליה", שנכון לעכשיו כבר עומד על יותר מ־ 2 מיליון צפיות - לגמרי יכול להיות כרטיס הכניסה שלכם.

 

עתידות: יחמם את סטטיק ובן אל בהופעה בפארק הירקון, וכמו שעשו הם לג'סטין ביבר - יוכיח שלפעמים החימום עדיף.

 

לונה מנסור (26)

צילום: תומר לופסקוכוכבת "פאודה". לונה מנסור (צילום: תומר לופסקו)

 

למה בחרנו בה: את התפקיד של לונה מנסור ב"פאודה" - מרווה, אשתו של סמיר עוודאלה (אמיר חורי) - הגדירו סוכניה במייל ששלחו לנו כתפקיד פריצה. וזה בדיוק מה שהוא, גם ברמת העובדה שהייתה זו בכורה טלוויזיונית עבורה, גם ברמת העובדה שהייתה מצוינת וטבעית בתפקידה, וגם ברמת העובדה שהבכורה הזו הייתה באחת הסדרות הישראליות המצליחות והמדוברות ביותר שנעשו כאן. ופתאום הצעירה התמירה והיפה הזו, בת למשפחה ערבית־מוסלמית מעכו שמגדירה את עצמה כפלסטינית־ישראלית, הפכה לסלבית מקומית.

 

במגזר הותירה חותם עוד קודם לכן, כשזכתה בתואר סגנית מלכת היופי של המגזר ב־ 2011 (כשהמלכה פרשה, מנסור הוכתרה במקומה), אבל עכשיו נפרש בפניה אופק חדש, והיא הולכת עליו בכל הכוח. עוד לפני "פאודה" רשמה מנסור תפקיד בהפקה בינלאומית - הסרט "אהבה בדרכים" עם דונלד סאתרלנד והלן מירן - ובקרוב יגיעו עוד כמה דברים טובים, כמו תפקיד בסדרה הקומית "ד"ר קראז'" לצד שלומי קוריאט וורד פלדמן (שתשודר בכאן 11) והסרט החדש של עמוס גיתאי שצולם ברכבת הקלה בירושלים. כל זה בלי אפילו דקה של לימודי משחק, כן?

 

עתידות: תהפוך לשחקנית עסוקה בארץ ובנכר, וכנראה תיתן אגרוף למראיין הבא שיציק לה עם שאלות על פוליטיקה וזהות.

 

רעות אלוש (27.5)

צילום: איתן טלכבר לא רק "אחות של". רעות אלוש (צילום: איתן טל)

 

למה בחרנו בה: אוקיי, אז התשובה הקלה תהיה "כי היא אחות של אביב אלוש!". ואתם יודעים מה? אתם צודקים. כאילו, לא ברמה שזו הסיבה שבחרנו בשחקנית הצעירה והמבטיחה הזאת, אלא מפני שכך התוודענו אל רעות אלוש, זו הסיבה הראשונית ששמנו לב אליה. אבל בתוך זמן קצר להפליא, הקשר המשפחתי הפך ללא רלוונטי: אלוש יפה ומוכשרת גם בלי קשר לאחיה הגדול, ואל התפקידים שביצעה - מש"קית הת"ש שירלי ב"תאג"ד", למשל, וגם תפקידים ב"אורי ואלה" ו"מתים לרגע" - הגיעה בלי פרוטקציה.

 

הדרך שלה כללה שלוש שנים בסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין, ועכשיו המאמץ משתלם לה: לאחרונה הפציעה אלוש גם ב"הרמון" של רשת 13 ו"יש לה את זה" בקשת 12, ובתיאטרון באר שבע היא מככבת בשני תפקידים ראשיים (!) בהצגות "דונה פלור נשואה לשניים" ו"סוליקה". כבר התרשמתם? כי אנחנו כן.

 

עתידות: תהפוך לכוכבת עצומה פה. הימור בטוח.

 

ריף נאמן (20)

צילום: חי תלאביברקריירת דוגמנות משגשגת ריף נאמן (צילום: חי תלאביבר)

 

למה בחרנו בה: כאילו, מעבר לזה שריף נאמן יפה באופן עוצר נשימה, אוחזת בקריירת דוגמנות משגשגת, מחזקת את מעמדה כאחת השחקניות הצעירות העסוקות במחוזותינו ובאופן כללי, מוצלחת מכל כיוון שלא תסתכלו על זה? ובכן, זה מה שהאסטרולוגית שלנו ציוותה עלינו לעשות. סתם, היא רק הודיעה לנו שהשנה אוראנוס עובר למזל שור, אז אנחנו צריכים להכין את עצמנו לשינויים משמעותיים. מעבר לזה, ברמת קמפיינים שנאמן כבר עשתה, אנחנו מדברים על Fix , בלו בירד, פוקס קידס, טוונטיפורסבן ומותג ההלבשה התחתונה Go Under, שבו החליפה את אסתי גינזבורג כפרזנטורית.

