אינטרנט  |  ynet  |  בעלי מקצוע  |  קניות  |  ספקים למשרד

   חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet


לימור לבנת
לימור לבנת צילום: אורן אגמון
 
עם ראש הממשלה אריאל שרון
עם ראש הממשלה אריאל שרון 
 
 פורמט להדפסה  הדפס

אתרים נוספים
 ביוגרפיה באתר הכנסת


ערכים קשורים
 ליכוד
 אריאל שרון
 בנימין נתניהו
 אהוד אולמרט
 הסוכנות היהודית


תחומים קשורים
 אישים בישראל


 
 
 

לימור לבנת


Livnat, Limor

ציטוטים |  מידע נוסף

לימור לבנת (ילידת 1950), פוליטיקאית ישראלית. כיהנה כשרת החינוך מטעם הליכוד בממשלתו של אריאל שרון. מכהנת כשרת התרבות והספורט בממשלתו של בנימין נתניהו (2009 - ).


לימור לבנת נולדה בחיפה, בתה של הזמרת שולמית לבנת. שירתה בצה"ל בחטיבה 7 בחיל השריון וכסמלת בח"ן. פרסומאית במקצועה. בעלת תואר ראשון בספרות עברית מאוניברסיטת תל-אביב. חברת כנסת משנת 1992.

בכנסת ה-13 כיהנה במגוון תפקידים: יו"ר הוועדה לקידום מעמד האשה, יו"ר ועדת החקירה הפרלמנטרית לבדיקת רצח נשים בידי בני זוגן, יו"ר ועדת המשנה לייצוג נשים, חברה בוועדות החינוך והתרבות, העבודה והרווחה, ביקורת המדינה ובוועדה לנושאי הרשות השניה לטלוויזיה ולרדיו.

בכנסת ה-14 כיהנה כשרת התקשורת. בין מהלכיה הבולטים כשרת תקשורת ניתן למנות את יישום ההחלטה שקיבלה קודמתה בתפקיד, שולמית אלוני, לפתוח לתחרות את שוק שיחות הטלפון הבינלאומיות וכן הוספת מפעיל סלולרי שלישי ("אורנג'").

מאז בחירות 1996, שבהן שימשה יו"ר מטה ההסברה בליכוד, הפכה לבנת ליריבתו של ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו. בוועידת הליכוד שנערכה בנובמבר 1997, הובילה את המהלך להדחת נתניהו מהנהגת הליכוד. למרות היחסים העכורים בין השניים, נבחרה לבנת לתפקיד ראש מטה ההסברה גם בבחירות 1999. לאחר כשלון נתניהו בבחירות האלו התייצבה לבנת מאחורי אריאל שרון במירוץ לתפקיד יו"ר הליכוד.

בכנסת ה-15 היתה חברה בוועדת החינוך והתרבות, בוועדה לקידום מעמד האשה ובוועדת הכספים. לאחר נצחונו של אריאל שרון בבחירות לראשות הממשלה ב-2001, מונתה לבנת לשרת החינוך, התרבות והספורט. לאחר נצחון הליכוד בבחירות לכנסת ה-16 (2003) והרכבת ממשלה בראשות אריאל שרון, המשיכה לבנת להחזיק בתיק החינוך.

 

בינואר 2006 התפטרו כל שרי הליכוד ובכללם לבנת, מממשלתו של שרון (אז תחת הנהגתו של ראש הממשלה בפועל אהוד אולמרט). עם התמנותו של נתניהו לראש ממשלת ישראל באפריל 2009, התמנתה לשרת התרבות והספורט בממשלתו, תפקיד בו המשיכה גם בממשלה שהקים נתניהו במרס 2013.


בעבר שימשה כממלאת מקום יו"ר תנועת הליכוד העולמית, חברה בשדולת הנשים, חברה לשעבר בהנהלת "שורשים", נציגת הממשלה בוועדות לתיאום הפעולות בין הממשלה לסוכנות היהודית ובין הממשלה להסתדרות הציונית העולמית.

 


ציטוטים

 

  • "חשבתי שנכון לתמוך בהתנתקות כדי להעמיד את עצמנו בנקודת פתיחה טובה יותר מול האמריקאים, כדי לשמור על ההתיישבות ביהודה ושומרון. אני מבינה את הקושי של רבים מחברי המרכז, מהפעילים, לקבל את העמדה שלי. אני זוכרת כשמנחם בגין הלך לקמפ דייויד וחזר עם הסכם שלום עם מצרים והביא אותו לאישור מרכז חירות. זה היה שבר מאוד גדול בשבילי. הצבעתי אז נגד במרכז חירות, ואפילו הפסקתי ללכת כמה חודשים לפעילות הפוליטית. ברבות השנים חשבתי שההחלטה של בגין היתה נכונה. התקדים הזה הקל עלי עכשיו להצביע כמו שהצבעתי. (...) אבל גם היום אני מאמינה בארץ ישראל השלמה, ואני אאמין בה לדורות. לפני שהצבעתי אמרתי לעצמי שיש מקומות שבכל הסדר קבע שיהיה לא נצליח להישאר בהם, כמו ההתיישבות בגוש קטיף, ויש מקומות שנישאר בהם, להבנתי, באמונתי, בכל הסדר קבע. כמו למשל, ירושלים, אריאל, עוטף ירושלים, מעלה-אדומים, גוש עציון". (מתוך ריאיון לעיתונות - יולי 2005)

 

