כלכלה  כלכלה בארץ
מהיום: עוזרים למובטלים לחזור למעגל העבודה
דוד רגב
פורסם: 04.07.05, 08:53
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 48 תגובות ב-48 דיונים
1. בהצלחה לעוסקים במלאכת קודש זו
ירושלמית   (04.07.05)
2. התוכנית תשלול בעיקר את הזכאות לקצבאות
מובטל1   (04.07.05)
ותשלשל את הכסף לכיסם של נוכלים. ידוע שהלשכה שלחה מובטלים להשתלמויות מקצועיות בעבר וזה לא עזר. מה שיעזור הוא רק יצירת מקומות עבודה חדשים. תוכנית ויסקונסין לא תשנה את המצב של מקומות עבודה ולא תייצר מקומות עבודה חדשים.
3. מוזר שהמדינה מפנה משאבים למרות התנגדות אנשי המקצוע
גליה ,   חיפה   (04.07.05)
4. המקום היחיד שבו הפרוייקט הצליח היה ארה"ב
אסף ,   ארגון בצלם   (04.07.05)
לעומת זה הוא נכשל בבריטניה, צרפת, ארגנטינה, ברזיל וספרד. תחשבו על זה.
5. עבודה בעיניים
ציונה   (04.07.05)
בעצם אין וויכוח - עמותת מחויבות אומרת שהאבטלה לא תרד כי אין מקומות עבודה חדשים. המדינה אומרת ששיעור מקבלי הקיצבאות ירד. וזה בדיוק מה שיקרה - באין מקומות עבודה - תכנית וויסקונסין תגדיר יותר ויותר אנשים כסרבני עבודה והם יפסיקו לקבל קיצבאות. לא משנה שבשנות התעסוקה שלהם הם שילמו ביטוח לאומי כחוק. לא משנה שהממשלה לא עושה דבר בשביל להגביר את הביקוש לעובדים. לא משנה שכבר היום יותר אנישם שמגיע להם קיצבאות לא לוקחים בגלל הביורוקרטיה מאשר אנשים שמרמים את המערכת. עזבו אתכם נתונים - יש כאן אפשרות למכור שירות ציבורי לחברות אמריקאיות (מושחתות לפי תחקיר ידיעות) - יאללה להפריט.
6. כשהפרוייקט יצליח - האוצר יאכל את הלב. הוא התנגד לפרוייקט.
גידי ,   ירושלים   (04.07.05)
מה שמעלה את השאלה האם האוצר ייתן לפרוייקט להצליח. בזמנו ביבי טען שצריך לפתח פרוייקט דומה המתאים לישראל. עוד מריחה מבית מדרשו של הנתניהו. לאוצר יש רק טענות על מובטלים, אבל שום ניסיון לפתור את הבעיה.
7. מדהים
שרה   (04.07.05)
איך האנשים הטובים שנלחמים על כל סנטימטר מארץ המולדת מוכנים למסור את השליטה בציבור ובכסף שלו לחברות אמריקאיות בלי לחשוב פעמיים. הלאומיות שלכם צבועה ואידיוטית.
8. למידע מהימן על וויסקונסין כנסו לאתר מחויבות
חנה   (04.07.05)
9. מעניין מה מקסימוס תעשה עם חרשים וכבדי שמיעה מובטלים?
כבד שמיעה   (04.07.05)
הרי 70 % מהם מובטלים ונרשמים בשירות התעסוקה לקבל גימלה להבטחת הכנסה גם כאשר חלקם זכאים לגימלת נכות בשיעור מקסימלי של 60% מהמלאה. האם "יאלצו" אותם לעבוד במשרות שאינן מותאמות למגבלת השמיעה? ואם הלקוי שמיעה יטען שהוא לא יוכל בגלל חוסר תקשורת בינו לבין שומעים ללכת לעבוד בתפקיד שקשור בעבודה עם אנשים? אזי יכריזו עליו כסרבן עבודה? גם עבודה במפעלים עשויה להיות מסוכנת אם יש בסביבה סיכונים מצד מכונות או מלגזות והלקוי שמיעה לא יוכל לשמור על עצמו גם אז ישללו ממנו את זכויותיו?
10. ומה עם מובטלים כרוניים שלא זכאים להבטחת הכנסה.