 

מעבר לזה, כאמור, נאמן גם הפכה לשחקנית עם תפקיד ראשי ב"ראש גדול - ראש חדש" (עונתה השישית של הדרמה היומית לילדים ונוער), ותפקידים ב"כפולה" ו"על הספקטרום" החדשה והשווה. רק חסר שתפתח קריירת שירה כדי להפוך ל־ Triple threat בקטע מפחיד. כפי שהיא ממשיכה להוכיח, נאמן איננה רק פרצוף יפה באופן שערורייתי, ולראיה, סורו אל התפקיד שהיא עושה ב"על הספקטרום" ותראו אותה מקרינה טוב לב, חמלה וחום כמלצרית בבית הקפה השכונתי שבה מתאהב אחד מגיבורי הסדרה.

 

עתידות: תתחתן עם הנסיך הארי אחרי שיבין כי מייגן מרקל היא סתם אחת, ועד אז תהפוך לכוכבת גדולה פה, איי ליסטרית אין דה מייקינג.

 

 

אלן גודין (18.5)

אל יווני. אלן גודין

 

למה בחרנו בו: עם 1.86 מ', פנים מסותתות וגוף שכולו עלומים וסימטריה מושלמת, אלן גודין הוא חתיכת אל יווני. או שמא, אל אפריקאי: גודין הוא יליד סודן, שממנה הגיע לישראל בגיל 6 עם משפחתו - ברגל - כמבקשי מקלט. 12 שנים לאחר מכן, זהו עדיין מעמדם: אביו של גודין גורש לפני ארבע שנים, בעוד הוא, אחיו ואמו תלויים על בלימה בחייהם בישראל, עם אישור שהייה זמני שהם נאלצים לחדש בכל כמה חודשים. ועדיין, גם עם המאכלת הזו מעל צווארו, כשבכל רגע עלול להגיע זימון ממתקן חולות, גודין ממשיך לעבוד ולשגשג, עושה לעצמו שם כדוגמן מבוקש. "יש בדמות שלו מתח שעובד על הציר שבין התיעודי למסחרי. הוא מביא עומק ואופי לסט, יש בו משהו שברירי ובו בזמן פראי", העיד עליו צלם האופנה אסף עיני בכתבה על אודותיו שפורסמה ב־ Xnet לפני כשנה. אנחנו חייבים להסכים.

 

עתידות: בואו נקווה לטוב טנאמין שהצעיר הזה - שחי פה כבר יותר מעשור - יקבל מעמד קבע וסוף סוף יוכל לצאת מגבולות הארץ ולעבוד בחו"ל, משהו שעד כה נמנע ממנו לעשות בשל הסטטוס שלו. תחזיקו אצבעות.

 

ג'ייד דייכס וויקס (28)

צילום: שרבן לופוצופים לה עתיד מזהיר. ג'ייד דייכס וויקס (צילום: שרבן לופו)

 

למה בחרנו בה: כל מי שצפה ב"שלטון הצללים" לא יכול היה להתעלם מהפרצוף החדש והלא מוכר הזה בקאסט שכולל חלק מהשחקנים המשומשים ביותר בתעשייה המקומית (אביב אלוש וחן אמסלם, לדוגמה). אפשר גם להניח שהצופים האלה, לפחות אלה מביניהם שמבינים עניין, כבר סימנו לעצמם את הפרצוף החדש הזה כמשהו מבטיח במיוחד, כי ג'ייד דייכס וויקס - ילידת לונדון ובוגרת הסטודיו של יורם לוינשטיין שמגלמת בסדרה את זיוי, עוזרת פרלמנטרית דתייה שנאלצת למגינת לבה לשמש כבייביסיטר לבתה המרדנית (נועה קירל) של ח"כית צעקנית - היא אכן משהו מבטיח.

