הבטיחו לנו פעם שהווידאו הרג את כוכבי הרדיו, אבל השנים שמרו על מעמדו המשפיע - במיוחד בתעשיית המוזיקה. נתוני אקו״ם שהגיעו בלעדית לידיעת אחרונות משרטטים את התמונה של המוזיקה הישראלית בשנת תשפ״ג. "קרן שמש" של בניה ברבי הוא השיר המושמע ביותר של השנה בתחנות הרדיו בישראל, איל גולן הוא הזמר המושמע ביותר ושרית חדד היא הזמרת המושמעת ביותר של השנה העברית החולפת - כך עולה מנתוני אקו"ם שהגיעו בלעדית ל"ידיעות אחרונות". נתוני אקו"ם הם אלה המשמשים בסיס לתשלומי התמלוגים ליוצרים - ולפיכך נחשבים למדויקים ביותר.
אבל הפרט המדהים באמת, מתגלה ברשימת היוצרות המושמעות ביותר ברדיו, כלומר כותבות ומלחינות יחד. במקום הראשון ניצבת נעמי שמר ז"ל, ומעמדה לאורך השנים ברור וחזק. במקום השני ניצבת לא אחרת מאשר נועה קירל בת ה־22, שבתודעה הציבורית היא לפני הכל זמרת מובילה ולא כותבת או מלחינה. הסיבה: קירל היא אחת האמנים המושמעים ברדיו בשנה החולפת והיא חתומה כיוצרת על חלק מלהיטיה, למשל "יוניקורן" שהתפוצץ ברדיו לקראת האירוויזיון ובמהלכו - כך שהרדיו הישראלי הופך את קירל גם ליוצרת החיה המושמעת ביותר בישראל.
אחריה ברשימה הישג מרשים גם לאודיה, זמרת־יוצרת שחתומה על שני להיטי ענק השנה, "אינטלקטוערס", וב"לילות". במקום הרביעי נורית הירש, כלת פרס ישראל ליצירה בזמר העברי, ובחמישי צליל קליפי, יוצרת בולטת בשנים האחרונות (בין הלהיטים שיצרה: "מסע" לאליעד נחום, "הולכת איתך" לנרקיס וגם "אחד למיליון" שבוצע על ידי נרקיס וליאור נרקיס). במקום השישי מדורגת תמר יהלומי - שזכתה בפרס מחברת השנה של אקו"ם, גם לה הישג גדול – ואחריה יהודית רביץ, רחל שפירא, קרן פלס ומאי ספדיה.
גם בדירוגי השירים המושמעים גורפת קירל את המקום השני עם "פנתרה" ויש לה נציגות נוספת במקום הרביעי, "יוניקרון". במקום השלישי אגם בוחבוט עם "קופידון", שהפך ללהיט ענק ומוכיח שבוחבוט היא אחת מכוכבות הפופ הגדולות של ישראל. במקום החמישי "עד שתבואי אליי" של עדן חסון, שממשיך להיות אחד האמנים הפופולריים בארץ. אחריהם: "אינטלקטוערס" של אודיה, "אהבה חולה" של פאר טסי (אחד הקאמבקים הגדולים בהיסטוריה של אמן ישראלי וזוכה אלבום השנה), "עולה על שולחנות" של מרינה בלומין ואיתי גלו, ו־"Changes" של תמיר גרינברג. את עשיריית השירים המושמעים סוגרת אודיה עם "בלילות".
רשימת האמנים המושמעים ביותר מוצאת את איל גולן במקום הראשון, בשליטה מתמשכת - כשאנחנו לפני עשור לציון פרשת 'משחקי חברה' - את אריק איינשטיין ז"ל במקום השני ובמקום השלישי את שלמה ארצי יבדל"א. במקום הרביעי עדן חסון ואחריו עומר אדם, שרית חדד, עדן בן זקן, נועה קירל, משה פרץ שלומי שבת. זה שיפור קל בלבד לטובת הזמרות אחרי ששנים ארוכות נכללו רק חדד ובן זקן ברשימת הגדולות באופן די קבוע. אבל גם כאן יש מסקנה חותכת: שרית חדד ממשיכה להיות הזמרת האהובה והמושמעת ביותר בישראל. אחריה: בן זקן, קירל, אגם בוחבוט, יהודית רביץ, גלי עטרי, עופרה חזה ז"ל, מרגלית צנעני תבדל"א וריטה.
זו הייתה שנה אדירה גם ליוצר רון ביטון, שמדורג ראשון ברשימת היוצרים, כשאחריו אבי אוחיון תופס את המקום השני, ואחריהם דולב רם, פן חזות וג׳ורדי (ירדן פלג).