בריאות  איכות חיים  כאבי גב
כל הטיפולים שעוזרים לטיפול בכאבי גב
ידיעות אחרונות
פורסם: 01.11.04, 15:37
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 284 תגובות ב-263 דיונים
31. כתנה מצויינת
יוני   (04.01.05)
מאלף לדעת שהטיפול התפתח כל כך בשנים האחרונות
32. עברתי שאיבת דיסק (קובלצייה) אצל דר' גיפשטיין
אייל ,   עפולה   (05.01.05)
ממצב שלא יכולתי לישון בלילה כיום אני מקיים אורך חיים נורמלי ואף משחק בקביעות כדורסל , רק לפעמים אני מרגיש קצת את הרגל אך זה בהחלט לא משהו שמפריע לאיכות החיים.
33. הרפואה הסינית
איציק שדה ,   ראשל"צ   (05.01.05)
עם כל הכבוד לרפואה המערבית המתקדמת, עדין אין לה תשובות לכאבים כרוניים, דהיינו ארוכים וממושכים. איני פוסל שיטות טיפול אחרות העוזרות ומקילות על כאבי המטופלים הכואבים, אך מדוע להתעלם לחלוטין (אפילו לא מילה אחת!!!!) מהרפואה הסינית? הרי היא מוגדרת רפואה??? ויעילותה???מי ישורנה? חוסר הידיעה הכללי השורר בארצנו הקטנטונת הוא הגורם לכך שהרבה אנשים סובלים מבלי לדעת שישנם פתרונות מעשיים אחרים. הרפואה הסינית מעמידה לרשות הכואבים את הדיקור הסיני המוכר לסוגין בשילוב אלקטרו-אקופונקטורה ואת העיסוי הסיני היעיל-הטווינא, שהוא עיסוי מקצועי וייחודי ועיקר יחודו הוא באפשרות ההקלה והגדלת טווח התנועה. חפשו מטלים מוסמכים ומורשים ואני בטוח שכאבכם יוקל בהרבה. לפחות תוכלו לומר שניסיתם. לא?
34. פריצת דיסק
אתי ,   רמת-גן   (05.01.05)
היום בבוקר אני מוזמנת למרפאת כאב לקבל זריקת אפידורל ומתברר מהמאמרים לא כתוב שום דבר על כך ואני מוטרדת האם זה ממולץ אודה אם מישהו יודע משהו על כך היות ואני יודעת שזריקה זו ניתנת לנשים לפני לידה תודה למשיבים
35. מי שעבר שאיבה ועזר לו שיספר לי בבקשה
ציונה   (05.01.05)
אני אמורה לעבור שאיבה בשבוע הבא ואני מחפשת מישהוא שעבר שאיבה ועבר לו או הוקל לו אשמח לאינפורמציה מאוד יקל עלי
36. מי שעבר שאיבת דיסק ועזר לו שיספר לי
ציונה   (05.01.05)
37. כירופרקט מהצפון (תשובה ל-26)
תומר   (08.01.05)
ד"ר שמי שגיב בשד' הנשיא בחיפה. מקצוען אמיתי ובעל נסיון רב.
38. שאיבת דיסק
ת' ,   צפון   (08.01.05)
אם עדיין לא עברת - חכי. מנסיוני זה לא עוזר וחבל על החדירה המיותרת לעמוד השידרה. לכי לכירופרקט טוב ולשיעורי פלדנקרייז, הרבה יותר יעיל וגם בטוח.
39. מניסיון מומלץ
דפנה   (09.01.05)
כמי שסבלה שיניים רבות מכאבי גב עקב פריצות דיסק יש פתרון מגנטים!!!
40. ל 29
שולה ,   צפון   (11.01.05)
אודה לך אם תתני פרטים על המגנטים וכיצד משיגים אותם.
41. מה עם חסימות?
ruth ,   haifa   (22.01.05)
האם יש ערך לזריקות הסטרואידים שמקבלים במרפאת כאב? אשמח לקבל תשובה מיודעי דבר.
42. שאיבת-צריבת דיסק
ש. רוזן ,   ירושלים   (23.01.05)
א. אם קראתי נכון לא מוזכר צריבת דיסק מדוע ? ב. מדוע כל כך הרבה רופאים (בפורום הרופאים) טוענים ששאיבת דיסק אינו טיפול רציני ? הם אומרים שהוא יכול גם להזיק !
43. רפואה משלימה
איריס   (23.01.05)
אני מצטרפת לאיציק מתגובה 33 . בהחלט לא ברור ההתעלמות מכל נושא הרפואה המזרחית בארצנו. מתי תבינו ותסכימו לקבל שזה פשוט עובד?! יש הרבה שיטות טיפול לא רק דיקור וטווינא, גם האנמה ,אמפוקו ,רפלקסולוגיה שיאצו, הן עבודות מגע מדהימות. אם לא רוצים מגע יש הומאופטיה ועוד ועוד.אבל באמת רק למצוא מטפל מוסמך ומורשה וזה פשוט עובד.
44. הדגש בכתבה הוא איך לעזור לרופאים ולא לחולה
שרגא   (02.02.05)
הדוקטויירים שהשתתפו בהכנת הכתבה הדגישו טיפולים שבסופו של דבר טובים לכיסו של הרופא או קופת החולים. הם מנפחים לכם את השכל איך הם יכולים לעזור לכם (כמובן תמורת תשלום סמלי) ולא איך אתם יכולים לעזור לעצמכם. אז כמי שעבר אפיזודה של כאבי גב כתוצאה משילוב של פריצת דיסק והצרות , ובדק הייטב את הספרות המקצועית, מה שעזר לי וממשיך לעזור זה כבר שנים זה בראש ובראשונה הליכה...הליכה... הליכה יום יומית (לפחות 4 פעמים בשבוע), תוך שילוב של תרגילי פלדנקרייז (ניתן ללמוד זאת בכל מקום בארץ עדיף ע"י מספר שיעורים אצל מדריך אישי במקום לבזבז זמן בקבוצות). ניתוח אינו מבטיח בשום פנים אי חזרה של הסמפטומים. עצתי לסובלים לאחר הדיאגנוזה הרפואית, ואל תתנו לכל מיני הוקוס פוקוסים לפתור את הבעיות עבורכם. השקיעו בעצמכם בגופכם ובבריאותכם. זה לא קל אך הרבה יותר זול, בריא, הגיוני, ובשורה התחתונה גם לפי הספרות המקצועית הרפואית זה מוכיח את עצמו.
45. N-פן
אביגדור ,   רעננה   (13.02.05)
N-פן הוא קרם טבעי שפשוט מעביר את הכאבים זה פשוט לא יאמן איך זה עזר לי!!!. ניתן להשיג אותו בבית המרקחת.
46. פילאטיס שיקומי
שירה ,   ראשל"צ   (18.02.05)
בראשל"צ באמריקן מדיקל סנטר יש שעורי פילאטיס עם פיזיותרפיסטים מוסמכים - שיטה זו עוזרת לאנשים רבים ומקלה על כאבי הגב www.physio.co.il
47. כאבי גב
אתי סהר ,   הוד-השרון   (14.03.05)
עברתי ניתוח כריתת דיסק,עברתי שאיבת דיסק, ועברתי גם ניתוח הצרות תעלה ונשארתי עם צלקת פנימית שלוחצת על העצב במצב קשה ועם כאבי תופת.זה מה שהרפואה הקונבנציונלית יכלה "לתרום" לי -- טכניקת אלכסנדר היא שבסופו של דבר החזירה אותי לחיים פעילים. מציעה לכל מי שסובל להתנסות בה, זה אורך קצת זמן אבל זה עוזר, זה בדוק.
48. שיקום לאחר ניתוח פריצה ו-drop foot
מוני   (06.05.05)
אני רוצה לספר על המקרה שלי, ייתכן שזה יועיל למישהוא מכם. כל חיי סבלתי מכאבי גב. לפני למעלה משנתיים הגעתי לבית חולים תה"ש לאחר מצב של drop foot שהייתי בו מספר ימים וחשבתי שארפא ממנו ללא רופא. במצב הזה, למעשה היה לי כבר שיתוק מוחלט של העצב ששלט על התנועה של כף הרגל כלפי מעלה ומטה. צילומים ו-MRI העידו על כך שיש לנתח. מייד הסכמתי לניתוח. אחא הניתוח שהיתי בבחת חולים עוד יומים והועפתי כלאחר כבוד הבייתה. רופא הבית שלי המליץ על קפיץ בנעל אשר ירים את כף הרגל במטרה למתוע התקלות בכל מיני עצמים על המדרכה / בדרך אשר יגרמו לי למעוד תוך כדי הליכה. פיסוטרפיסטית הציע לי תרגילים מכוחכים. החלטתי לקחת עצמי בידיים: לא קפיצים, לא פסיוטרפיסטית. קיבלתי 90 יופ חופש מרופאי בית החולים. כעבור ארבעה ימים מהניתוח חזרתי לעבודה במשרה מלאה. בהתחלה הייתי מתעייף ויורד לרכב לשכב לנוח עד 30 דקות ביום, או ששוכב מעט עלהשטיח בחדרי בעבודה. שבוע לאחר מכן כבר עמדתי 3 שעות על הרגליים בתערוכה כשהקלמרות של התפרים עדיין נעוצות בגבי. להלן כמה מהדברים שעשיתי במטרה להשתקם ולהקים מערכת שרירים חליפית: הליכה על חול בשפת הים. כריעה (יש לי גינה וזה היה מצויין לתלישת עשבים מהדשא), כשמשקל הגוף על הרגל הפגועה. השתמשתי ברטט לכפות הרגליים, הרטט גרם להתעוררות שרירים. הליכה על משטחים לא ישרים עם תלוליות, עליות וירידות. כאשר הרגשתי ששוקמתי ברמה טובה בקטע ההליכה (אמנם אני מדדה קלות), החלטתי שזה הזמן לחזור למכון כשר. מתאמן 3 פעמים בשבוע, בניתי בזהירות שרירי בטן גב שלא היו מביישים מתעמל בן 18, וכ"כ אני עובד על דחיקת משקל ברגליים כאשר הלחץ לא דרך כל כף הרגל אלא רק ע"י החלק הקדמי שלכף הרגל מה שקורם לתנועה שלה למעלה ולמטה וזה בדיוק מה שאני צריך וכהשלמה 20 דקות של מדרגות כאשר הדריכה היא על החלק הקדמי של כף הרגל כנ"ל. כבר שנתיים וחצי שאין לי כמעט כל כאבי גב. אני מרים משקלות במכון, כולל לחץ על עמוד השדרה. הנפתי שק דשן במשקל של 25 ק"ג ביד אחת וללא בעיות. אני בריא היום בעניין הגב יותר מאשר אי פעם בחיי.
49. דראגון פלסטר - הקלה מצויינת
יצחק ,   הרצליה   (06.05.05)
מנסיוני בשימוש בכל מיני תרופות וכדורים רק המדבקה הזו עזרה לי.
50. ל 5 - ול 25 מגנטים זה מצויין
אמנון ,   חדרה   (06.05.05)
אמנון
51. תקראו
שירה ,   ת"א   (06.05.05)
nectarnoni.co.il
52. פריצת דיסק
גבי זוהר ,   חיפה   (07.05.05)
למי שנמאס מהסבל ובאמת רוצה לסים עים הסיוט להגיע עים ct לדר גיפשטיין והכל נגמר
53. פריצת דיסק
תמי ,   קריות   (24.05.05)
הכתבה איננה מגמתית.אני הגעתי לדר גיפשטיין לאחר שהכירופרקט גרם לי לשיתוק ברגל.נותחתי עי דר גיפשטיין והוא הציל אותי.
54. המכשיר הישראלי בקלייף עוזר מאד
אבייתר ,   יהוד   (31.05.05)
קניתי לפני 4 חודשים דרך כתבה בעיתון וזה מדהים כמה שזה עוזר. זה לא מכשיר פלא שמעלים את כל הכאב אבל הוא מפחית כאבים, מקצר את משכם וגם תדירות ההתקפים ירדה פלאים. שווה למי שכואב הגב(התחתון בלבד) לפחות להתנסות.
55. כאבי גב מגיל צעיר(16).
שרית ,   קריות   (07.06.05)
יש לי שאלה,כל מי שיודע מוזמן לענות לי בבקשה.... כיום אני בת 18,אני ילדה מלאה(שמנה) ואני סובלת מכאבי גב כבר מגיל צעיר(16). הלכתי כבר לאורתופד,עשיתי סידרה ארוכה של בדיקות(איזוטופים,רנגן וכדו'),אך לא מצאו לי שום דבר...האורתופד שלי אמר שבגלל שאני שמנה אז יש לי לחץ על החוליות כשאני עומדת לאורך זמן ולכן כואב לי הגב,הכאב הוא איום והוא מפריע לי יום יום...האם בכל זאת ניתן לעשות משהו כדי להקל על כאביי???או להעלימם בכלל??? תודה מראש..
56. מכשיר הפלא
רן ,   מרכז   (08.06.05)
חייב להסכים עם התגובה של 54 המכשיר הזה נפלא. אני משתמש בו קבוע וזה עושה פלאים
57. המלצות להתמודדות: בבוקר תרגיל מתיחה הפוך.
מתוך כאבים אישיים   (08.06.05)
הפלג העליון של הגוף לכיוון אחד והפלג התחתון נמתח לכיוון השני וחוזר חלילה. חגורה: חגורה איכותית מועילה מאוד במיוחד לפעולות שונות בבית או עבודות אחרות הגורמות לתזוזת חוליות. תרופות: נקסין מעולה - אחרי האוכל בלבד. די בכדור אחד כדי להבחין בשיפור. אם המצב קשה אפשר לטון יותר במשך ימים אחדים. הנקסים מפחית דלקת בניגוד למה שכתוב בכתבה, הוא לא רק נגד כאבים כמו אקמול ולכן הוא גם מרפא. הליכה טובה לגב, אבל לא מהירה מאוד.
58. ל 55 - התשובה היא מאוד בנאלית אבל אמיתית:
אירית   (08.06.05)
עליך לעסוק בספורט המתאים למצב הבריאותי של גבך וגם להוריד במשקל. הליכה מעולה לכאבי גב. צעדי כל יום שעה הליכה מתונה. גם תורידי במשקל וגם תרגישי מצויין. ותרי על ממתקים ועוגות. תאכלי המון סלטי ירקות ושתי הרבה מים. כשתרדי במשקל תהיי בריאה יותר, נאה יותר, חטובה יותר ושמחה יותר.
59. תשובה ל-34
gali ,   תא   (08.06.05)
הזריקה האפידוראלית העמידה אותי על הרגליים, מומלץ מאד..... ואין מה לחשוש.
60. הלו!!! טכניקת אלכסנדר!!
אריאל   (08.06.05)
ואין כמו ריקה!
תגובות קודמות
תגובות נוספות
חזרה לכתבה