 

מעבר לזה שהיא מצודדת ומיוחדת, דייכס וויקס הופכת את הדמות השלה, פקעת עצבים נוירוטית, לא רק לנסבלת אלא גם למתוקה. רשימת הקרדיטים שלה קצרה יחסית בשלב זה - תפקידונים ב"מפלצות קטנות" ו"שבאבניקים" ותפקיד מהותי יותר בעונה השנייה של "המדרשה" - אבל אתם יכולים להיות בטוחים שזהו עניין זמני ביותר.

 

עתידות: תתגלה כאחותה האבודה של נועה קולר. ברצינות, הן דומות לאללה. 

 

אלון דאי (26)

צילום: חיים שרגאנולד להיות כוכב. אלון דאי (צילום: חיים שרגא)
 

 

למה בחרנו בו: יש אנשים שפשוט נולדו לעשות משהו, ואלון דאי הוא אחד מהאנשים האלה. במקרה שלו, זה פשוט מאוד: דאי נולד לנהוג, ולנהוג מהר. הוא ידע את זה עוד כשבני גילו שיחקו בגולות בארגז החול - בגיל 10 כבר החל להתחרותבקארטינג, ועד מהרה זכה במקום השני באליפות ישראל. ב־2009 הפך לאלוף אסיה בתחרות פורמולה רנו, ובהמשך הפך למתחרה רציני בתחרויות פורמולה 3 הבינלאומיות, וגם עבר לארצות הברית כדי להתחרות בסבב תחרויות האינדי לייטס. ב־ 2015 החל להתחרות באליפות הנאסקר האירופית, וכבר בסוף עונתו הראשונה הגיע למקום השני ונבחר לחביב הקהל. אבל ב־2017 נתן דאי גז אמיתי והפך לאלוף הנאסקר האירופי, מגמה שכנראה תימשך גם ב־ 2018, אחרי פתיחת העונה המעולה שלו. כל זה, מיינד יו, בלי תמיכה ממשלתית או ממסדית בישראל; דאי הוא סלף מייד צ'מפיון, והכישרון שלו בענף התובעני והמסוכן הזה פשוט מעורר יראה.

 

עתידות: פורמולה 1, מאדר פאקרז, אולי לצד רוי ניסני, צעיר ישראלי נוסף שכבר הוכיח את עצמו כנהג מירוצים מזהיר.

 

דן מור (43)

צילום: טל מורבדרך לפריצה. דן מור (צילום: טל מור)
 

 

למה בחרנו בו: בגיל 43 , דן מור - בנה של דוגמנית העבר המנוחה פינצ'י מור - הוא קשיש הביכוריסטים שלנו השנה. אבל כמאמר הקלישאה, הקריירה של מור מדגימה שאף פעם לא מאוחר מדי להיות מוגדר כשחקן עולה ומבטיח, גם אם הקריירה שלך החלה לפני שבע שנים (ועם לוק כה מצודד, מה זה בעצם משנה בן כמה אתה?). מאז שהפציע לראשונה על המסך ב"אחת אפס אפס", מור הספיק לשחק בפיצ'ר המצוין של מני יעיש, "אבינו", ובעונה השנייה של "להיות איתה", ששם גילם את מאמן הכושר קלייב המנהל רומן עם צביקה (מארק איווניר). לא הרבה ביחס לשחקן עובד, אמרתם? ובכן, זה בדיוק העניין: עד כה מור אולי לא עבד הרבה פה, אבל בחו"ל - ספציפית באוסטרליה - האיש מנהל קריירה עסוקה ומגוונת, כולל תפקיד נמשך בדרמת הפשע עטורת השבחים "הבטן הרכה" ותפקיד ראשי בסרט המד"ב "Arrowhead". ממש השבוע עלתה בקשת 12 הדרמה המדוברת "בשבילהגיבורים עפים" אשר בה הוא משתתף לצד תומר קאפון, משה אשכנזי, מיכאל אלוני ואחרים, כך שסוף סוף אפשר לומר: ישראל, תכירי, זהו דן מור. מברוק.

 

עתידות: עם הדמיון לפרנק גרילו, כוכב סרטי "הטיהור", יככב בגרסה המקומית: "הטיהור: השפד"ן", על חבורה של עובדי השפד"ן שננעלים במתקן טיהור

השפכים לעת ליל ונאלצים להרוג זה את זה כדי לשרוד.

 

לכתבה המלאה ולעוד כתבות בגיליון החגיגי של "פנאי פלוס" - עכשיו בדוכנים

 

 

 

 לכתבה זו התפרסמו 27 תגובות ב-20 דיונים