בריאות  אלטרנטיבי
האם הדיקור הסיני באמת עובד?
איתי גל
פורסם: 25.07.05, 09:13
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 104 תגובות ב-102 דיונים
31. פיברומיאלגיה - דווקא כן !
אריה ,   מבשרת   (25.07.05)
יש לי רשימה נכבדה של מטופלות החולות בפיברומיאלגיה שהדיקור הסיני עזר להן מאוד ! כל המחקרים לדאבוני הם מחקרים מטעם חברות וכנגד הדיקור.
32. רק מומחים.
ניסו ,   מרכז   (25.07.05)
בילדותי היה לי ברגל גידול, הרופאים המליצו על ניתוח מסובך, שאולאי יעזור... אחרת אשאר ללא רגל, כך אמרו. למזלי המליצו להורי על רופא סיני בשם "ליו דין סן" - יהיה זיכרו ברוך. שטיפל בי, ואחרי 3 סטים של 15 טיפולים כל אחד, הגידול נעלם. עד היום, הרופאים לא מאמינים שהדבר נכון, אבל עם עובדות קשה להתווכח. P.S. אותו זקן סיני אמר שסודות של דיקור סיני עוברים מאב לבן והם לא מפיצים את הסודות גם עבור סכומים אסטרונומיים. הרופאים שיש כיום בישראל לרוב יודעים את הדברים הפשוטים(לטפל בכאב ראש וכד'), אבל אינם יודעים את הסודות האמיתיים של הרפואה הסינית. חפשו את המומחים. :)
33. ל-3.שטויות. אני לא מאמין לזה
ביבי   (25.07.05)
34. ל-31. בכל האתרים "הרציניים" בחול (בתי חולים ומחקרים)
סמבוסה   (25.07.05)
גילו שדיקור לא עוזר בפיברומיאלגיה. כנראה שאתה משלה את הציבור.
35. כל סיפור המראדינים מצוץ מהאצבע. אין דבר כזה בספרות המדעית
משהו   (25.07.05)
אולי דיקור כזה או אחר גרם לאיזה תגובה. אך הסיפור שעזר בפריצות דיסק או בדלקות אוזניים זה ממש מצחיק. מי שרוצה להדקר זב"שו
36. 15. לי זה עזר בצמיחה . הייתי ממש קטן עכשיו אני 60 ס"מ.
תינוק   (25.07.05)
37. 19. יש גבול. טחורים לא מתרפאים ע"י הוקוס פוקוס.
ישו   (25.07.05)
מה שקרא לאמא שלך זה נס כמו לבתולה הקדושה.
38. די עם כל התורות המזרחיות האלה. הכל בול שיט.
סמי ואמו סימה   (25.07.05)
מי שמאמין בזה כנראה ממש מיואש.
39. עברינים משתמשים בזה כל יום. עובדה זה פותר בעיות .........
מומו ,   שאטה   (25.07.05)
40. תקשיבו לי טוב...
אורן ,   ת.א   (25.07.05)
התאשפזתי בתורכיה שהגורם היה פריצת דיסק, חזרתי לארץ במצב רע מאוד, האורטופדים לא ממש ידעו איך לטפל. אחרי שבוע הגעתי למדקר דרך המלצה, אחרי טיפול של 45 דקות הכאב נעלם כאילו לא היה. חשוב להגיע למדקר טוב.
41. המלצה על מומחה בדיקור,לכל המעונין!
יובל ,   ת"א   (25.07.05)
כמטופל מאד מרוצה בארבעת השנים האחרונות, ממליץ מאד לפנות לבועז ישעיהו ממרכז הקיסר הצהוב, מומחה ברפואה סינית עתיקה. משיג תוצאות מוחלטות!035015101 .
42. ממליץ בחום לכל הספקנים
בר מזל ,   הצפון   (25.07.05)
מנסיוני האישי כאשר פוגשים מטפל אמיתי שהוא גם מלומד ובעל הסמכה וכן בעל אינטואיציה נסיון וכישרון ריפוי זה עובד בענק בין בדיקור, יעוץ תזונתי או עיסוי נכון. ולמי שמתענין אני מעז להמליץ על מטפל צנוע ונפלא בשם נעם מלכוב מבת שלמה. שלמד והוסמך בארה"ב ולאחר מכן עשה את הסטז' בבית חולים בסין. די לשרלטנות!!! די לציניות הישראלית!!!
43. לא האמנתי עד שהתנסתי והשתכנעתי!!!
apolo   (25.07.05)
אם יש מישהו שהיה הכי ספקן שבעולם לגבי הנושא- זה אני הייתי. אני סובל זה עשרות שנים מכאבי גב תחתון וכל הטיפולים לא עזרו. למרבה ההפתעה, דווקא רופא אורטופד חדש שהייתי אצלו שלח אותי לדיקור ואמר לי שאין לי מה להפסיד. ואכן, במסגרת קופת חולים התחלתי בסדרת טיפולים של פעם בשבוע כ-20 דקות במשך שבעה טיפולים. הדיקור הסיני נעים ולא כואב ומי שמטפל בי עושה עבודה מעולה. זאת, תוך כדי שימוש גם בגלי חום. השיפור בכאבים הוא ב--99 % ואני מתכוון להמשיך כך כל החיים. לאחר התיעצות עם הרופא המטפל נאמר לי שאצטרך לטפל כך פעם בחודש למשך 20 דקות. העלות לא גבוהה למי שיש לו ביטוח משלים.( כ-70 שח: ללא ביטוח- 160 שח). אני ממליץ מאוד- למי שיש לו או לה כאבי גב תחתון. זה גם חוסך צורך בכדורים או ניתוחים. הרבה בריאות לכולם!!
44. מה שהמחבר לא מספר הוא
יעקב   (25.07.05)
שאותו מחקר גרמני גם הראה אפקט זהה לדיקורים במקומות אקראיים, יעני כל הסיפור של נקודות הדיקור אינו קיים לפי המחקר. מה שתומך בתיאורית הפלסבו.
45. דיקור במקום ויאגרה?
השואל ,   מרכז   (25.07.05)
האם הדיקור יכל לעזור לבעית חוסר זיקפה?
46. 29, למה אתה ממש עיוור לעובדה שזה עבר בדיקות מדעיות??
דוד   (25.07.05)
אתה ממש אטום מלראות מה שלא מתאים לפרדיגמה שלך על דברים בעולם. מה שלא מתאים לתפיסת העולם שלך - לא קיים, ולא איכפת לך מהוכחות ובדיקות. הדבר נבדק הכלי המדע המערבי, והוכח. אל תפחד, זה לא פוגע בלגיטימיות של הרפואה המערבית או במדע. למה אתה בפאניקה כזו? נ.ב המדע לא יודע איך פועל אקמול. זה לא מפריע לאקמול להוריד חום ..
47. עברתי 20 טיפולים בדיקור ולא חל שום שינוי
למרות שהובטח לי. ,   אבל המטפל הרויח יפה!   (25.07.05)
48. למס' 12
נטעלי ,   גבעתיים   (25.07.05)
נסה הומאופתיה. לבתי עם אסטמה של העור זה עזר מאוד.
49. ההבדל המהותי בין דיקור להומאופתיה קלאסית
הומאופתית קלאסית   (25.07.05)
שברמדי אחת או שתיים אפשר לסגור ענין ביחוד עם תופעות כמו דלקות אזניים. בדיקור אתה צריך סידרה של דיקורים, וגם אז לא בטוח שלא תחזור התופעה - אנחנו חיים באקולוגיה מערבית והחולי שלנו לעתים קרובות שונה מאד. דיקור סיני יופי של שיטה לטיפול בכאב. לא בטוחה שזו השיטה לטפל בגורמים המחלה שהם דינאמיים.
50. לפחות לגבי מיגרנה: דיקור סיני=אפקט פלסיבו
ביולוג   (25.07.05)
JAMA. 2005 May 4;293(17):2118-25. Acupuncture for patients with migraine: a randomized controlled trial. Linde K, Streng A, Jurgens S, Hoppe A, Brinkhaus B, Witt C, Wagenpfeil S, Pfaffenrath V, Hammes MG, Weidenhammer W, Willich SN, Melchart D. Centre for Complementary Medicine Research, Department of Internal Medicine II, Technische Universitat Munchen, Munich, Germany. Klaus.Linde@lrz.tu-muenchen.de CONTEXT: Acupuncture is widely used to prevent migraine attacks, but the available evidence of its benefit is scarce. OBJECTIVE: To investigate the effectiveness of acupuncture compared with sham acupuncture and with no acupuncture in patients with migraine. DESIGN, SETTING, AND PATIENTS: Three-group, randomized, controlled trial (April 2002-January 2003) involving 302 patients (88% women), mean (SD) age of 43 (11) years, with migraine headaches, based on International Headache Society criteria. Patients were treated at 18 outpatient centers in Germany. INTERVENTIONS: Acupuncture, sham acupuncture, or waiting list control. Acupuncture and sham acupuncture were administered by specialized physicians and consisted of 12 sessions per patient over 8 weeks. Patients completed headache diaries from 4 weeks before to 12 weeks after randomization and from week 21 to 24 after randomization. MAIN OUTCOME MEASURES: Difference in headache days of moderate or severe intensity between the 4 weeks before and weeks 9 to 12 after randomization. RESULTS: Between baseline and weeks 9 to 12, the mean (SD) number of days with headache of moderate or severe intensity decreased by 2.2 (2.7) days from a baseline of 5.2 (2.5) days in the acupuncture group compared with a decrease to 2.2 (2.7) days from a baseline of 5.0 (2.4) days in the sham acupuncture group, and by 0.8 (2.0) days from a baseline if 5.4 (3.0) days in the waiting list group. No difference was detected between the acupuncture and the sham acupuncture groups (0.0 days, 95% confidence interval, -0.7 to 0.7 days; P = .96) while there was a difference between the acupuncture group compared with the waiting list group (1.4 days; 95% confidence interval; 0.8-2.1 days; P<.001). The proportion of responders (reduction in headache days by at least 50%) was 51% in the acupuncture group, 53% in the sham acupuncture group, and 15% in the waiting list group. CONCLUSION: Acupuncture was no more effective than sham acupuncture in reducing migraine headaches although both interventions were more effective than a waiting list control.
51. גם באסטמה ואלרגיה לא הוכחה יעילות הטיפול האלטרנטיבי
ביולוג   (25.07.05)
1: Monaldi Arch Chest Dis. 2005 Mar;63(1):47-54. Complementary and alternative medicine for the treatment and diagnosis of asthma and allergic diseases. Passalacqua G, Compalati E, Schiappoli M, Senna G. Allergy & Respiratory Diseases, Department of Internal Medicine, University of Genoa, Italy. passalacqua@unige.it The use of Complementary/Alternative Medicines (CAM) is largely diffused and constantly increasing, especially in the field of allergic diseases and asthma. Homeopathy, acupuncture and phytotherapy are the most frequently utilised treatments, whereas complementary diagnostic techniques are mainly used in the field of food allergy-intolerance. Looking at the literature, the majority of clinical trials with CAMS are of low methodological quality, thus difficult to interpret. There are very few studies performed in a rigorously controlled fashion, and those studies provided inconclusive results. In asthma, none of the CAM have thus far been proved more effective than placebo or equally effective as standard treatments. Some herbal products, containing active principles, have displayed some clinical effect, but the herbal remedies are usually not standardised and not quantified, thus carry the risk of toxic effects or interactions. None of the alternative diagnostic techniques (electrodermal testing, kinesiology, leukocytotoxic test, iridology, hair analysis) have been proved able to distinguish between healthy and allergic subjects or to diagnose sensitizations. Therefore these tests must not be used, since they can lead to delayed or incorrect diagnosis and therapy.
52. טופלתי בדיקור סיני וגם הומיאופתיה וכלום לאר עזר!
חוה   (25.07.05)
סבלתי בזמנו מכאבי גב עזים. פניתי לעזרת הדיקור והוצאתי המון כסף ולא עזר. אז פניתי להומיאופתיה ושוב הוצאתי המון-המון כסף ושוב, שום דבר לא עזר. הדהים אותי כמה "עובדים" על אנשים... once beaten twice shy
53. ואין סכנה לפגיעה בסיבי עצב? מי ערב לי
אורי   (25.07.05)
שסטודנט שסיים לא מזמן באחת המכללות,וספק אם יש לו בגרות בכלל ואין לו שום ידע רפואי או ביולוגי, לא יכניס מחט לתוך סיב עצבי (ויש כאלה הרבה) ויגרום חלילה לשיתוק? מחט במקום הלא נכון,מספיק קצת עמוק או מ"מ ליד האזור המתוכנן יכולה לגרום לצרות צרורות. האם זו סכנה שבוחרים להתעלם ממנה במודע או שהיא לא קיימת ומישהו יכול להסביר לי למה היא איננה?
54. פתר לי בעיית טחורים! בלי ניתוח וכאבים
רן   (25.07.05)
מומלץ בחום
55. למס' 21
הנטפל לקטנות ,   נתניה   (25.07.05)
למה לכתוב ש 30% מההמאושפזים בבתי החולים מתים בגלל תרופות? תכתבי ש 300% מהם מתים - זה יעשה יותר רושם
56. 29 לא נסחפת בכלל.
אחת   (25.07.05)
אם תבחן טוב טוב מקרוב את הרפואה מהערבית תגלה שהיא בעצם נותנת מענה בעיקר בתחום אחד והוא התחום הכירורגי, כלומר ניתוחים. לנתח רופאים מערביים יודעים יופי. כל שאר ההמצאות והתגליות שהזכרת אינן קשורות בהכרח לרפואה המערבית כלל . ההמצאות והתגליות מעידות על התפתחות בתחום הטכנולוגיה, טכנולוגיה שאותה מאמצת הרפואה מהערבית- אך אינה בהכרח אחראית לה. כך גם לגבי האנטיביוטיקה, שלא תמיד מועילה לנו כפי שהיינו רוצים לחשוב, ובכל מקרה מדובר בתגלית מעולם הטבע. מעבר לזה האנטביוטיקה יוצרת דווקא את האפקט ההפוך ברבות הזמן והשימוש, כלומר אנחנו עדים ליותר ויותר חיידקים שנעשים עמידים בפני האנטיביוטיקה בעקבות השימוש המופרז בה בראופה המערבית. זהו בעצם מצב פרדוקסלי, אותה קידמה שאתה כל כך משבח- היא זו אשר גם מכלה אותנו באותה המידה.
57. נכון! המדענים הסינים ידעו לפני 5000 שנה יותר
(25.07.05)
מהמדענים היום. למי שטענה זו נראית סבירה והגיונית שילך ויטפל בעצמו בשיטות אלה. אני מציע להפסיק את המחקר והחידושים וללמוד היסטוריה. זה בטח ירפא אותנו מיד!
58. 21 ושאר ה-100 אחוז שנרפאים ????????
21 כמה אחוזים ?.   (25.07.05)
59. אותי דקרו וזה כואב ....... עכשיו רק יריות
מוסה   (25.07.05)
60. לי הדיקור הציל את יד ימין
אלי ,   תל אביב   (25.07.05)
עברתי לפני 9 שנים תאונת אופנוע מאד מאד קשה שהותירה אותי עם יד משותקת לחלוטין ובלי דופק. כעבור ארבע שנים במצב הזה ולאחר אינספור ניתוחים קשים שהרפואה המערבית בחרה להעביר אותי כי זה מה שהם מכירים, הגעתי למטפלת מופלאה שתוך שישה טיפולים החזירה לי את הדופק ליד, האגודל החלה לנוע וכל חיי השתנו. כיום היד כבר יותר חזקה האצבעות כבר זזות ויש דופק בריא. בזכות הרפואה המופלאה הזו היד שלי ניצלה מקטיעה בטוחה. אני מאד ממליץ על הקוסמת עירית מוריה 050-6372512
תגובות קודמות
תגובות נוספות
חזרה לכתבה