"התערוכה לכולם, לא רק לרחובותיים". אוצרת התערוכה, רוני אנקרי בריאיון לאולפן ynet
(צילום: אורי דוידוביץ)

היום (א') נפתחת ברחובות תערוכה לכבוד ציון 130 שנים להיווסדה. אוצרת התערוכה - "רחובות בת 130", רוני אנקורי התראיינה באולפן ynet וסיפרה: "התערוכה היא דרך עיניים של 16 אומנים רחובותיים - בהווה ובעבר, שבחר להציג את העיר דרך סיפורים אישיים. היא מציגה את 130 השנים של העיר, של ההיסטוריה שלה. זאת תערוכה מאוד אינטימית ומיוחדת".
העיר רחובות. לילי פדרהעיר רחובות. לילי פדר
העיר רחובות. לילי פדר
(באדיבות החברה העירונית רחובות)
החברה העירונית רחובות מציגה בימים אלו תערוכה מיוחדת לציון 130 שנה לעיר רחובות בגלריית "בית יד לבנים" בעיר.
בית אפרים. זקש-צבי תדמורבית אפרים. זקש-צבי תדמור
בית אפרים ברחובות. זקש-צבי תדמור
(באדיבות החברה העירונית רחובות)
בית העם שלי. לאה רזבית העם שלי. לאה רז
בית העם שלי. לאה רז
(באדיבות החברה העירונית רחובות)
האמנים המשתתפים: אורן מרטן, אשר פלדמן, בנימין דישון, גדעון אגז'ה, ורדית בן-משולם קורש, זאב רמיאל, חיים ארונשטאם, לאה רז, לילי פדר, מיכל גור, נעמי לוין, סבטה דורשובה, סבינה סעד, צבי תדמור, שלום פלאש, תחיה רות קרבאל.

"התערוכה היא זיכרון מתוק של ילדות"

לדברי האוצרת רוני אנקורי: "רחובות היא העיר בה נולדתי ובה נולדו, גדלו ויצרו 16 האומנים שנבחרו להציג בתערוכה זו. והיא עבורי זיכרון מתוק של ילדות, נערות ובגרות.
השוק העירוני ברחובות. חיים ארונשטאםהשוק העירוני ברחובות. חיים ארונשטאם
השוק העירוני ברחובות. חיים ארונשטאם
(באדיבות החברה העירונית רחובות)
"היא העיר בה טיילנו בפרדסים האין סופיים, בימת הנוער, המלאווח בשעריים והבלינצ'ס עם הקצפת והדובדבן המסוכר ליד המשטרה, קולנוע הדר , משחקי ילדות ועוד. במרוצת השנים העיר גדלה והשתנתה ללא הכר אך, היא ממשיכה לשאוב אליה זיכרונות וחלומות ותיקים וחדשים, העיר שהייתה מושבה הפכה לעיר מדע, תרבות הייטק, בילוי וספורט. מבחינתי המשמעות של להיות "רחובותיים" היא להרגיש גאווה ושייכות".
תימני עם נרגילה. אשר פלדמןתימני עם נרגילה. אשר פלדמן
תימני עם נרגילה. אשר פלדמן
(באדיבות החברה העירונית רחובות)
איך מתנהלת תערוכה בקורונה?
אנקורי סיפרה כי הם עובדים לפי התקנים של התו הסגול. "אנחנו פועלים עם אישורים ל-10 מבקרים, אז 10 מבקריםבכל פעם. לצערי, לאירוע כזה חגיגי - שתכננו לעשות אירוע רב משתתפים, נאצלו להעלות את הסרטון של התערוכה לאינטרנט. אך כאמור, נקפיד להביא מבקרים לפי התקנים, כשכולם מוזמנים - לא רק רחובותיים. זאת תערוכה איכותית וטובה שאני חושבת שהיא ראויה גם למבקרים מבחוץ", אמרה אנקורי.
נעלי עדה. סבינה סעדנעלי עדה. סבינה סעד
נעלי עדה. סבינה סעד
(באדיבות החברה העירונית רחובות)
פרטים נוספים: התערוכה פתוחה בימים א', ב', ד', ה' בין השעות 15:00-8:30, ביום ג' 13:00-8:30, 18:30-16:30. נעילת התערוכה: 24.9.20.