חדשות  חדשות בארץ  משפט ופלילים
השופט ברק: כשהתותחים רועמים, המוזות לא שותקות
שמוליק חדד
פורסם: 30.05.06, 21:46
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 56 תגובות ב-56 דיונים
31. "במקום שאין אנשים, היה איש" מכאן ש "במקום שאין חוק היה החוק"
ניר   (30.05.06)
32. עם כל הכבוד מדינה כזו אינה ראויה לצדיק ונבון כמותו
עו"ד מלומד ,   צפון   (30.05.06)
33. ואני חשבתי לתומי שברק תומך בטרור !!!
(30.05.06)
34. השופט ברק צודק בכל מילה!
רועי ,   ירושליים   (30.05.06)
35. ברק הוא איש צדק אמיתי
נגה ,   חיפה   (30.05.06)
36. ברק אתה טוב לערבים ושונאי ישראל - חשין טוב ליהודים
רפי   (30.05.06)
37. שאלה לשופט
(30.05.06)
אינני יודע את מקום מגוריך אך אני גר באיזור בו יש הבה ישובים ערביים. לשכונה בה אני גר נכנסו מספר לא גדול של ערבים לגור בה . הייתי רוצה לראותך גר בסמיכות להם. כבודו לא שכב בבית חולים עם ערבים באותו חדר. לו כן בשעות הביקור היתה מרגיש חוסר נוחות כי פשוט לאורחיך הפרטיים לא היה מקום בחדר ואם כן לא הייתה שומע מילה מהם ורק בגללהרעש ועוד . אנא בצאתך לפנסיה עב ור לגור באיזור כפרי יחד עם הערבים נראה אם יתנו לך או ליהודי אחר לגור בכפרם
38. זה מה שצריך?
יגאל ,   מרכז   (30.05.06)
זה באמת מה שאתה חושב שאנחנו צריכים? אם היינו מחפשים שופט מהחלל החיצון היינו ממנים לשופט את ET (כרגע כבר מאוחר מידי לזה כי ET GO HOME) שאלה: אם הכל שפיט איך זה ששופטים לא? (לדוגמא השופט היום שנתן שנתיים וחצי מאסר על נסיון ירי טיל באולם אירועים, בריחה מהמשטרה ודריסת עוברת אורח תמימה?)
39. to 31
Arfi ,   Chul   (30.05.06)
In a place where these are no bunnies - be a bunny? Besides, Barak is not protecting Palestinians' rights for their sake, but for ours... lest we losr our humanity (not that I think that we're close... but we always must be astute)
40. זכויות אדם יהיו פה. אנחנו כבר לא נהיה פה.
דוד ,   קיראון   (30.05.06)
מדוע באנגליה הכניסו לכלא את כל האזרחים הבריטים עם חזות זרה במלחמת העולם השניה ללא אבחנה על מנת לשמור על בטחונם? ומדוע האמריקאים מקשים אפילו על אזרחים ישראלים ילידי עיראק מלהיכנס לארצם? ורק אצלנו הביטחון לא במקום הראשון?
41. למר ברק!
אלעזר ,   תל אביב   (30.05.06)
מדובר בהישרדות ולא בכבוד!
42. ספר זאת לאלה שאיברי יקירהם התפזרו בחוצות
איציק ,   רמת גן   (30.05.06)
את אמרי השפר שלך מר ברק תנחיל לחיות האדם הסובבים אותנו שרק היום טבחו בבני עמם בכיכר העיר תוך השחתת גופותיהם.עת לכל דבר מר ברק,אמרו זאת חכמים ממך.בתקופה בה מתאבדים קמים עלינו באוטובוסים,בשווקים,בקניונים עלינו להגן על בננו ואחינו בכל דרך.זו אינה זכות,זוהי חובה ולך מר ברק:"והמשכיל בעת ההיא ידום.."
43. הגיע הזמן להקים ועדת חקירה בעניינו של ברק
שי   (30.05.06)
ומשפחתו והמקפצה הממונית שתפקידו שימש למקורביו
44. ברק בבית כשילדינו רצים בלילה תחתאש ותופסים מחבלים
שמוליק ,   רעננה   (30.05.06)
45. ברק נוסע באוטובוס ? אז מה איכפת לו שניתפוצץ
קורבן ,   קו 5   (30.05.06)
ברק נוסע באוטובוס ? אז מה איכפת לו שניתפוצץ ?
46. ברק הקדים את זמנו
צופה מהצד   (30.05.06)
47. ברק הרס את בית המשפט העליון. כנסו.
עו"ד   (30.05.06)
כאשר נשיא בית המשפט העליון חורג בזדון מסמכותו ומתערב בנושאים של אמונות ודעות, הוא מנסר את הענף שהוא יושב עליו. פשוט: דעותיו של אהרון ברק, אינן עדיפות על דעותיו של זלמן בוסקילה. אם הוא רוצה שנאזין לדעותיו, יתכבד ויכנס לפוליטיקה. שיעמוד לבחירות. הוא פקיד - פקיד עם משכורת ותנאים הלוואי עלינו, אבל פקיד. הוא לא עמד לבחירה, אינו נותן דין-וחשבון לאיש ולכן ראוי שיפרש את סמכותו באורח מצמצם. כאשר הוא פלט את השטות "הכל שפיט", היה צריך להוציאו לפנסיה מטעמים רפואיים. אני חושב שלא היה שופט שהביא לזילות כזו במעמדו של בית בית המשפט העליון. הוא השניא את המוסד הזה על הדתיים, אנשי הימין, ועכשיו גם על השמאל. הפיאסקו של "משוב השופטים" עירער את האמון המעט שהיה לעורכי הדין... ואני כבר לא מדבר על נושאים "פעוטים" כמו חשד בנפוטיזם...היכן עובדת אשתו, ומדוע? מה עושים ילדיו? עובד ציבור, במיוחד נשיא בית המשפט העליון, מוטב יתן דעתו לכך. רצוי, כמו-כן, שימנע מלהתערב בנושא המינויים לעליון. בעיקר בענין מי יירש אותו. ודי לחכימא ברמיזא.
48. !!!! *** חשוב וכדאי לקרוא *** !!!!!
תגובה בלתי מתלהמת   (31.05.06)
ברק הוא איש חכם ומשפטן מבריק על כל אין ספק ואין ספקים. אז מהיכן הספקות? מהו צדק? כיצד נכון לפעול? על מה בכלל מבוסס המושג הצדק? על אלו עקרונות מושתתת הדמוקרטיה? איזה מטרה באות לשרת זכויות האדם האמנם הכל שפיט? --------------- האמנם יש תשובה חד משמעית לשאלות האלו? לא נראה לי. יכול להיות שאדם אחד שמייצג אליטה מצומצמת מהן התשובות כל המושגים שהוזכרו מאפיינים תקופה מסויימת ובאים לשרת מטרת מסוימת של גורמים מסויימים. כלומר בכל המושגים שהזכרתי יש נזילות (מושגים רב-משמעיים), כלומר הם יכולים במקרה אחד להתבטא בצורה אחת ובמקרה אחר להתבטא בצורת שונה. הגדירו את המושג "צדק" על פי האירנים והגדירו צדק על פי הישראלים, שאלו מה הם זכויות אדם בסעודיה ושאלו מה הם זכויות אדם בדנמרק. ברק חושב ובטוח שמושגים אלה הינם מושגים אבסולוטים, חד-משמעיים וגרוע מכך הוא חושב כיצד צריך להגדיר מושגים האלה ומתוך התנשאות בלתי נסבלת הוא גם משוכנע שהעם צריך לקבל את דעותיו המשפטיות של אותם המושגים ולהתיישר עם ההגדרות המשפטיות שיצק בתוכן (לכאורה בשם בית המשפט העליון, הגבוה, מגרד השחקים או מה שתרצו). אני אומר לכם - הבל הבלים. איש אינו אוחז את הצדק והצדק אינו בידיו של איש. זכויות אדם מותאמות לנסיבות מסויימות ולתנאים מסויימים ואינם קיימות בעולם כברירת מחדל אלו נוצרו על ידי החברה על מנת לשמור על אוכלוסיות שאינן יכולות להגן על עצמן. דמוקרטיה, היא שלטון העם - הכוונה היא שהעם מחליט מה טוב לו ובטח שלא שופט. כדי לשמור על דמוקרטיה צריך לפעול בדרכים שהם בניגוד ליסודות הדמוקרטים כנגד המנסים לערער אותה (במקרה הזה הכוונה לאנשי הטרור). צדק - הוא בכלל מושג בעייתי, המצאה לא מוצלחת של בני-אדם, שבאמצעותו מושג חלול זה אנשים מצדיקים את מעשיהם הנפשעים יותר והמטופשים פחות. אני יכול להמשיך ולכתוב אבל המסקנה היא ברורה: אף אחד לא יודע מה נכון ומה לא נכון וכשצריך להתבסס על משהו עדיף להתבסס על הרוב של אותם אלו אשר העניין נוגע אליהם. לא יתכן שמיעוט בעם, לצורך העניין 0.00000001 אחוז (שזה בעצם היחס של אהרון ברק ביחס לשאר אזרחי מדינת ישראל) יקבע מה נכון ומה לא נכון, מה צריך לעשות ומה לא צריך לעשות - במדינה הזו. אהרון ברק - אתה דיקטטור של דעות!! תתבייש לך!!!
49. תקראו את 28
ג'ו   (31.05.06)
אני לא בקיא בעניניו האשיים של אהרן ברק, אבל 28 כנראה שכן. רוב המגיבים נגדו הם מן הסת מתנחלים שנפגעו מפסיקותיו ולכן הערותיהם לא שופעים אובייקטיביות. אבל מה ש-28 כותב, ואם אפילו חלק קטן ממה שהוא טוען נכון, אז זאת שערוריה נוראה. האם מישהו יודע לאמת את הנאמר על ידי 28?
50. דייי תפרוש !! אתה מנותק מהמציאות !!!
קונטה קינטה X   (30.05.06)
51. ל 40 ואחרים.
חיים ,   רמת גן   (30.05.06)
ל 40 הבריטים לא הכניסו לכלא בעלי חזות זרה, לך קח את התרופות שלך. למתנחלים: המדינה יישבה אותכם המדינה פינתה אתכם. לבד הערבים היו אוכלים אותכם חיים. אין כאן שום דבר של זכויות אזרחיות. אין לכם בשטחים זכויות אזרחיות. אתם לא אזרחים שם. בעית ברק כשלון ניהולי ומשפטי. פסקי דין הזויים. התערבות בנושאים שבהם אין לבית משפט מה להגיד. הרס תהליכי התקדימים - לא ניתן לדעת או לשער דין כי בוטל למעשה מוסד התקדימים. משפטיזציה מופרזת של החיים בישראל. משפט על סיר ותרנגולת נמשך שנים. עונשים לא אחידים ולא סבירים. האחידות אפסית והשוני בין פסקי דין של שופטים שונים אדיר. משחקים בלוגיקה ופלפוליזציה מופרזת. מוסד הפישור הפך לבתי דין חשאיים של עשירי המדינה שרוצים להסתיר הכנסות ועברות מיסים. אין גיבוי לשוטירים ישרים. עורכי דין המתמחים בפליליים שולטים למעשה גם על המשטרה וגם על הפרקליטות. המערכת שהוא משאיר, בהשוואה למה שקיבל רעועה, מתפרקת, מבולבלת, לא שיוויונית, לא בהירה, לא שקופה, לא יעילה, יומרנית ללא כיסוי.
52. בהמשך ל - 28: תיקי הגישור מופנים לגומא בגלל תמר ברק
דורית ,   רעננה   (31.05.06)
היום היא כבר לא שם, אבל יוסי צור, הבעלים, הבין שאם הוא יעשה ממנה מנכלית "גומא" חצי מתיקי הגישור שמערכת המשפט מעבירה יגיעו אליו. וכך היה. בנוסף גומא זכתה ללא מכרז בהעברת קורסי גישור לשופטי ישראל, הכל על חשבון משלם המיסים, כלומר אנחנו. כמגשרת ותיקה אינני יכולה לסלוח לברק על כי הפך את הגישור בבית המשפט ל "גישור מושחת", ולכן כל פעם שהוא נואם על יושר, זכויות, שויון וכו, אני הולכת להקיא.
53. מר ברק תטיף לאירן על זכויות אדם ותלמד מאמריקה מהי דמוקרטיה.
Lee ,   Y.N.   (31.05.06)
54. עם פרישתך יחל תהליך הדיקדנס המשפטי.
עו"ד ערבי   (31.05.06)
55. שתי הערות
רועי   (31.05.06)
1-האדון ברק-אל תתבלבל ואל תתחסד-כאשר אתה שופט אתה לא עומד למשפט.לעולם לא עמדת במצב בו גורלך נחרץ בידי אדם אחר,שווה לך מעצם היותו אדם. אתה עובד בתפקיד שבמהותו מסמל אי-שוויון,שכרון כח ויוהרה(ואני לא קונה את תדמית שוחר זכויות האדם שעיצבת לך). 2-יחסיך המתוקשרים עם חשין,הסופר המתוסכל והפאתטי, לא מוסיפים לשלוות נפשי כאדם שמביט ולא מאמין בידי מי ניתנים גורלות אדם.(אהבתי את התמונה המרגשת בה נישקת לו את הקרחת).
56. השופט ברק צריך להרצות על "איך הרסתי את הדמוקרטיה בישראל"
ניקולאי הראשון   (31.05.06)
במו ידיו ובאגו המנופח שלו הוא עשה זאת לבדו עם חבר שופטיו. צריך לתת לו פרופ' כבוד באוניברסיטת החמאס.
תגובות קודמות
חזרה לכתבה