חדשות  דעות  יומני סבר
פחות מדי נוחי דנקנרים
סבר פלוצקר
פורסם: 19.09.06, 09:04
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
61. רק זה חסר לנו. האזרח הקטן לא יעמוד בעוד נוחים.
אזרח קטן   (19.09.06)
אותם משפחות ששולטות בכלכלה ופוליטקה של המדינה חיות על גיבנו האזרחים משלמי המיסים וקשיי היום. כלכלה חופשית אעלק, למי היא חופשית בדיוק?
62. נוחי דנקנר
אורי   (19.09.06)
בפועל אין ערך מוסף אמיתי בפעולות הפיננסיות של דנקנר אלא לטבת עצמו. דוגמא לאנשים משקיעם שחסר זה כמו משפחת ורטהיימר
63. לא מבין כלום
אלי   (19.09.06)
עוד 100 דנקנרים? האם הקים דנקנר עסק אחד במו ידיו? כמה מקומות עבודה חדשים יצר? לאיזה שווקי יצוא חדר? כל בוקר אתה שומע שהוא קונה 10% מחברה זו ומוכר 20% מחברה אחרת - איפה תוספת הערך למשק?לפני חודש הוא דיבר על אסטרטגיה של השקעה בשווקי חו"ל והיום הוא רוצה לקנות את בנק הפועלים. אין ערך מוסף לא למשק ולא למשיקיעים שלו שרואים את המניה מדשדשת כבר תקופה ארוכה. פלוצקר פשוט לא מבין את העסק.
64. חנפן, הטוען טענות פשטניות
(19.09.06)
הרגולטורים שומרים על כללי המשחק, ואין להם כל עניין אישי בעד או נגד דנקנר.
65. סבר - הסכנה היא עיתונאי שמוסיף להתרפס בפני אילי ההון!
אבי   (20.09.06)
ולא עושה את תפקידו (כך דוגמא מגיא מהארץ) - והתוצאה, השתלטות על ההון - באמצעות ההון שלנו - ע"י מי שיש לו גישה להון שלנו (המושקע בבנקים) כדי לרכוש בנקים אחרים. לא יכולים להיות 100 דנקנרים - כשיש חונטה מצומצמת שמשתלטת על מקורות ההון וחוסמת כל גישה בפני האחרים. כאן בדיוק היה חייב להתערב הרגולטור (רונית קן?) ולמוע השתטות נוספת וריכוז ההון בידי אדם אחד (בנוסף לעופר).
66. הוא לא יזם הוא משקיע
א.ב.   (19.09.06)
סבר פלוצקר ממה אתה מתלהב.נוחי דנקנר קונה ומוכר חברות מתוך רצון לצבור עוד כסף וכוח. שיקים מפעלים שייצר מקומות עבודה, הוא ובעלי הון שכמותו. לרכוש חברות קיימות זה לא יוזמה זה מסחר. זה לגיטימי אבל אין כאן מה להעריץ.
67. גם נוחי דנקנר אחד זה יותר מדי
אאא   (19.09.06)
למה? כי הוא לא מייצר שום דבר. הוא לא מניב למשק ערך מוסף של אגורה אחת. הוא קונה פירמות,בד"כ בעסקאות ממונפות בשיעור של 80 אחוזים לפחות ובכדי להחזיר את ההלוואות הוא חולב את הפירמות שקנה מכל המזומנים שנצברו בהן. אנחנו צריכים יזמים שמקימים פירמות מכלום לא כאלה שקונים פירמה קיימת במחיר X ומוכרים אותה במחיר Y לאחר מספר שנים. השנאה לעשירים בישראל די מוצדקת ונובעת מתחושה מאד מבוססת שבעלי ההון בישראל לא ראויים להיות בעלי הון.הם התעשרו בצורה כמעט זהה לדרך בה נוצרה שכבת בעלי ההון ברוסיה. סתם חבורת אופורטוניסטים שקנו נכסי מדינה ששווים מליארדים בעבור פרוטות.יתרה מזאת,מצב שבו 20 משפחות שולטות במדינה בצורה כמעט פיאודלית לא יכול להניב אמפטיה או הזדהות עם המשפחות הללו.
68. מוסר השכל? שיבוט משפחות ההון!
תמי   (20.09.06)
כדאי להיולד למשפחת דנקנר, בוא נשבט את משפחות ההון בישראל, כך לא נצטרך לדאוג שמשקיעים זרים כדוגמת באפט יקנו חברות בישראל, אולי מצבנו יהיה טוב משל נסיכות מונקו, כאשר בעוד כמה דורות נראה צאצאים משובטים דוגמת דנקנר. "כל הכבוד סבר"- הפעם הגזמת!!!!!!!
69. מדינה ריכוזית ומושחתת
רועי   (19.09.06)
פוליטיקאים מושחתים , מעבירים נכסים בזול תמורת מימון בחירות וג'ובים בעתיד יופי סבר.... מה שצריך זה עוד הורוביץ , ורטהיימר , שווייד ופחות מושחתים ופרזיטים
70. כל סוציאליסט זב ומצורע מגיב פה בשלילה וזה מעודד
גדעון אבי-גיא   (20.09.06)
71. שאלה מעניינת
יוסף   (19.09.06)
אם אדון דנקנר כל כך מבריק וכל כך חכם, מדוע כמעט כל החברות שהוא מעורב בהן ייצרו תשואות אפסיות בשנים האחרונות. ממש תשואות אפסיות. זבל מזובל. אולי הכתב הנכבד משוחד קצת כלפיו? מה אתה אומר על כך, סבר?
72. לו הייתי דנקנר
MC אמר   (19.09.06)
במקום בו שורר שוק תחרותי ומשוכלל המספק פלטפורמה עיסקית ראויה ויציבה ניתן היה לברך על דנקנרים נוספים הרי כולנו בסופו של יום " יהודים עם מוח יהודי " אך במקום בו השוק אינו כאמור וסילחו לי על הנדושות יזמות בריאה בתוך תחומי המדינה לעיתים בלתי אפשרית בשל כל החוליים .
73. דוגמה קלאסית של ריכוזיות כוח, ללא גבולות ומורא
קמיל   (20.09.06)
דנקנר הוא מנכ"ל אי די בי חברה השקעות המחזיקה באמצעות חברות בת בשליטה ב: סלקום, כור, שופרסל, אלרון, נטוויזיון, כלל תעשיות,נשר גולף, ברק... וזו רק רשימה חלקית. אז תנו לו גם את בנק הפועלים ומי אמר שצריך כנסת כדי להחזיק את המדינה, מספיק כמה דנקנרים ונדע מי באמת שולט כאן!
74. ======== פלוצקר, מה המשמעות של "אל תחסום שור בדישו"? =======
שמוליק קיפוד   (20.09.06)
שים לב, המשמעות היא, שאם השור עובד בדיש (היכן שמנפים חיטה), מותר לו גם לאכול מעט מהחיטה (אל תחסום = אל תסגור את פיו). במילים אחרות, תקן את הכתבה שלך.
75. נמאסת
זהר אהליאב   (21.09.06)
לא נמאס לך לשרת ולהתחנף לעשירים , לא נמאס לך להפליץ כתבות במהירות הגדולה יותר מהמציאות, בתחילת המלחמה , כתבת על נסראללה , גיבוב של שטויות בנוסח : " מי זה הנסראללה הזה ? " והמציאות תפחה לך על הפנים ,שלשום , כתבת על נוחי דנקנר , והנה יום לאחר מכן התפוצצה העיסקה . לא נראה לך שאתה רץ מהר מדי לגילך המתקדם ? זהר
76. So pitifully transparent
Sanity   (21.09.06)
What an advertisement. seems way too closely resembling ass kissing than anything i have ever read. Does anyone seriously consider t his to be remotely related to respectable journalism or , perhaps, the writer is assuming or counting on the stupidity of the readers... a true disgrace for a paper who claims to be in the major league of world press... that is NOT THE WAY to that club...
77. לשמוע ולא להאמין
דרור כהן   (21.09.06)
עד כמה מר פלוצקר לוקה בהתרפסות והתבטלות מול בעלי הון.הערצה עיוורת וראייה חברתית כלכלית צרה. כיוון שתגובות רבות מסבירות פה מדוע מר פלוצקר כל כך לא מבין על מה הוא מדבר, לא אחזור על הדברים.
78. מנהרת הזמן
אלי   (05.07.16)
האינטרנט לא שוכח
79. האירוניה
דניאל   (06.07.16)
לקרוא את סבר ביום שאחרי ההרשעה מבקר את דנקנר. ולקרוא את הכתבה הזו ביום שאחרי ההרשעה.

לקרוא-ולא להאמין.
80. הלואי שהיו לנו מאה סבר פלוצקר
ארז   (24.02.18)
פרשן בשקל. כך יעלה לנו רק מאה שקל , מאה פרשנים כמותו
81. סבר פלוצקר האינטרנט לא שוכח כלום
אב   (05.03.18)
מצטער , אבל יותר לא מאמין לשום מילה שאתה כותב
82. כך בדיוק כתב גם רולניק בזכות המשפחות השולטות, ב-2005
מנחם ,   ויקיפדיה ערך רולניק   (01.09.18)
תגובות קודמות
חזרה לכתבה