בריאות  הורים  זהר כרמי
לידה כבקשתך: כך תבחרי היכן ללדת
זהר כרמי
פורסם: 06.06.08, 10:14
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 118 תגובות ב-118 דיונים
61. אסף הרופא
רותי כהן ,   המרכז   (06.06.08)
אני רוצה לומר לכם שאין כמו בית חולים אסף הרופא צוות מקסים פשוט מלאכים בלבן שאלוהים יברך אותם אך שהם עוזרים לך ברגעים הכי קשים נפלאים ותמיד יוצאים מרוצים תודה מקרב לב על הכל
62. המון מזל
שריי ,   רעננה   (06.06.08)
באמת לא חשוב היכן יולדים אניילדתי ב4 בתי חולים שונים.הלל יפה.ותל השומר.היה נהדר בשניהם .את רוצה שהכול יגמר טוב ובשלום.תנוחי בבית וותעשי מה שאת רוצה .להכנס בשלום ולצאת.יש כאלה שמתכננים ובסוף קורה איזה פשלה וזה לא נעים הכול ביידי שמיים .שיהי מזל טוב לכולם.טני לא דתיה אבל מאמינה מאוד
63. איכילוב - עושים פאשלות כל הזמן
שרון ,   מרכז   (06.06.08)
עשו לי נזק במהלך הלידה - לכל החיים
64. לא משנה איפה תלדו. רק צריך רחמי שמיים בלידה
סבתא   (06.06.08)
ובשביל רחמי שמים ומזל טוב בהריון ובלידה יש סגולה בדוקה [מלשון מסוגל ולא תעודת ביטוח] 1. לפני ההריון לשמור טהרת מישפחה. 2. לקבל ברכה מצדיק אמיתי שהלידה תעבור בשלום ובקלות בלי שני הדברים האלה אפילו לא כדאי לחשוב על הריון ולידה. נכון הלידה היא תהליך טבעי והייתה כזאת גם לפני 100 שנים ובכ"ז הרבה מאוד יולדות ותינוקות לא שרדו את ה"תהליך הטיבעי" הזה שהוא בעצם נס. תבינו, לידה שעוברת בשלום היא נס !!!! ובשביל ניסים צריך רחמי שמים ששמירת טהרת המישפחה נותנת וגם ברכה של צדיק ואפילו של כמה צדיקים. לכל ההריוניות שיהיה במזל טוב בהצלחה ובקלות ולכל האימהות הצעירות הרבה אושר מהילד/ים ושתיזכו לגדלם בקלות ובבריאות טובה. אני ילדתי בזמנו את בני היחיד בבית יולדות כפר סבא שניסגר אחרי גילוי שחיתויות נוראיות של הצוות כלפי המטופלות, גם בת דודתי ילדה שם, היא מאז הייתה מצליחה להחזיק את ההריון רק עד חודש שלישי ואני כבר לא היצלחתי להיכנס להריון יותר.שתינו נשארנו אמהות לבן יחיד וזה עצוב וכואב בלב. נכון שהרפואה היום הישתכללה מאוד לעומת מה שהייתה לפני 30 שנים, אבל עדיין צריך מזל בלידה ואצל כל יולדת הלידה יכולה להיות אחרת למרות שהיא תהיה בדיוק באותו בית יולדות ועם אותה מיילדת. כמו שכתוב במקורות "הכל תלוי במזל, גם ספר תורה שבהיכל"
65. בלניאדו המיילדות באמת טובות אבל ...
ישראלוביץ ,   מרכז   (06.06.08)
הרופאים פשוט מזעזעים ! חסרי רגש אנושי מינימאלי וברגע שהתברר שעלינו לעבור קיסרי כי התינוק לא יצא הבנו איפה נפלנו. פשוט מחריד. ממש לא ממליץ לכאלה שצריכות לעבור קיסרי או חוששות שתהיה איזו שהיא אינטרקציה עם הרופאים. ראו הוזהרתם.
66. בשיבא חסכו מאיתנו לידה לפני הזמן וגם ניתוח קיסרי!
שי ,   הוד השרון   (06.06.08)
כל הכבוד לד"ר קלטר ולשאר הצוות הנפלא במחלקת שמירת הריון, שבזכות היחס האישי, ההקשבה והפתיחות לרצוננו, הגענו ללידה רגילה אחרי ירידת מים טבעית! נ.ב. אם היינו נשארים בבי"ח מאיר, התוצאה היתה שונה בתכלית. הם ראויים לכל ציון לגנאי
67. הפגיה בליס מדהימה
אמא של ע'   (06.06.08)
ותודה לד"ר ברגר המדהימה
68. ליס- יולדות ופגייה מס' 1
תודה לצוות הפגייה   (06.06.08)
תודה על המקצועיות והיחס האנושי
69. אמא ל - 3 ילדים הכי טוב בליס-איכילוב מעולה
גלית ,   תל אביב   (06.06.08)
70. ליווי בלידה
יונה   (06.06.08)
לדעתי, ליווי צמוד בחדר לידה של כל אדם קרוב, מבין ואוהב - בן זוג, הורה, אחות, חברה , עדיף על מישהי /דולה שעושה זאת תמורת שכר.
71. נימוסים של רופאים ישראלים...
Nita ,   מרכז הארץ   (06.06.08)
ילדתי 5 ילדים. כולם בחדרה. 2 בחדרה הישן, והיתר לאחר הבניה של בית ילדות החדש. הייתי אמא צעירה ובריאה, בת 20, לא היו בעיות בריאות לא אצלי ולא אצל התינוקות שלי. אבל... בלידה הראשונה, בזמן שתפרו לי את החתך ה"מסורתי" שהיו נוהגים לעשות,הרופא אמר: בעלך לא יכיר שילדת..." זה גרם לי לטראומה נוראית. איך הוא יכול לדבר על דבר אינטימי שכזה, ועוד לצחוק על כך? וכך הלאה. תמיד היה משהו שהשפיל אותי. בלידה השלישית, הייתה לי דלקת בשד. היו לי כאבים חזקים. בזמן ביקור הרופאים, נכנס מנהל המחלקה עם מתמחים וסטודנטים. כולם גברים... ובזמן שבדק אותי, נרתעתי מכאב. " מה יש?" אמר. "עדיין לא נגעו לך אף פעם בשד?" עוד השפלה. אתם מבינים? לא מוכרחה להיות רשלנות רפואית כדי להרגיש רע, רע מאוד! (ואני לא בחורה דתית!) אני רק לא רגילה ל"נימוסים" כאלה מגברים זרים, כמה מלומדים ורופאים שלא יהיו... בלידה החמישית הרגשתי שהאווירה השתנתה. כבר לא דיברו ככה אל יולדת.
72. The check to the hospital
vered   (06.06.08)
Do you really think this choice is important because of the money it costs to the state???
73. הלל יפה !!! יחס. שרות. אמפתיה .יופי יופי
אמא וסבתא - דור שני   (06.06.08)
74. "וולפסון" מח' יולדות מושלם מ - א' עד ת'
אמא לשניים ,   מרכז   (06.06.08)
75. לרופאה ממספר 5 והערות לגבי בילינסון
הייתה שם   (06.06.08)
"אחרי 48 שעות תלכו הבייתה" והביות לא כזה חשוב....לי ה-48 שעות האלה כמעט גמרו את ההנקה ובשביל להחזיר את זה הייתי צריכה לשאוב חודשים ולעבור סבל שהיה יכול להמנע עם אחיות תינוקיה שהיו מבינות מה הן עושות. למרות שרוב הצוות בבילינסון היה מדהים. אחות אחת בתינוקיה שטענה שאני מרעיבה את התינוק ושאין לו גזים (למרות דברי יועצת ההנקה שהתינוק אוכל מצויין) שהכריחה אותי שני לילות ברצף לתת בקבוקים, פיתחו אצל הילד שלי בילבול פטמות. אז אל תתפשרו, ביות הוא מאוד חשוב, עזרה, יועצת הנקה כל אלה חשובים לא פחות מאיך תהיה הלידה עצמה.
76. הכתבה עודדה אותי לכתוב את הטוקבק הראשון שלי בחיים--איכילוב:
חיים ,   תל אביב   (06.06.08)
אל תתקרבו לאיכילוב-ליס, גם אנחנו יצאנו עם נזק גדול. מקום נוראי שניתן לתאר אותו כלידה ברפת. אנחנו נתקלנו במילדת ותיקה בהמתית שעשתה לנו טראומה ו abuse. למדתי שזהו לא מקרה יוצא דופן, כי הצוות הרפואי ביקש מאיתנו לא להתלונן מכיוון שהמילדת צריכה לצאת לפנסיה בקרוב, מה שמלמד על הרמה המוסרית של המקום. אחרי לידה, לך תוכיח מה היה ולמי יש כוח להתמודד עם המערכת הזאת. ראו הוזהרתם. אני סוגר בזאת מעגל. שיהיה בשעה טובה.
77. לכל תושבות הגליל - ממליצה על נהריה
צפונית ,   כרמיאל   (06.06.08)
ילדתי לפני 10 ימים בבי"ח נהריה. אין לי מילים לתאר את הצוות הנפלא שטיפל בי.... עברתי ניתוח קיסרי ובשילוב עם הנקה, צצו הרבה קשיים, אבל האחיות והרופאים היו פשוט מדהימים! מעבר לרמה המקצועית, אנו מחפשות בעיקר את התמיכה הנפשית ואת העידוד - ואת זה בטוח מקבלים בנהריה ! מומלץ!
78. 8000 שקל - דמגוגיה וקשקשנות
מנהלן רפואי   (06.06.08)
כלכלת הילודים בישראל היא כזו: בית החולים מזוכה ב8000 ש"ח עבור על ילוד שמשקלו מעל 1750 גרם. ב80000 עבור כל ילוד שמשקלו קטן מ1750. סה"כ ההכנסה הזו מותיר חשבון גרעוני שכן הוא כולל את הטיפול בכל הפגים ובכל הילודים החולים ובעלי המומים. החשבון הוא גלובלי לפי החתך הנ"ל. סך ההכנסות מתקרב לסך ההוצאות וזאת על פי תיקוני תעריך שהכנסת אישרה לפני כשנה במטרה לאזן בין ההוצאה להכנסה. אי לכך לא נכון שבי"ח מרויח. לא נכון שההכנסה ללידת ילוד היא בערך הנקוב במאמר. הטיפול בילוד חולה או פג עלותו לעיתים מאות אלפי שקלים לילוד.
79. סורקה פשוט זוועה כנסו..
יובל ,   באר שבע   (06.06.08)
שלום. אישתי ילדה לפי חודש ברצוני להגיד שבית חולים פשוט זוועה. איני יודע איך משרד הבריאות מאשר ללדת במקום שכזה. פשוט עולם שלישי הן בחדר הלידה ,והן במחלקה. הבטיחו חדר לידה חדש.כבר למעלה מ-10 שנים בונים . לא להתקרב לסורקה.
80. שיפה עזה, אין כמו שיפה!!!!!!
אחמד   (06.06.08)
81. זה באמת משנה?
(06.06.08)
אחרי 30 שעות של צירים, זירוז נוראי וסיום בניתוח קיסרי בהרדמה מלאה (וזה רק בלידה הראשונה, שלא תדעו על האחרות) אני אומרת לכם - זה החלק הקל, הקצר והכי לא משמעותי באמהות. רדו מזה כבר, תלדו - ואז תדעו מה זה קושי באמת (וגם מה באמת חשוב בחיים ומה "קצת" פחות).
82. רק לא יוספטל באילת
יפעת.ב ,   חבלאילות   (06.06.08)
נראה יפה ומפתה סכנת נפשות זועה.
83. אסף הרופא -מעולים!!! ליס- שוחתים!!!
איילת ,   ראשל"צ   (06.06.08)
את הלידה הראשונה שלי עברתי בליס- לא קיבלתי אפידורל בזמן, למרות שביקשתי ,ולכן אפשר להגיד שעברתי שם לידה טבעית לחלוטין. המיילדת לא עשתה דבר בכדי למנוע את החתך, היחס באשפוז היה מזעזע כולל צעקות כאילו הייתי בטירונות ולא במחלקת יולדות וכשביקשתי עזרה בהנקה קיבלתי צעקות מהאחות שאמרה שעכשיו היא לא יכולה כי היא יוצאת להפסקה. לעומת זאת, את הלידה השנייה עברתי באסף הרופא והיחס היה מדהים גם בחדר לידה וגם באישפוז. כל הזמן דאגו שהכל בסדר ושאלו באם אני זקוקה לעזרה. בחדר לידה אפילו קיבלתי ארטיק בכדי לצנן את האווירה, המיילדת עשתה לי עיסויים בכדי להימנע מחתך ואת האפידורל קיבלתי בזמן מה שהפך את הלידה לקלה וללא כאבים כלל וכלל. אפשר לומר שאחרי הלידה הראשונה הופתעתי לגמרי ורק לטובה. בקיצור - אסף הרופא מומלץ בחום ואפילו כדאי קצת להתאמץ בכדי להגיע לשם.
84. "פעילה למען חופש הבחירה בלידה"
סימפליצו   (06.06.08)
אני לתומי חשבתי שהלידה היא תהליך שמטרתו לילד בצורה הטובה והבטוחה ביותר. אבל זה רק אני... אין גבול לטשוט החושים, לחוסר ההבחנה בין מה שנכון ומה שלא
85. אני רק בעל
אבא   (06.06.08)
אבל...ואבל גדול... לפני 7 חודשים נולדה לי בת בבי"ח שיבא בתל השומר, אחרי הלידה, במחלקת יולדות שבה שהתה אישתי היקרה לי מכל, נוכחנו לדעת שיש מצב של "הכנסת אורחים" בכל שעות היממה וכשאני אומר כך אני מתכוון לרעש ו"חינגות" עד שעות מאוחרות בלילה. וכל זה למה? כדי שתבחרו את מחלקת הביות של בית החולים המזעזע הזה. (שלא לציטוט זה נאמר לנו ע"י אחת מצוות המחלקה..ששש..לא לגלות) אישתי ילדה בניתוח...לאחר הניתוח התגלה שיש לה זיהום ברחם...החום עלה...והסיכון גדל. החלטנו שאת הטיפול בדלקת הזאת אנחנו מטפלים בבי"ח אחר. תודה לאל שלא חזרנו למחלקת הלידה הזאת בתל השומר שנראית יותר כמו בית המעצר באבו כביר. לשם אנו לא נחזור יותר. סליחה מראש בכל מי שנפגע מכך, אבל זאת האמת לאמיתה.
86. להתכונן מנטלית, לא להתפתות להקשיב לכל סיפורי הזוועה
קרן ,   רעננה   (06.06.08)
אל תתפתן לכל סיפור שנקרה בדרככן, עשו סיור אבל מה שבאמת חשוב לטעמי זה עבודה מנטלית של חשיבה חיובית, זה המעט שאני עשיתי וזה היה המון. (קורס של' תמר גינדין יש לה אתר) ילדתי בליס המיילדת שלי - קטי- הייתה מדהימה. קחו בחשבון שעבודתם של הרופאים ,המרדימים והמיילדות היא עבודה לא פשוטה חלקם מתשאול הצוות עמד על הרגליים 36 שעות!.
87. ילדתי ביוספטל זה היה מדהים!!!!
אנני   (06.06.08)
אני גרה בצפון אבל ביוספטל יש לידה אחת ביום וכולם שם בשבילך, המלתחות חדשות ממש כמו בית מלון כולל הפינוקים. מאוד ממליצה!!!!111
88. כשיש לחץ כל הבי"ח חרא!
shellyshelly   (06.06.08)
ילדתי בשלושה - תה"ש בלינסוןו איכילוב בשלושתם הבטיחו לידות כבקשתי...בשלושת הלידות הרגילות שהיו לי שום דבר לא הסתבך וגם לא איפשרו לי שום דבר ממה שהבטיחו - שכבתי כמו בשנות ה-60 עם רגליים למעלה ולחצתי כשביקשו. שלוש לידות גזרו אותי! בשלושת בתי החולים דחפו עוד מיטה לחדר כך שהיה צפוף בצורה כזו שלאף אחת לא היתה פרטיות מאחורי הוילון! (כי היינו שתיים בוילון אחד! גם בבדיקה ויגינלית) והרעיון שהתינוקות שוהים איתנו כשכל כך צפוף ומחניק פשוט נורא!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
89. איך ללדת
שי ,   רמת גן   (07.06.08)
לאחר לידה אחת, אני רוצה לחלוק את נסיוננו: אנו חקרנו לעומק את הנושא, וגם סיירנו בבתי חולים שונים. השיטה הישראלית היא לא אידיאלית. יולדת בקטע הכי רגיש מגיעה למקום לא מוכר, עם רופאים ומיילדות לא מוכרים. אין חשיבות מיוחדת באיזה בית חולים מדובר. מדובר כאן במזל: הצוות הרפואי עובד לפי סדרי עדיפויות. אם יש תאומים, או אם יש לידות עם סיבוכים, או אם יש קיסריים באותו זמן שאת שם, הצוות יטפל לפי הדחיפות, כלומר לא בך. כלומר - תזמון זירוז, תזמון אפידורל וכו' שהם קריטיים לא יהיו בהכרח בזמן. לכן המינימום הוא דולה. אולם למי שיש קצת כסף בכיס - רופא פרטי שילווה את הלידה. איפה יולדים ? בכל מקום שמאפשר רופא פרטי מנוסה. הלידה שלנו היתה מושלמת ומתוזמנת, עם רופא פרטי, ומיילדת מוצלחת (עניין של מזל). המיילדת השתמשה בשמן שהבאנו. טיפ אחרון - להשתמש במרחיב נרתיק - אפי-נו ולבצע תרגילים שבועות לפני הלידה, עד שמגיעים לפתיחה הנדרשת. בשילוב עם השמן - אין חתכים, אין תפרים, הלידה מהירה וחלקה. זהו - מזל טוב ובהצלחה
90. אם את חוששת ללידה מוקדמת
חן ,   שבוע 28   (07.06.08)
אם את בסיכון בגלל צירים מוקדמים, רעלת או שאר צרות, תקפידי להתאשפז (עד כמה שביכולתך) בבית חולים עם פגיה משובחת. הלידה זה "בולשיט" מה שחשוב שאת והתינוק תעברו אותה בזמן ובשלום, ושגם אחריה יהיה טיפול טוב. מנסיוני: שניידר ופרופ' סירוטה (כלומר בילינסון)
תגובות קודמות
תגובות נוספות
חזרה לכתבה