בקופה אמריקה יש מספר מצומצם מאוד של נבחרות שבאמת מסוגלות להיאבק על התואר: ברזיל, ארגנטינה, צ'ילה, אורוגוואי וקולומביה. בטורניר האחרון, ארגנטינה הייתה זו שזכתה בגביע ולאו מסי (איך לא?) זכה בתואר השחקן המצטיין. לכאורה, הדברים נשמעים מושלמים עבורו.
אך זו בדיוק הסיבה שמסי לא ייזכר כשחקן הטוב בעולם. הוא נתן שערים והופעות מרהיבות במשך כל הטורניר, אך בגמר הוא נעלם. הוא החמיץ ממצבים קורצים, ואלמלא ההברקה של אנחל די מריה, יתכן שהמשחק היה הולך להארכה ולאחר מכן גם לבעיטות עונשין, שבהן ייתכן שמסי היה מחמיץ פנדל מכריע – כמו בפעם הקודמת בה ארגנטינה העפילה לגמר. הרי מסי הוכתר כמצטיין גם במונדיאל 2014, בו לא כבש אף שער במשחקי הנוקאאוט, ובגמר לא הצליח להנהיג את הנבחרת, ליזום מצבים ולכבוש ברגעים החשובים.

1 צפייה בגלריה
מסי נאבק עם לוקאס פאקטה
מסי נאבק עם לוקאס פאקטה
מסי נאבק עם לוקאס פאקטה
(צילום: AFP)

הוא ייזכר כשחקן שלא כבש את שער הניצחון בגמר הקופה 2020 והחמיץ הזדמנות שיכלה לגמור סופית את המשחק, כשחקן שהחמיץ פנדל בגמר קופה 2016, כשחקן שזכה בתואר מצטיין המונדיאל בצורה תמוהה, כשחקן שמאז עונת 2014/2015 לא הצליח לזכות בליגת האלופות עם ברצלונה. עונה אחר עונה, מסי "נעלם" במשחקים החשובים בשלב הנוקאאוט של ליגת האלופות – בעיקר במשחקי הגומלין.
בגומלין רבע הגמר של עונת 15/16 הוא צפה באתלטיקו מנצחת 0:2 וחוזרת מ-2:1 במשחק הראשון, ולא הצליח להציל את קבוצתו. בעונת 16/17, ב-1:6 ההיסטורי של קבוצתו נגד פ.ס.ז', ניימאר היה זה שהוביל את ברצלונה. בשלב הבא, הוא הודח נגד יובנטוס, כאשר ברצלונה לא כבשה שער בצמד המשחקים. בעונת 17/18, אחרי שניצחה את רומא 1:4, ברצלונה הודחה בצורה מדהימה עם 3:0 בגומלין. מסי לא הצליח לעשות דבר. בעונת 18/19, לאחר שברצלונה הביסה את ליברפול 0:3 בצורה מרשימה ביותר, היא נדהמה לספוג 4:0, מהפך שהיה כנראה מרשים יותר מה-1:6.
ישנן עוד דוגמאות, אבל אני חושב שאפשר כבר להסתכל על מגמה מאוד ברורה (ומוזרה). החולשה של מסי מתבטאת בדרך כלל בגומלין ולא במשחק הראשון. בגומלין, בצורה טבעית ומובנת, מפלס הלחץ עולה כי אין משחק "לתקן" בו אחרי זה. מסי לא מצליח להתגבר על הלחץ של משחקים גדולים נגד קבוצות גדולות בליגת האלופות.
זה מה שייזכר ממסי. שחקן שהיה גדול נגד קבוצות תחתית בספרד כמו לבאנטה וחטאפה, או בשלב הבתים בליגת האלופות, שחקן שבמקרה הרע הפסיד גמרים ובמקרה הטוב נתן הופעה רעה וזכה בזכות חבריו. לסיכום: מסי ייזכר כשחקן הגדול בהיסטוריה של המשחקים הקטנים. דרך אגב, יש שחקן אחר מפורטוגל שאצלו המגמה היא אולי הפוכה.
רוצים גם אתם להיות פרשנים? אז תתחילו לכתוב. איך זה עובד? פשוט מאוד:
*כותבים ושולחים בגוף המייל או בקובץ וורד לכתובת הבאה: kick@ynet.co.il בצירוף שם מלא.
*אורך הטקסט הרצוי הוא בין 250 ל־800 מילה.
*נא לא לצרף תמונות, טבלאות, גרפים או עיבודי מחשב לקבצים.
* אם בכוונתכם לכתוב על משחק או אירוע מסוים שעומד להתקיים, אנא שלחו את הטקסט מספר ימים לפני כן.