אינטרנט  |  ynet  |  בעלי מקצוע  |  קניות  |  ספקים למשרד

   חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet


ציפי לבני
ציפי לבני צילום: AFP
 
 פורמט להדפסה  הדפס

ערכים קשורים
 שאול מופז
 בנימין נתניהו
 ארגון צבאי לאומי
 ליכוד
 בית"ר
 המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים
 אוניברסיטת בר אילן
 הכנסת
 אריאל שרון
 קדימה
 אהוד אולמרט
 ועדת וינוגרד
 עמיר פרץ
 עמרם מצנע


תחומים קשורים
 אישים בישראל


 
 
 

ציפי לבני


Tzipi Livni

ציטוטים |  מידע נוסף |  בחנו את עצמכם

ציפורה מלכה לבני (ילידת 1958), שרת המשפטים. כיהנה במספר תפקידי שר בממשלות ישראל; כיהנה כשרת החוץ וממלאת מקום ראש הממשלה (2006 - 2009). בספטמבר 2008 התמנתה לראש מפלגת קדימה, ובמרס 2009 היתה ליו"ר האופוזיציה. במרס 2012 הפסידה בפריימריז של מפלגתה לשאול מופז ולקראת הבחירות לכנסת ה-19 הקימה את התנועה. לאחר הבחירות, במרס 2013, מונתה לשרת המשפטים בממשלה שהקים בנימין נתניהו.


נולדה בעיר תל אביב, בתו של איתן לבני, קצין המבצעים של מחתרת אצ"ל וחבר כנסת מטעם הליכוד. אמא, שרה, היתה אף היא מפקדת ולוחמת באצ"ל. בנעוריה היתה לבני חברה בתנועת הנוער בית"ר. השתחררה מצה"ל בדרגת סגן. בשנים 1980 - 1984 שירתה במוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים.

 

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן. הוסמכה כעורכת דין והתמחתה בדיני עבודה. במסגרת עבודתה כעו"ד יצגה לבני מספר אנשי ליכוד שפוטרו מן השירות הציבורי, וכך למעשה החלה בפעילות ציבורית. ב-1996 התמודדה בבחירות המקדימות במפלגת הליכוד וזכתה במקום ה-36 ברשימת המפלגה לכנסת (הליכוד לא זכה בבחירות במספר מנדטים כה גבוה, ולכן נשארה לבני מחוץ לכנסת). לאחר הקמת ממשלת הליכוד באותה שנה מונתה למנכ"ל רשות החברות הממשלתיות (1996 - 1999), ובמסגרת תפקידה קידמה את הפרטתן של חברות אלו.

 

בכנסת ה-15 נבחרה כח"כ מטעם הליכוד. במהלך כהונתה כחברת כנסת היתה חברה בוועדת החוקה, חוק ומשפט ובוועדה לקידום מעמד האישה. עם הקמת ממשלת האחדות במרס 2001, מונתה לבני לשרה האחראית על פיתוח אזורי. באוגוסט אותה שנה התפטרה מתפקיד זה והיתה לשרה ללא תיק. בדצמבר 2001 מונתה לשרת החקלאות והחזיקה בתפקיד זה משך מספר חודשים.

 

 שרת החוץ ציפי לבני (מימין) ושרת החוץ של ארה"ב קונדוליזה רייס (צילום: AFP)

 

בממשלה שהקים אריאל שרון בפברואר 2003 מונתה לבני לשרה לקליטת עלייה. במשך מספר חודשים בסוף 2004 שימשה גם כשרת הבינוי והשיכון. בתחילת 2005 נתמנתה לשרת המשפטים. בנובמבר 2005 פרשה ממפלגת הליכוד יחד עם שרון והצטרפה אליו במפלגתו החדשה - קדימה.

 

בינואר 2006 מונתה לשרת החוץ על ידי ראש הממשלה בפועל אהוד אולמרט. במאי 2006, לאחר הבחירות לכנסת ה-17,  זכתה ממשלה בראשות אהוד אולמרט לאמון הכנסת. גם בממשלה זו כיהנה לבני בתפקיד שרת החוץ ובמקביל מונתה לממלא מקום ראש הממשלה. בנובמבר 2006 מונתה לשרת המשפטים לתקופה קצרה.

 

לאחר פרסום דו"ח הביניים של ועדת וינוגרד במאי 2007, קראה לבני בפומבי לרה"מ אולמרט להתפטר מתפקידו, בעקבות מסקנות הוועדה על תפקודו במלחמת לבנון השנייה. לאחר שקריאתה נדחתה על ידי רה"מ נמנעה מהתפטרות ונותרה בממשלה. ביולי 2008 הודיע רה"מ אולמרט כי בעקבות חקירות המשטרה נגדו יתפטר מתפקידו לאחר שיבחר יו"ר חדש למפלגת קדימה בבחירות מקדימות. 

 

בספטמבר 2008 התמודדה לבני בבחירות המקדימות במפלגה מול שאול מופז, מאיר שטרית ואבי דיכטר, וניצחה בהן ברוב זעום. בבחירות לכנסת ה-18 בפברואר 2009 הובילה את קדימה לניצחון בבחירות, אולם למרות היותה המפלגה הגדולה בכנסת (28 מנדטים), משימת הרכבת הממשלה הוטלה על בנימין נתניהו מהליכוד, בשל ניצחונו של גוש הימין. עם הרכבת ממשלתו של נתניהו במרס 2009 היתה ליו"ר האופוזיציה. בפריימריז לראשות קדימה שנערכו במרס 2012 היא הפסידה לשאול מופז.

 

לקראת הבחירות לכנסת ה-19 היא הקימה את התנועה, אליה הצטרפו בין היתר שבעה חברי כנסת מקדימה, עמיר פרץ מהעבודה והאלופים עמרם מצנע ואלעזר שטרן. בבחירות זכתה המפלגה, שהייתה היחידה ששמה דגש בתעמולת הבחירות על הנושא המדיני, בשישה מנדטים. התנועה הצטרפה לממשלה שהקים נתניהו ולבני מונתה לשרת המשפטים.

 

נשואה ואם לשניים.

 


ציטוטים

 

  • "אני לא ממקום של בכי. ניהלתי חיים כפולים. גם שירי פלמ"ח, גם שירי בית"ר, ואחר-כך גם מסיבות סלוניות, והיתי שלמה עם כל מסלול". מספרת על שנות ילדותה, מתוך ראיון עיתונאי, 2005.

 

  • "השמאל עשה אז דה-לגיטמציה לימין, הרגשתי שאני שייכת לקבוצה מנופנפת. החלוקה למחנה השלום ומחנה המלחמה הכעיסה אותי. גם אני רוצה שלום, אבל מותר לי לחשוב שאוסלו זה טעות". מתייחסת לתקופה לאחר רצח רבין, מתוך ראיון עיתונאי, 2005.

 

  • "ככל שישבתי היכן שנגזרו ההחלטות הקשות, התחזקה בי ההבנה שאני צריכה לעשות את זה, לא רק יכולה. המלחמה היתה בהחלט המאיץ". על כוונותיה להתמודד על תפקיד ראש הממשלה, מתוך ראיון עיתונאי, 2007.

 

  • "אני ביקשתי קודם להיפגש עם רה"מ. חשבתי שזה נכון, כי קודם כל מדובר בהחלטה אישית של רה"מ. הבעתי בפגישה עם רה"מ את דעתי שהתפטרות היא הדבר הנכון מבחינתו. אני יודעת שהיו שמועות לפיהן פעלתי להדחת רה"מ או שאני פועלת להדחת רה"מ. לא היו דברים מעולם". מתוך דבריה לאחר פרסום דו"ח הביניים של ועדת וינוגרד, 2007.

 

  • "שקלתי להתפטר, אך חזרתי בי. אין שום ביטחון שאם הייתי מתפטרת, היה ראש הממשלה מתפטר גם הוא". מסבירה את החלטתה להישאר בממשלה, לאחר פרסום דו"ח הביניים של ועדת וינוגרד, 2007.

 

  • "צריך לתת תקווה לילדי שדרות. הפסקת המשא ומתן תגרום לאובדן העתיד. המשא ומתן אינו צ'ופר לפלסטינים והוא איננו מתנה לאמריקנים. זה לא שאם נפסיק את המשא ומתן ייפסק גם הטרור. אני באה לחדר המשא ומתן לשמור על עקרונות ישראל בנושא הפליטים, בנושא הביטחון ובנושא הטרור. אני לא קונה את העניין שיש מחנה שלום ויש מי שמחרחר מלחמה. שאף אחד לא יגיד לי שאני אינני חרדה לעתיד ישראל ולעתיד ירושלים. אני לא משחקת במגרש הזה".  מתייחסת למו"מ עם הרשות הפלסטינית, מתוך נאום במליאת הכנסת, 2008.

