חדשות  דעות  יומני סבר
פחות מדי נוחי דנקנרים
סבר פלוצקר
פורסם: 19.09.06, 09:04
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
31. "כמעיין המתגבר" / "מרד הנפילים" ספר חינוך חובה
איין ראנד   (19.09.06)
32. למה צריך עוד נוחי בארץ? צריך תעשיין לא פיננסייר
קפיטליסט   (19.09.06)
כל מה שהוא עושה זה לקחת הלוואות ממוסדיים וקרנות פנסיה, קונה חברות ומממש נכסים להחזר ההלוואות. מחלק דיבידנדים וזהו. איזו השקעה מחורבנת אחת הוא עשה? כלום. קנה 200 אפודים למבצע בלבנון ותרך עוד 200 אלף ש"ח שם. הוא דואג לשלם מינימום מיסים עם משרדי העו"ד שהוא מעסיק ומטיל את העלות של העובדים שהוא מפטר על הציבור דרך הממשלה. שיילך ויעשה את זה במדינה אחרת וישלם פה את המס. עדיף. או שיבנה פארקי תעשייה ויתחיל להשקיע את רוב מרצו בפיתוח חברות היי טק.
33. צודק, חבל רק שבדיוק שמתי בצד את ה 100 מיליון
רון   (19.09.06)
ש"ח שלי שאותם אני מפקיד בצד ולא משקיע בחברות בארץ, אה...סליחה זה היה בחלום שלי, במציאות אני אקדמאי (משפטים מאונ' לא סתם) מובטל חצי שנה שאין לו כסף לחיות במדינה הזאת. באמת חסרים עוד כאלה שישתלטו פה על כל החברות במשק, ימזגו, יעשו מיליארדים ויעסיקו אלפי עובדי קבלן בשכר מינימום "בשם התחרות"
34. מי יתן - כמה שפחות נוחי דנקנרים!
(19.09.06)
כל ייחודם בעודף כסף, קונפורמיות וחוסר מודעות עצמית. למי הוא מביא תועלת בעולם הזה, למי עשה טוב? רק נזקים, ופה ושם צדקה להתחנף. פשוט פויה. אתה מעריץ אנשים חזקים, סבר פלוצקר, ומיד מלקק להם בלי סוף. כך היה עם ביבי, וכך עם כל עשיר שאתה מוצא. וזו תכונה דוחה ופאשיסטית.
35. ויותר מידי הירשזונות
Dino   (19.09.06)
מאז קום המדינה לא קם ואפילו אחד משרי האוצר שהיטיב עימנו. החל מאשכול ועד אחרוני העושקים. ספק גדול אם פרץ לא היה לועג לנו כמו כל שרי האוצר לדורותיה של מדינתנו, ספיר שעשק אותנו כדי לספק את ההסתדרות ומפלגתו, רבינוביץ' שאפילו את תל-אביב ניהל כמו בסטה, ארליך שגם דאג למפלגתו "ל" , הורוביץ' "אין לי", אין שום ספק שהגדילו לעשות השרים "מטעם" הליכוד שהזינו ללא כל חשבון את שותפיהם הדתיים/ חרדים, אחרון ה"מיטיבים" הירשזון, שקבל ערב המלחמה מיליארד דולר (אישקר) יש מאין, שהם 4.5 מיליארד שקלים שיכלו לכסות את הוצאות המלחמה וגם להשאיר עודף אך מעדיף להמשיך במדיניות שרי האוצר שקדמו לו ולתת לפקידים במשרד לנהל אל כלכלת המדינה כי רמת המשכל שלא לא מספיקה להבין איך הם עובדים עליו.
36. פחות מידי סבר פלוצקרים
אורנה   (19.09.06)
כל הכבוד לך חבריך העיתונאים למינים ומלמניהם יכולים ללמוד קצת על פרגון של אנשים שעסוקים בעשיי הולא לחתור תחתם בקנאה כל הזמן כל הכבוד
37. סבר?? בקושי נפיחה!!
יעל   (19.09.06)
סבר,הנסיך יפה התואר הוא האדם הממונף ביותר במשק.כל עסקיו הינם הצגה של איש אחד.אני מאחלת לו חיים טובים ובריאות אין קץ.אבל...מה יקרה אם מזלו יתהפך? המשק הישראלי אינו יכול לעמוד בקריסה של עשרות מיליארד ש"ח ,שיגררו אחריהם עוד ועוד... הלך ממך הסבר נשארה רק הנפיחה, ואיתך הסליחה.
38. יבורכו השאפתנים והיזמים. הבעיה היא הממשל
אודי י-ם   (19.09.06)
מטרת העסקים להרויח כמה שיותר. זה ברור ונכון. כך מקדמים את המשק. לא מחובתם לראות את כלל התמונה במשק ולשפר את מצב התעסוקה, את האטרקטיביות של המשק הישראלי או את התחרותיות בו. אפילו מותר להם לתרום לקופת המפלגות ולקוות לפירות בעתיד. תפקיד המדינה לדאוג לכלל האזרחים, וליצור את האיזון המיטבי בין כוחות השוק, כולל, למשל, דאגה לתעסוקה מירבית בשכר הולם, למניעת טובות הנאה בגלל קשרים ותרומות ולתחרותיות נאותה (ניוד מספרי הסלולריים הוא דוגמה ראויה). אני מצפה שהמדינה תחזק את השכירים לעומת המעסיקים, למשל ע"י ביטול המושג "פיצויי פיטורין" והמרתם בהפרשות ישירות לפנסיה, כך שהשכיר לא ימנע מהחלפת מקום עבודה מחשש לאובדן ה"פצויים". כמו-כן, על המדינה ליצור תנאים לחיזוק העסקים הקטנים על חשבון הגדולים.
39. בכול זאת מסוכן.......
alex   (19.09.06)
ולא מדאיג אותך שהאיש מחזיק למעלה מ-15% מכול הפעילות המשקית בארץ?אני רועדת
40. הוא מספר אחד
אזרח   (19.09.06)
יישר כוח
41. סוף סוף
(19.09.06)
הגיע הזמן שעיתונאי יראה קצת מעבר לצרות העין והביקורתיות הצינית המזוויעה הקיימת בארצנו הקטנה, הבן אדם מחזיק לנו את המדינה, אלמלא הוא מי יודע מה היה קורה פה, ולכל אנשי התגובות המלומדים ממעמד הביניים, לכו תעשה משהו יותר יעיל עם הזמן הפנוי שלכם ובמקום לכתוב תגובות עוקצניות המשקפות בורות מוחלטת, תקראו איזה "אבא עשיר, אבא עני"
42. תותח על....
שאקילה   (19.09.06)
43. אני חושב שלא כדאי עוד מהנוחי הזה
חיים א   (19.09.06)
יותר מידי כוח בידי פחות מידי משפחות האלפיון העליון
44. חצית את הקווים. כבר לא עיתונאי אובייקטיבי. מאמר מתחנף ומתעלם
dorit   (19.09.06)
מהבעייתיות של ריכוז הכוח בידיים של איש אחד. מתעלם מתאוות הכיבוש של איש אחד שלנגד עיניו עומד האינטרס הפרטי שלו והגדלת עושרו. יש מן שגעון הגדלות בכל ההתנהלות של דנקנר וחבל שסבר לא לא תוהה האם זה טוב למדינה, האם זה משרת את האינטרס הכלכלי של ישראל ורואה רק את זה של דנקנר.
45. איפו היזמות? למי הוא בדיוק עוזר?
איזה מין יזם?   (19.09.06)
מה הוא בדיוק יוזם? הוא קונה ומוכר, לא יוצר כלום. אבוי לנו מעוד נוחי דנקנרים שרק עושקים את המדינה.
46. תראו איך נחתמה הכתבה!!!!חומר למחשבה!!
ליאור   (19.09.06)
47. יזם אמיתי
אלמוני   (19.09.06)
צודק מאה אחוז. נוחי דנקנר עשוי בדיוק מהזן שדוחף התפתחות כלכלית ולא מאפשר לבירוקרטיה ולצרי אופק לחנוק את היוזמה העסקית.
48. די להחניף סבר
ביקורתי   (19.09.06)
מדוע אין הדנקנרים /תשובאים/עופרים/בינואים וכו' מקימים ארגונים/מפעלים חדשים. כולם משחקים במונופול וקונים האחד מהשני. מטבע הדברים כל רוכש חדש מייעל ומפטר. כל המפעלים/חברותשנרכשו הוקמו ע"י הממשלות לדורותיהן וע"י חברת העובדים של ההסתדרות הישנה. ההשקעות , מר פלוצקר, הן החו"ל. אני אישית עובד עבור משקיעים ישראליים בחו"ל. חוץ מסטארט אפים לא מוקמים כאן מפעלים חדשים. כאמור ,הכל משחק מונופול. וכידוע , ובצדק , קונים רק פרויקטים מבטיחים. מכאן, האבטלה החיכוחית תמשיך לשרור. הטובים ייצאו לנהל את מפעלי בעלי ההון בחו"ל, ורובם יישארו שם. אז מה כ"כ טוב בדנקנר. בשיטה הזו כל העובדים במשק יעבדו עבורו בלבד בעוד מספר שנים. ונושאים חדשים, רק במזרח אירופה.
49. לא יודע מי צודק
יהושע   (19.09.06)
כן פשוט קשה לבקש את צדקתם של מי ! אך אולי כדי לנצל במה זו בכדי לעשות סדר בדברים של הכותב של המכותב של המיתנגדים ושל המסכימים! דבר אחד בטוח אולי יותר אזרחי מדינת ישראל יהיו מעורבים במה שנעשה במדינה ולא רק בתוך עצמו כל אחד יחיה ברכת שנה טובה לכל עם ישראל
50. את הכסף לא דנקנר עשה - אלא עשרות אלפי העובדים
בא להקיא ממך,פלוצקר   (19.09.06)
51. סבר פלוצקר, התבלבלת.
המתריע בשער   (19.09.06)
איך כלכלן ותיק כמוך יכול להלל איש עסקים שמעולם לא הקים מפעל או עסק יצרני אשר מייצר מקומות עבודה עם משכורות מכובדות.לעומת זאת הוא מקבל כסף זול והערבות להלוואות הן המניות אותן רכש בכסף זה. לאחר הרכישה הוא (ודומים לו)מחלקים לעצמם דוידנדים שמנים,מרוקנים את אשראי המזומנים של החברה, ובכסף זה הם משלמים את חובם. המינוף של הדנקנרים והעופרים והדומים להם וכל שאר הנצלנים בסופו של יום ימיט אסון על כלכלת ישראל. פלוצקר, תפסיק להיתחנף לעשירי ישראל מסוגו של דנקנר.
52. בן כמה הוא נוחי? גבר מרשים ביותר.
(19.09.06)
53. וגילה לתדהמתו שיש לו חושים עסקיים מפותחים" נו באמת !
רואה נכוחה   (19.09.06)
עם סכומי כסף כאלו ומרווח טעות רחב כל אחד הוא "איש עסקים" מצליח
54. אתה מצפה לבונבונירה מדנקנר ?
דידי   (19.09.06)
לפי דעתי אתה כותב שטויות גדולות מאד וחבל.אם לאזרחים היו את המניות של הבנק כולם היו מרווחים יותר.
55. עוד כמה נוחי
בר יעקב   (19.09.06)
אין עיני צרה במעשי נוחי דנקנר או בכספו. שאלה אחת לי: בכל גילגולי המליונים, תוך מחנק שוק האשראי הבנקאי, כמה מקומות עבודה יצרו עיסקאות דנקנר ? ההגיון הכלכלי מספק את התובנה כי חייבת להיות השפעת גומלין בין כמות כה גדולה של כסף מתגלגל ליצירת מקומות עבודה חדשים. האמנם כך ???
56. נכון צריך עוד. אבל אם יש מעט מדי "נוחים" הם מהווים סיכון
(19.09.06)
למשק. המשק בארץ קטן מאוד, נשלט בידי מעטים, חסר תחרות. אם היו הרבה כמו נוחי היינו דומים לארה"ב, אבל אין. ההפך, יש מעט מדי. והם מהווים סיכון. האם יש חדש במאמר? לא נראה לי! סתם נראה שנתקפת בצורך להלל את נוחי.
57. יותר מדי לקקנות
אני   (19.09.06)
58. נוחי, כמו שקבענו הפקדה עד מחר.
סבר   (19.09.06)
59. הון-שלטון-עיתון
m   (19.09.06)
עיתונאי מלכך פינכה שלא מתביש ללקק כפות רגלי הגביר העשיר בפומבי............. מענין כמה עולה כתבת עידוד כזו לגביר הון-שלטון-עיתון ירדת נמוף פלוצקר,נמוך מאד
60. רק לא נוחי דנקנרים
ידעיה@ו   (19.09.06)
לא ברור בכלל ממה יש להתפעל ממסע הקניות של נוחי דנקנר. בניגוד גמור למה שכותב "פלוצקר", דנקנר אינו יזם. הוא לא יזם ולא הקים שום דבר - הוא רק קונה את כל מה שזז. אם מישהו לא מבין: סטף ורטהיימר, למשל, הוא יזם, דנקנר אינו יזם. במקרה הטוב הוא סוחר ממולח. ובמקרה הרע עוד יקרה לו מה שקרה לגד זאבי, שהבנקים לא הפסיקו להעמיד לו אשראי עד שהבועה קרסה. אם יתמזל מזלו, וה.... לא יעלה לראשו - הוא גם ימכור בשלב כלשהו (רק נראה אם לא יתמוטט קודם לכן). אז למה פלוצקר מתפעל ממנו? ודאי ייצא לו משהו מכך!!!!
תגובות קודמות
תגובות נוספות
חזרה לכתבה