ענת ,   ארץ חלם   (04.07.05)
אני מובטלת כבר יותר מ- 4 שנים. עובדת רק בעבודות מזדמנות/זמניות מאז שפוטרתי, לפני כ- 4 שנים. אין לי זכאות להבטחת הכנסה - לא עומדת ב"קריטריונים" הדרקוניים של הזכאות להבטחת הכנסה ועדיין ענייה מרודה..(מה עוד שרובנו, הצעירים, לא עומדים ב"קריטריונים" הדרקוניים הקשוחים של הבטחת הכנסה, שהיו תמיד קשיחים וממילא בשנתיים האחרונות הוקשחו עוד יותר...)אין לי שום הכנסה, אה, ואני עוד משלמת כל חודש ביט"ל ומס בריאות..... מדוע אני לא זכאית לעזרה - מדוע אני לא זכאית ל- so called "ויסקונסין" הזה? לשום הכשרה לא שלחו אותי/שולחים אותי ואותי אף אחד לא מלווה... אה... שכחתי... אני לא חד הורית/עולה חדשה/מתנחלת שזכאית לעזרה ופיצויים וכו'.. וכד' וכד'.. אני סתם צברית מהארץ... אה, ואני לא רשומה בשום סטטיסטיקה/לשכת אבטלה.... עלי מ****** בקשת...... מה איתנו???????????. בני 30+ האבטלה והעוני לנצח.....
11. צריך לתת צ'אנס לתוכנית
אנני ,   דרום   (04.07.05)
האלטרניטיבות הקיימות היום, שהן פנייה לשירות התעסוקה שידיו כבולות מטבע הדברים. או לחברות הקבלן השונות. אלו אופציות לא מרנינות, בלשון המעטה. הלוואי וההכשרה המקצועית תוביל לשינוי. להפסיד מכך בטוח שלא נפסיד
12. בולשיט!! אין בכלל מקומות עבודה - על מה הם מדברים????????????
מובטל ,   ירושלים   (04.07.05)
13. התוכנית צעד ראשון לביטול לשכות תעסוקה והחזרת כבוד למובטלים!
תושב צפון   (04.07.05)
14. תוכנית ויסקונסין-כל הכבוד ובהצלחה
שוש ,   מובטלת מהצפון   (04.07.05)
הלוואי שיצליח,
15. תכנית נהדרת, איך לא חשבו על זה קודם
אודי ,   צפון   (04.07.05)
1. כמו שאמר מס' 2, עיקר ההשפעה המיידית היא בהקטנת מעגל הזכאים, כלומר יהיו יותר עניים שפשוט לא יקבלו קצבות 2. ההשפעה ארוכת הטווח היא ביצירת הרבה מקומות עבודה של משרה חלקית ומשרות שעה, כלומר, הרבה יותר אנשים יעבדו בעבודות מקדונלדס שלא מביאות כסף ומאלצות אותם לעבוד ב-2 או 3 משרות 3. העיקר שביבי והזכיינים ירוויחו, הרי הם יותר חשובים מאיתנו, באמת מגיע להם
16. לשכת התעסוקה לא מצאה לאף אחד שאני מכיר מקום עבודה
אלי   (04.07.05)
לי הם אפילו לא נתנו כתובת לראיון
17. אין סיכוי שהארגונים "החברתיים" יסכימו....
צדק זה ,   גם אמת   (04.07.05)
מה הם מטומטמים? לשפר את האוכלסיה? השתגעתם? ואז, מה יהיה איתם (עם הארגונים כמובן) ????
18. גם אותי לא שלכו לעבודה למרות שביקשתי
צילה ,   מרכז   (04.07.05)
19. לא מובן לי ? האם יש מקום שיקלוט
אריאלה ,   תל-אביב   (04.07.05)
אותם, אחרי יישום זה, הרי לא יתכן לעשות חצי דרך, אחרת התוכנית תציג "תוצאות חלקיות".
20. אותי מעניין רק דבר אחד
הי טק 50 אחוז מס ,   רמה"ש   (04.07.05)
איך אני ישלם פחות מס לפרזיטים . ולא משנה לי איזו תוכנית ויסקונסין או טקסס או דבלין !!!!!!!ל-כ-ו ל-ע-ב-ו-ד!!!!!!!!
21. הזמנה למרכז תעסוקה
חד הורית עובדת ,   נצרת עילית   (04.07.05)
אני עובדת הרבה שנים במקום עבודה קבוע - ומקבלת השלמת הכנסה מביטוח לאומי. אז גם לי הגיע הזמנה להתייצב במרכז תעסוקה של התוכנית "וויסקונסין" בנצרת עילית. אני לא מבינה - חסר להם מובטלים כרוניים - אז הם מחפשים גם אנשים שכבר עובדים ? ההזמנה שקיבלתי כתובה בטון מאיים ואני חשבתי - מסכנים האלה שבאמת צריכים להגיע לשם - נראה לי כמחכות להם שם השפלות אין סוף.
22. הבה נבדוק שקר נפוץ: "אין יותר מקומות עבודה".
צדק זה ,   גם אמת   (04.07.05)
מקומות מסוג מסויים, לאנשים מסוג מיוחד- אין. אבל- יש מקומות עבודה רבים לאנשים מסוגים רבים. למשל- תופרת במפעל - אין. כי העולם השתנה, אין אפשרות להחזיק מפעל מפסיד לאורך זמן, הסינים רעבים יותר... וכו' וכו'. אבל יש עבודה למשל- בגזירת בדים בצבעים שונים. זה טוב, כי זה במקרה דומה למקצועה הקודם של התופרת. אבל, יש גם עבודה לאותה תופרת לשעבר, למשל- בטיפול בקשישים. אה, הנה מתחממים הצבועים: טיפול בקשישים, תעבוד אתה בטיפול בקשישים... לי יש במקרה עבודה יותר טובה. אבל אם לא היתה לי ברירה- הייתי עובד בכל עבודה. תצליחו !
23. שיהיה בהצלחה!!!
נטלי   (04.07.05)
כל יוזמה לשיפור רמת חיים היא טובה - ואם זה יצליח זה יכול לשנות את המצב הכלכלי בארץ בצורה נפלאה! נורא מצחיק השיקול מנגד שזה יפגע בשירות התעסוקה בארץ... אם היה חבל לפגוע בהם אז מילא, אבל הם לא מצליחים כ"כ בעבודתם, אז הגיע הזמן לנסות משהו חדש...
24. הבעיה- אין מקומות עבודה
אור   (04.07.05)
אז עם כל הכבוד, התוכנית לא תעזור במציאת מקומות עבודה, אלא תקשה יותר על אנשים, שחלקם כן מחפשים עבודה. מי שלא מחפש עבודה- הוא זה שיאכל אותה בגלל התוכנית, אבל את זה אפשר להשיג על ידי הקשחת הזכאות, לא צריך לשלם מיליונים לחברות מחו"ל וחברות כח אדם ישראליות שמאחוריהן.
25. תוציאו הפסיכולוגים מהתכנית!!!!!
מנוסה ,   שרון   (04.07.05)
הם רק הורסים.
26. ביבי חייב להצטדק לא?
שמעון ,   ערד   (04.07.05)
הרס את המדינה הביא לאבטלה גדולה ועכשיו חייבים לתקן. ביבי לא יעזור לך מכירים את הפרצוף האמיתי שלך יא קפיטליסט
27. מובטלים יקרים!
דקלה   (04.07.05)
אל תקשיבו להצעות נגד שמוצגות כאן, תעריכו את זה שהמדינה מנסה לעזור לכם למצוא עבודה ותראו בזה הזדמנות לקדם את עצמכם, ללמוד דברים חדשים, באים לקראתכם אפילו בנסיעות ובטיפול בילדכם(!), הלוואי ואני הייתי יכולה לקבל יועץ תעסוקתי צמוד. זו הזדמנות אדירה ומי שמפספס אותה מפספס אולי את ההזדמנות היחידה בחייו לקדם את עצמו מבחינה מקצועית.
28. חשוב שהיועצים ירצו בטובת המובטלים.
(04.07.05)
29. ל- 26 . תכנס
(04.07.05)
אם אתה כל כך שונא את ביבי, למה אתה נותן לו מחמאה בסוף ? ("יא קפיטליסט") ?? תקלל אותו- תקרא לו קומינסט, תקרא לו סוציוליסט, תקרא לו מאחז עיני המסכנים, בכדי להיבנות על גבם, תרא לו מחרחר שביתות שפוגעות במשק ובמפעלים המעסיקים עובדים... תקרא לו: מסית מסכנים ומייעץ להם שלא יקדמו את עצמם, בכדי שהמסכנים ימשיכו להיות תלויים ברודפי שלטון עם או בלי שפם... רק תבחר.
30. לקבלנים לא כדי להעסיק ישראלים
אריה ,   דימונה   (04.07.05)
יש לבטל לחלוטין הבאת " עבדים" זרים. ולצמצם את מספר העובדים הזרים במהירות. בכך נחייב את הקבלנים להעסיק עובדים ישראלים, הן כעובדים והן כקבלני משנה.
תגובות נוספות
חזרה לכתבה