הרמה פה תמיד תישאר נמוכה כשרק חמישה זרים יכולים לשחק. אם מבטלים את הגבלת הזרים הזו, בעשור הקרוב מכבי תל אביב, מכבי חיפה והפועל באר שבע יכולות להפוך לקבוצות ברמה של שחטאר דונייצק, סלטיק, זלצבורג ופ.ס.וו. שלא נדבר כמובן על זה שכל הקבוצות בליגת העל ובליגה הלאומית יחוו שיפור אדיר.
באירופה לא רק שמותר להביא יותר זרים, אלא גם בשביל לא להיחשב זר צריך בסך הכל להיות ממדינה באירופה. כלומר: מודריץ', בנזמה, אלאבה, קרוס וקורטואה מריאל מדריד לא נחשבים זרים שם. בישראל חמשתם ביחד זה המקסימום שיכול לשחק ביחד.
1 צפייה בגלריה
 ווקאמה ויעקובו. שחקנים כאלה מעלים את הרמה
 ווקאמה ויעקובו. שחקנים כאלה מעלים את הרמה
ווקאמה ויעקובו. שחקנים כאלה מעלים את הרמה
אני חושב שחייב להיות שינוי בדחיפות, אני יודע שאולי זה לא פרקטי מיד להחליט שמותר לשחק עם 11 זרים. אז צריך להתחיל לפחות מזה שבעונה יהיה אפשר לשחק עם 6 זרים, עוד 2 עונות עם 7 זרים וכו.
הטענה המרכזית נגד ביטול הגבלת הזרים היא: "זה יפגע בכדורגל הישראלי, שחקנים ישראלים לא יקבלו הזדמנות והנבחרת תרד ברמה". ובכן, ההפך הוא הנכון. בגלל הגבלת הזרים, הקבוצות תלויות בשחקנים ישראלים, ובגלל שקבוצות תלויות בשחקנים ישראלים, הן מכפילות ואף משלשות את תג המחיר שלהם ולא מוכנות לשחרר אותם לאירופה, וככה שחקנים ישראלים מוכשרים מאוד מבזבזים את זמנם בליגה המקומית החלשה.
אז מה שבעצם יקרה, זה שביטול מגבלת הזרים יוריד את תג המחיר של הישראלים, וזה מצוין כי ככה הם יוכלו לעבור לקבוצות אחרות או לליגות אחרות שיותר מתאימות להם.
בנוסף טוענים כי ביטול הגבלת הזרים שתגרום לצמצום מספר הישראלים תביא לחוסר עניין בליגה. אני חושב שמספיק להסתכל על המציאות בשביל להבין שהטענה הזו שגויה. האם לאוהדי ריאל איכפת שרונאלדו הוא פורטוגלי, מודריץ' קרואטי, מרסלו ברזילאי ובנזמה צרפתי? אני חושב שרמת העניין והתמיכה בשחקנים האלה לא קשורה למקום שבו הם נולדו.
זה נכון גם לווקאמה ואוגו, שהיו הפנים של באר שבע במשך כמה שנים מאוד מוצלחות, זה עניין מישהו שהם לא ישראלים? בסופו של דבר אנשים אוהבים שהקבוצה שלהם מצליחה, לא אכפת להם מאיזו מדינה מגיע מי שהביא להם את ההצלחה.
בנוסף, אין לי ספק שביטול הגבלת הזרים יגרום לחיזוק כלכלי משמעותי לכדורגל הישראלי. השיפור של הכדורגל שלנו כתוצאה מהמגוון הגדול של השחקנים שיבואו לפה יגרום לקבוצות ישראליות להצליח יותר באירופה, וזה יביא לעלייה בהכנסות לקבוצות מזכויות שידור, כרטיסים למשחקים ומענקים מאופ"א. וכשהדבר הזה יוכל לקרות, הכדורגל שלנו יהפוך להרבה יותר אטרקטיבי להשקעה ויותר אנשי עסקים עשירים ירצו להיות בעלי קבוצות ולהעלות ישראליות לאלופות, במיוחד קבוצות בערים בעלות משמעות בינלאומית כמו ירושלים ותל אביב.
גם אתם רוצים להיות פרשנים? אז תתחילו לכתוב. איך זה עובד? פשוט מאוד:
*כותבים ושולחים בגוף המייל או בקובץ וורד לכתובת הבאה: kick@ynet.co.il בצירוף שם מלא.
*אורך הטקסט הרצוי הוא בין 250 ל־800 מילה.
*נא לא לצרף תמונות, טבלאות, גרפים או עיבודי מחשב לקבצים.
* אם בכוונתכם לכתוב על משחק או אירוע מסוים שעומד להתקיים, אנא שלחו את הטקסט מספר ימים לפני כן.