 

  • "נהנתנות לא פוסלת אדם להיות ראש ממשלה, אני רק רוצה שראש הממשלה יראה את סדר הדברים הנכון. הייתי רוצה שהוא יחשוב על טובת המדינה והציבור ושישים את עצמו בסוף התהליך. אבל אני לא רוצה להתייחס לפרסונות. אני לא האדם שאמור להיות השופט המוכיח בשער שנותן ציונים לאחרים. בכל נקודת זמן הבעתי עמדות ערכיות שלא נגעו לפרסונות, אבל הן היו עמדות עקרוניות‭."‬

 


מידע נוסף

 

סוכנת המוסד שזינקה קדימה - קראו לה ציפורה, מנהיגה חלשה ועוף מוזר - אבל גם מטאור פוליטי ו"מיסיס קלין". ועדת וינוגרד הרעיפה עליה שבחים, אבל יריביה תוקפים את חוסר ניסיונה הביטחוני. האם ציפי לבני תרים את הטלפון האדום ב-3 בבוקר? כתבה באתר ynet.

לכתבה המלאה - לחצו כאן.

 

לבני שברה שתיקה: אולמרט צריך להתפטר - אחרי שתיקה רועמת, קראה שרת החוץ, ציפי לבני, לראש הממשלה, אהוד אולמרט, להתפטר. היא נפגשה איתו ואחר כך כינסה מסיבת עיתונאים שבה הבהירה את עמדתה: "התפטרות היא הדבר הנכון מבחינתו. היו שמועות שפעלתי להדחת ראש הממשלה. לא היו דברים מעולם".  כתבה באתר ynet.

לכתבה המלאה - לחצו כאן.

 

לבני ל-ynet: כל העולם מקבל את העמדה שלנו - לדבריה של שרת החוץ, העמדה הישראלית, לפיה הוועידה היא רק תחילתו של התהליך, נקלטה בעולם. לבני רואה הצלחה רבה בכך שוועידת אנאפוליס תניע מהלך, שבו ביטחון מדינת ישראל הוא חלק בלתי נפרד. כתבה באתר ynet.

לכתבה המלאה - לחצו כאן

 

לבני: התפילות בהר הבית מלוות אותי במו"מ - בכנס ירושלים אמרה שרת החוץ כי היא ניגשת לשיחות עם הפלסטינים כשבראשה "דמעות הצנחנים בכותל והתפילות בהר הבית". היא טענה כי הזמן אינו פועל לטובת ישראל, שבסופו של דבר תיאלץ לוותר על חלקים מהארץ. כתבה באתר ynet.

לכתבה המלאה - לחצו כאן.

 

 

 


בחנו את עצמכם
.

 

חזרה לעמוד הקודם
חזרה לעמוד הראשי של האנציקלופדיה

חדשות
דעות
כלכלה
ספורט
צרכנות
תרבות ובידור
רכילות Pplus
מחשבים
בריאות
ירוק
יהדות
תיירות
רכב
אוכל
יחסים
סרטים
הוט
כלכליסט
משחקים
מקומי
לימודים
מדע
לאישה
דרושים
ynet-shops
ynettours
winwin
בעלי מקצוע
ביגדיל
 

אודות ועזרה
כתבו אלינו
עזרה
מדיניות פרטיות
תנאי שימוש
מפת האתר
ארכיון
מרכזי המבקרים
Israel News
 
אודות האתר
RSS
הפוך לדף הבית
ניוזלטרים
פרסמו אצלנו
אנציקלופדיה
באבלס
ערוצי תוכן
חדשות
כלכלה
ספורט
תרבות
בריאות
מחשבים
נופש
Xnet
Yschool
יהדות
דעות
צרכנות
תיירות
אוכל
רכב
בעלי חיים
שופינג לאשה
כיכר השבת
יחסים
אסטרולוגיה
מעורבות
ירוק
לאשה
דילים
ynetArt
kick
כלכליסט
בלייזר
רכילות Pplus
מנטה
משחקים
mynet
מפות
פרוגי
כלים ושירותים
קניות
מניות
דרושים
מחירון רכב
דירות להשכרה
קופונים
זיכרונט
ידיעות בתי ספר
ידיעות אחרונות
דירות למכירה
לוח רכב
יד שניה
בעלי מקצוע
משחקים Games
עברית
דירות חדשות


YIT  - פיתוח אינטרנט ואפליקציותApplication delivery by radwarePowered by Akamaiהאתר פועל ברישיון אקו"םהאתר פועל ברישיון תל"יאקטיב טרייל
-nc  כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט ©