בריאות  מגזין מנטה  אלטרנטיבי
הדיקור הסיני: לפעמים זה עוזר יותר מטיפול קונבנציונלי
יפה שיר-רז
פורסם: 27.01.06, 00:05
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 189 תגובות ב-151 דיונים
1. הנושא רציני אך זהו דיווח חלקי נוסף בשרשרת
איתי   (26.01.06)
כמה נחמד שאפשר פעם נוספת לכתוב על מאמר כזה או אחר שמבטיחים גדולות ונצורות מה"רפואה" המשלימה. האמת, לצערי, מאכזבת וכואבת תרתי משמע. כמה נקודות למחשבה: 1. תחום הטיפולים ההוליסטים בישראל פרוץ לחלוטין! גם אם מסתבר שדיקור\ הומאופתיה\ עיסוי עשויים לתרום עדיין קיים סיכוי גבוה שהאדם ש"יטפל" בכם בישראל אינו מיומן כאותם מטפלים שנבחנו בניסוי. ככה זה שכל אחד יכול להפוך כמעט בין יום ל"מטפל" ללא הכשרה, ללא תובנה מקצועית והרבה חלטוריזם... 2. הרפואה המערבית משתמשת בכלים שהוכיחו עצמם בלבד בסטנטרטים מחמירים. לפיכך אנו יודעים בוודאות שעישון הורג ואילו אורח חיים בריא (תזונה נכונה ופעילות גופנית) משפרים ומאריכים תוחלת חיים... אם דיקור באמת היה עוזר באופן ברור ולא חלקי (שהרי המחקרים סותרים אחד את השני כל הזמן) מזמן כבר היתה התמחות נפרדת לרופאים בדיקור. בואו לפחות בנושאי בריאות הציבור ננסה לקיים דיון מעמיק פתוח וביקורתי מתוך רצינות והעמקה במקום ססמאות רדודות...
2. מתוך ניסיון אישי בדיקור הסיני
M ,   מרכז   (26.01.06)
הדיקור הסיני לא עזר לי לפתרון בעייה של הזעת יתר...
3. אכן הדיקור עוזר לכל בעיה!!!
בוריס ,   אשדוד   (27.01.06)
למשל: אם למטפל יש בעיה תקציבית בבנק- הדיקור עוזר נפלא! מה שעושים הוא פשוט לקחת 500 שח לטיפול וראה איזה פלא-המינוס כלא היה.הדיקור יכול לעזור בעוד בעיות שונות כמו: אוטו חדש,חופשה בהוואי וכו'.
4. גם אני לא האמנתי בדיקור
אני   (27.01.06)
וחשבתי שהכל שטויות, אבל באחד ההריונות שלי כאבי הגד היו כל כך בלתי נסבלים עד שכמעט ולא יכולתי לזוז. הסכמתי ללכת לד"ר לרפואה שהוא גם רופא סיני ולאחר פגישה אחת וכעבור יומיים-שלושה הכאבים חלפו! זה קרה גם בהריון שלאחריו ופשוט שיפר את איכות החיים שלי בצורה שלא תיאמן. א-ב-ל מראש הרופא אמר שהוא לא מבטיח הצלחה מלאה ואפילו לא הצלחה חלקית וישנם מטופלים שלאחר בדיקה יסודית הוא לא מקבל לטיפול כי הם זקוקים לרפואה קונבנציונאלית.
5. מעל לכל חשוב מי המטפל ומי המטופל ואני-
בר מזל ,   צפון   (30.01.06)
אישית מרגיש בר מזל שחבר נעורים בחר ברפואה הסינית כמקצוע, למד בארה"ב וקבל הסמכה שם, השתלם בעבודה מעשית בסין בבית חולים עם מאות מטופלים וזה כבר בתחילת שנות התשעים. בקיצור אם אפשר להרפא ולהקל על סבל בעזרת הרפואה הסינית אני בעד, ומטפל גם בילדי ובקיצור טפו טפו כבר הרבה שנים שלא ראינו אנטיביוטיקה בבית. לפעמים זה רק כמה לחיצות בנקודה המתאימה ומבריאים!! וכדי להיות בריא צריכים לפתח מודעות לאיכות חיינו- מה אוכלים, איך אוכלים ואיך חיים נכון ומאוזן ואז גם החיים נעימים יותר. חפשו את נעם מלכוב מבת שלמה (עליו אני ממליץ) או מישהו אחר שיש עליו המלצות ותחסכו לכם הרבה הרבה סבל מיותר.
6. ל נעם מלכוב מתגובה 5
חחח   (30.01.06)
יש שיטות פירסום טובות יותר.
7. מניסיון אישי - בכלל לא עזר !!! עזר, להגדיל את המינוס !!!
רוני   (30.01.06)
8. דיקור סיני אנלויודע אבל סינית אני מוכן לדקור
חיימון   (30.01.06)
9. פלא
(30.01.06)
pפשוט פלא
10. המלך הוא ערום
הילד שלא משקר לעצמו ,   נשארו כמוני רק באגדה   (30.01.06)
חפשו Acupuncture בגוגל סקולר http://scholar.google.com תגלו שכל המחקרים שנערכו בנושא (אבל כולם!!!!) לא מצאו הוכחה להשפעה החורגת מתופעת הפלאסבו. אינני מבין באיזו חוצפה הרשו כותבי המאמר לעצמם לכתוב אחרת.
11. אני בהריון וזה הדבר היחידי שמותר, ועוזר לי!
מיכל   (31.01.06)
אני במחצית הדרך בהריון. יש לי דלקת בגיד והטיפול הקונבנציונאלי מציע רק תרופות אנתי דלקתיות, סטרואידליות או ניתוח שלא נדע, ואת שלושתם לא ניתן לקבל בהריון. התחלתי טיפול ולאחר הטיפול השני יש לי כזאת הקלה בכאבים שקשה לתאר. התיפקוד יותר טוב, הכאבים ובטח זה משפיע גם על דברים אחרים! אז זה מומלץ מומלץ מומלץ!!!
12. הדיקור עוזר ועוד איך עוזר תלוי אצל מי
אלה ,   ראשל"צ   (01.02.06)
הדיקור עזר לי למצבי חרדה ודיכאון, מצבי רוח, כאבי בטן, מעי רגיז, דופק מואץ, כאבי ראש, עצירות, ועוד. וכן אני סובלת מכל הדברים האלה.
13. עזר לי לעצירות
(03.02.06)
מזה 30 שנה סבלתי מעצירות שהזדקקתי לכדורים באופן קבוע וללא כדורים לא הצלחתי לצאת כבר בטיפול השישי שביעי הפסקתי לקחת כדורים זה עזר לי גם בגלי חום וחילוף חומרים איך אומרת ד"ר שרה מעין הרופאה הסינית שלי .מה שטוב למילירדי סינים יכול להיות טוב גם לנו תאמינו . י.ו. רמת גן
14. בזכות דיקור הריתי אחרי שנתיים של טיפולי פוריות כושלים
ענת ,   צפון   (06.02.06)
אנדוקרינולוג גניקולוג שראה את בדיקות הדם שלי אמר "רק תרומת ביצית תעזור פה!". הטיפולים ההורמונליים החמירו את מצבי מאוד, והוציאו אותי מכל איזון הורמונלי. ואני בסך הכל בת 35, ואחרי שני הריונות טבעיים וקלים בעברי. רופא אחר קבע שאני סובלת ממנפאוזה - "הזדקנות מוקדמת", אבחנה שממהרים מדי לתת לדעתי, ושהסיכוי שלי להרות שואף לאפס. הבנתי שזה לא הכיוון, שאני חייבת לרדת מהסחרחרת הזו, לקחת אחריות על עצמי, להחזיר לעצמי את האמון בגוף שלי, ואת הגוף שלי לאיזון. אחרי 4 טיפולים שכללו דיקור+ שיאצו+ נטילת תמצית צמחים לאיזון הורמונלי, עשיתי בדיקות דם וראיתי שיפור ניכר ברמות ההורמונים. אחרי 7 טיפולים בסה"כ נכנסתי להריון טבעי וספונטני. אין מאושרים ממני ומאישי! טופלתי על ידי פזית מקיבוץ קדרים בצפון, שעובדת גם במרפאת רפואה משלימה בטבריה. מטפלת צנועה שכל הסמן אמרה "אולי זה הטיפול שעזר ואולי גם לא". אני משוכנעת שכן! וכמובן - ההחלטה הפנימית שלי להחזיר לעצמי את האחריות על עצמי, ולא להשאירה בידי רופאים שחושבים צר, ובטוחים שיש להם ידע מוחלט ויכולת לנבא מה יהיה...
15. דיקור סיני- גם לבעלי חיים
יעל ,   צפון   (08.02.06)
דיקור סיני עובד בצורה מדהימה על בע"ח. בכל שנה ניצלים אלפי בעלי חיים ברחבי העולם ממוות, בזכות הרפואה הסינית. מידע נוסף ניתן למצוא באתר animaltherapy.co.il
16. דיקור סיני
ג-ג   (08.02.06)
גם אני מטופלת בדיקור סיני בשילוב צמחי מרפא ובהחלט ממליצה על השיטה. לפני 3 חודשים לבת שלי השתתקו חצי פנים - פצייליסט לאחר כ 12 טיפולים הבעיה נפתרה.
17. שווה לתחת
יוני ,   רגל   (08.02.06)
אני בדיוק מסיים סיום טיפולים אצל הטוב ביותר בארץ (כאבי רגליים) הלכו 1500 בקיצור בלי הרבה להרחיב
18. דיקור סיני עוזר
בני אהרן ,   ראש העין   (12.02.06)
עוד 20 שנה יהיו מספי ק מומחים ברפואה הטבעית וכל האוכלוסיה טופל בשיטות אלו מניסיון עצום ובאמת של העינין. כל הכתבה נכונה ומדויקת.לשמחתי.כן ירבו מחקרים ומטפלים
19. בגובה העיניים-לכל הספקנים
s ,   tel aviv   (26.02.06)
אתר מומלץ מאד www.chinese-medicine.co.il
20. ל12 אלה
מחפשת מטפל   (16.03.06)
מי המטפל שלך?
21. מטפל מדהים במרכז
E.P ,   מרכז   (19.03.06)
גם אני סבלתי מבעיה מסויימת שהרופאים לא ידעו איך לטפל בה ורצו למלא אותי בתרופות. במקרה ממש הגעתי למטפל מסובסד מטעם קופ"ח (60 ש"ח) ולמרות הספקנות בהתחלה, הפכתי לאדם חדש. הטיפול מייחס חשיבות לשיחה אישית ולדיאלוג פנימי של האדם כלפי עצמו. מומלץ בחום. תפני לקופ"ח לאומית 1700507507 ותבקשי מספר של אראל שאכט. הוא מקבל פרטי תמורת 120 ש"ח ל3/4 שעה. מדהים...
22. תודה על ההמלצה
מחפשת מטפל   (25.03.06)
23. למה כל כך יקר - מינימום 200 ש"ח לטיפול וצריך לפחות 12
פשוטת ,   העם   (12.04.06)
לא ראיתי שהמדקר עובד קשה יותר ממעסה (רגיל, תאילנדי, שיאצו) שמקבל 150 ש"ח לשעה. ועיסוי אפשר גם לעשות רק פעם אחת, הדיקור חייב להיות סידרה. אז יוצא שכדי להיפתר מאיזושהי בעיה צריך לפחות 2400 ש"ח, וגם לא בטוח שזה יעזור. זה לא מוגזם לדעתכם?
24. ל-20 קבלי המלצה לטיפול בדיקור
גלית ,   הרצליה   (12.04.06)
ממליצה לך ומצרפת כתובת אתר שלדעתי הם מצוינים וגם יחס מצויין כתובת האתר שלהם: www.mediskin.co.il טופלתי בכאבי גב ובמיגרנות איומות וזה מאד עזר לי. ממליצה בחום על דיקור סיני מיקצועי. גלי.
25. גם רופאים לא תמיד עוזרים!!!!
סיני קטן ,   מרכז   (27.04.06)
אני לא מבין אל מה אנשים מדברים. יש לי בעיה כבר חודשיים!!!! ברגל האחורית כאביים שקשה לי להירדם בלילה בגללם היתי עצל אורטופד בכלום הוא לא מצא!!!שלח אותי לבדיקות וכלום אבל הבעיה עדיין קימת!!!!! אני כמעט בטוח שמטפל מקצועי מנוסה היה מצליח למצא את הבעיה(מעסה או מדקר) אז לכל החכמים יש מקראים שהרפואה במשלימה עולה על הטיפול הרפואי טיפול מנואלי עיסוי עמוק אוסטופטיה כירופרקטיקה וכוץ...גם הטור לרופא ולצילומים קטסטרופה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
26. מיצטרפת להמלצה של מס.24.
דבורה ,   נאות אפקה   (30.04.06)
מכירה את המירפאה שלהם ממליצה למי שמחפש מירפאה פרטית טובה לדיקור ולא דרך הקופות.
27. תודה ,כתבה מענינת מאד.איפה רשימת המחלות שזה עוזר.תודה
גולדי ,   חיפה   (03.05.06)
28. בכל מקרה, אל תבחרו מטפל לפי התגובות כאן
איתי ,   תל אביב   (05.05.06)
הדיקור הסיני כמו כל טיפול, לעיתים מתאים ולעיתים לא, לעיתים עוזר ולעיתים לא. לפני תחילת טיפול, רצוי ייעוץ רפואי ובירור הבעייה בה מדובר, כך ניתן לבחור כיוון טיפולי באופן רציונלי. לגבי בחירת מטפל- חשוב לזכור להיזהר ממילת הקסם "פרטי" . מרפאה פרטית היא עסק לכל דבר, וכל אחד יכול לפתוח מרפאה ולכנות את עצמו "מומחה". במסגרת ממוסדת, לפחות יש נסיון מצטבר.
29. לא יותר מובהק מפלאצבו
דורון   (05.05.06)
תמיד תמשעו על אחד שנרפא מסרטן בזכות דיקור. אבל יש מקרים שסרטן נסוג ללא שום טיפול. בהריון ופוריות האפקט הפסיכולוגי עוד יותר חזק ולכן תמיד תשמעו על מישהי שהרתה אחרי כמה דקירות או אחרי ביקור אצל איזה בבא בובה.
30. אכן עוזר
אני ,   השרון   (05.05.06)
לדברים רבים הדיקור אכן עוזר מאד, ואכן כפי שכבר אמרו כאן אחרים, חשוב מאד מיהו המטפל. גיא מכפר-סבא (052-6491069) פשוט מקסים ומטפל במחיר השווה לכל נפש.
תגובות נוספות
חזרה לכתבה