  • "אני מאוד מעריכה את הגברת הזאת [מרגרט תאצ'ר, ראש ממשלת אנגליה לשעבר], אני לא מתביישת להגיד את זה לרגע אחד אפילו. היא בהחלט מודל עבורי, אבל אני לא נגד ארגוני העובדים. ארגוני עובדים שבאים להגן על זכויות עובדיהם זה דבר, כמובן, לגיטימי לחלוטין. אבל כאשר ארגוני עובדים מנסים למנוע מרוב הציבור לקבל את השירות שרוב הציבור זכאי לו בשם, כאילו, הגנה על הזכויות של המיעוט, כאן עובר הקו המפריד, וכאן צריך להגיד: סליחה, זה לא יכול להיות". (מתוך ראיון לעיתונות בנושא יחס ארגוני המורים ליישום דו"ח דברת, יולי 2005)

 

  • "אני רואה דמיון מסוים בין סרבנות בהתנתקות לבין הסירוב לבצע את הרפורמה בחינוך [דו"ח דוברת]. בשניהם יש ערעור על ביצוע החלטת ממשלה. אין לאף אחד זכות לא ליישם את החלטות הממשלה. אפשר לבקר, אפשר להתווכח על סעיף זה או אחר, לטעון טענות ענייניות נגד חלקים ברפורמה. אבל זו לא רפורמה שלי פרטית. זו רפורמה שהממשלה שלחה אותי לבצע אותה, ואני מבצעת אותה בשליחות הממשלה". (מתוך ריאיון לעיתונות, יולי 2005)

 

  • "יכול להיות שלפעמים אני לא מספיק נחמדה. אני לא יכולה להרשות לעצמי את זה דווקא בגלל שאני אישה. אם לא הייתי עומדת על שלי, אם הייתי מוכנה יותר לוותר או להתפשר, לא הייתי מגיעה לכלום. נשים צריכות להיות הרבה יותר חזקות כדי להגיע לעמדות מפתח ולעמדות כוח. אני מהרגע הראשון הבנתי שאם אהיה נחמדה, אני לא אהיה בחיים הפוליטיים". (מתוך ראיון לעיתונות, יולי 2005)

 


מידע נוסף

 

"גם לי היה קשה בבית-הספר" - "מערכת החינוך היום טובה בהרבה ממה שהיה בעבר. כשאני הייתי תלמידה לא היה יחס אישי לתלמיד עצמו, לאינדיבידואל. היום המערכת הרבה יותר קשובה ופתוחה להבדלים בין התלמידים. היום יש מורים ומנהלים יותר מצוינים בהרבה מובנים. בזמני השקיעו בהקניית ידע והשכלה, אבל פחות בפתיחות וסובלנות. המערכת הנוכחית מאפשרת לכל תלמיד למצות את הפוטנציאל שלו. היא מקבלת את השונה לטוב ולרע, מודעת לכך שאין אחידות ומאפשרת לכל אחד לבוא לידי ביטוי". ראיון באתר ynet.

לכתבה המלאה - לחצו כאן.

 

"הטרור יגיע גם לבלגיה ולצרפת" - "שרת החינוך לא הופתעה מסדרת הפיגועים בטורקיה, ומאמינה שזה רק עניין של זמן עד שהטרור יגיע ל"מדינות פרו-מוסלמיות" באירופה. היא קושרת בין האנטישמיות לפעולות נגד העולם החופשי, ו'אפילו השמאל הקיצוני מתחיל להבין שהעימות הוא לא רק על קרקע'. ומי הכי מכעיס אותה? יוסי ביילין ובג"ץ. ראיון באתר ynet.

לכתבה המלאה - לחצו כאן

 

 

חזרה לעמוד הקודם
חזרה לעמוד הראשי של האנציקלופדיה

חדשות
דעות
כלכלה
ספורט
צרכנות
תרבות ובידור
רכילות Pplus
מחשבים
בריאות
ירוק
יהדות
תיירות
רכב
אוכל
יחסים
סרטים
הוט
כלכליסט
משחקים
מקומי
לימודים
מדע
לאישה
דרושים
ynet-shops
ynettours
winwin
בעלי מקצוע
ביגדיל
 

אודות ועזרה
כתבו אלינו
עזרה
מדיניות פרטיות
תנאי שימוש
מפת האתר
ארכיון
מרכזי המבקרים
Israel News
 
אודות האתר
RSS
הפוך לדף הבית
ניוזלטרים
פרסמו אצלנו
אנציקלופדיה
באבלס
ערוצי תוכן
חדשות
כלכלה
ספורט
תרבות
בריאות
מחשבים
נופש
Xnet
Yschool
יהדות
דעות
צרכנות
תיירות
אוכל
רכב
בעלי חיים
שופינג לאשה
כיכר השבת
יחסים
אסטרולוגיה
מעורבות
ירוק
לאשה
דילים
ynetArt
kick
כלכליסט
בלייזר
רכילות Pplus
מנטה
משחקים
mynet
מפות
פרוגי
כלים ושירותים
קניות
מניות
דרושים
מחירון רכב
דירות להשכרה
קופונים
זיכרונט
ידיעות בתי ספר
ידיעות אחרונות
דירות למכירה
לוח רכב
יד שניה
בעלי מקצוע
משחקים Games
עברית
דירות חדשות


YIT  - פיתוח אינטרנט ואפליקציותApplication delivery by radwarePowered by Akamaiהאתר פועל ברישיון אקו"םהאתר פועל ברישיון תל"יאקטיב טרייל
-nc  כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט ©