דיגיטל  אינטרנט
שירות התשלומים PayPal: "מקבלים גם שקלים"
אדר שלו
פורסם: 13.07.08, 13:00
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 55 תגובות ב-54 דיונים
31. האם החיוב יהיה בשקלים???
רו   (13.07.08)
תשמעו משהו - שילמתי לשגרירות האמריקנית לפתיחת קוד באינטרנט להוצאת ויזה. המחיר הוא 80 ש"ח (באתר שלהם). אממה - בגלל שהחיוב הוא בחו"ל, הם ממירים את ה-80 ש"ח לדולרים ואז שוב ממירים את הסכום לשקלים + עמלת המרה 2.5% ויצא ששילמתי בערך תוספת של 1.70 ש"ח. האם זה מה שהולך להיות כאן ? כלומר גם אם החיוב יהיה בשקלים, אז בגלל שהמוכר בחו"ל, מה שיקרה שהם ימירו לדולרים ולשקלים שוב ואז עוד עמלה בסוף - נראה לי שעדיף לשלם בדולרים עם המרה אחת וזהו. או שלא הבנתי את החידוש כאן...
32. לרמי 5 - רק טיפש יכול לכתוב את השטויות שכתבת
עומר   (13.07.08)
למען האמת, פייפל בטוח פי כמה. מה עדיף, לתת את כרטיס האשראי לכל חברה קטנה ועלומה שאתה קונה בה, או לתת את המס' רק לפייפל ולרכוש דרכה מבלי שאותן חנויות יכולות לשמור את כרטיס האשראי שלך? זאת ועוד, כשאתה משלם בפייפל, אתה מעביר את הסכום המדוייק שביקשת לשלם. אין שום אפשרות טכנית לחייב אותך בסכום אחר. כשאתה קונה מחנות, הוא יכול לחייב אותך במה שהוא רוצה. בנוסף (אם לא הכי חושב), כאשר ישנה בעיה במקרה ולא קיבלת את המוצר, או החזרת את המוצר ולא קיבלת זיכוי, אתה יכול לפנות לפייפל שמחוייבת להחזיר לך את הכסף. ואם זה לא עזר, אתה פונה לחברת האזראי שלך בארץ שמחזירה לך את הכסף. החזירו לי כבר כמה וכמה פעמים לאורך שנים של קניות בחו"ל. כך שכל דרך שתביט על זה, תשלום ישיר בכ"א הוא מטופש, כאשר יש לך אופציה לשלם בפייפל. מה עוד שבאיביי אין שום אפשרות לשלם ישירות בכ"א, אלא רק בפייפל או דרכים אחרות מאוד יקרות כמו העברה/שיק בנקאי. אתה כנראה מדור אחר וזה לגיטימי לא לדעת, אבל לכתוב שטויות כי מעולם לא קנית דבר בחו"ל דרך האינטרנט? זה כבר ממש מטומטם.
33. ל 16- אתה צודק, גם אני גיליתי זאת באיחור. הם גובים 400%!
אחד   (13.07.08)
אני מבין שהם העלו את זה מ 2% ל 2.5%. אני הייתי איתם כמה שנים, עד ששמתי לב בקניה אחת גדולה ששילמתי 60 שקל עמלה במקום 15 שקל שהייתי משלם בכל חברה אחרת. התקשרתי אלייהם וביטלתי את הכרטיס באותו יום. שאלו מה יגרום לי להשאר- אמרתי שיחיזרו את העמלה המופרשת. אמרו הם לא יעשו את זה, אז בתגובה לא רק שהתנתקתי, אלא ידעתי גם את כל החברים שלי שקונים בחו"ל וחלקם באמת ביטלו את הכרטיסים, או שפשוט רוכשים בכרטיסים אחרים. שים לה שהעמלה לא נוגעת רק לרכישות באינטרנט בחו"ל, אלא לכל רכישה בחו"ל, גם כשאתה בנופש שם! לאומי ויזה היא החברה הכי גרועה מכל חברות האראי בארץ ומנסיוני כשיש בעיה עם חיוב, אין לך עם מי לדבר. פשוט ברחתי מהם.
34. תיקון להודעה שלי- התכוונתי כמובן לויזה כ.א.ל. הנוראים
אחד   (13.07.08)
ויזה לאומי גובים עמלה של 0.5% להבנתי. הניסיון שלי היה בכל אופן עם ויזה כ.א.ל. ואין לי שום טענה לויזה לאומי. אני כלל לא לקוח שלהם.
35. הם עוד יצטערו על זה
שחר   (13.07.08)
בטח מייד יתחילו כל הקומבינטורים הישראלים לעבוד עליהם, וזה ייסגר תוך חודש... בואו נפרגן על האמון שנותנים לנו בעולם ונשמור עליו!! (חחח אין סיכוי..)
36. 10 סניף ישראלי? על מה מדובר?
(13.07.08)
37. הסיבה היא הצטרפות השקל..
אמיר   (13.07.08)
הסיבה היא הצטרפות השקל למערכת הסליקה הבינלאומית בסוף מאי והפיכתו למטבע בר המרה.. גם הפזו המקסיני צורף באותו תאריך ולכן גם אותו צירפו פייי פאל.
38. מתי נוכל להעביר כספים מפייפאל לחשבונות בנק בישראל?
שוש   (13.07.08)
39. השירות ניתן כבר מספר חודשים
רני   (13.07.08)
לפי שער המרה יציג.
40. בשורות טובות למהמרי ויקטור צ'נדלר
מהמר ,   ישראל   (13.07.08)
41. ל1- במקר היום שילמתי בפי פאל במאסטרכרד שלי... סתם קישקשת
(13.07.08)
42. אל תשמשו בפיי פאל כי:
קשת   (13.07.08)
מסכת ההשפלות. הטרטורים. ההתנהלות מול רובוטים והודעות אוטומטיות יגמרו עליכם. תקשיבו טוב. אכלתי אותה חופשי בנסיון לקנות מצלמה בארה"ב. שפכתי להם את כל הסודות שלי בבנקים. בחיים. בכרטיסי אשראי. על מה שעברתי איתם אפילו קפקא לא תיאר. חרם כולל! ראו הוזהרתם!
43. 41, לא מדובר על תשלום באמצעות מאסטרכרד
בוב ספוג ,   לוד   (13.07.08)
אלא בפדיית יתרה מחשבון ה Paypal לכרטיס האשראי (ומשם לחשבון הבנק). הדבר אפשרי רק עם כרטיסי ויזה (כפי שכבר ניסו להסביר פה קודמיי). Paypal יודעים לקחת את הכסף כמו שצריך, אבל כשצריך לתת אז מתחילות הבעיות. (תשלום עם Mastercard אפשרי כבר שנים ב Paypal).
44. לישראלים יש את פייקארד לגויים יש את פייפאל
יניב ,   נס ציונה   (13.07.08)
למה תמיד מפרסמים על חברה מחו"ל שיש חברה בארץ שנותנת את אותו שירות, פחות עמלות וזאת חברה שנמצאת בארץ. בחו"ל מחר יחליטו שאין העברות כמו שתמיד עושים ואין אם מי לדבר. הגיע הזמן שהעיתונים יתחילו לפרגן לחברות ישראליות. תודה, מישראלי גאה
45. למה הקטילה ל-5 ? אולי אתם מזבלים במח ?
למגיבים 21,30,32   (14.07.08)
נכון יש ב - PAYPAL ביטוח אבל אם טרחתם לקרוא את תנאיו ו\או יצא לכם לדרוש אותו ....היתם מגלים שאין מדובר במציאה גדולה. מנסיוני ( ואני לא מגיב 5 ) קיבלתי מוצר שונה מהמפורסם באתר , מספק מהמזרח הרחוק. ערך המוצר היה בסביבות ה-40 $. למרות שבאותו חודש לפתע הספק קיבל רק תגובות שליליות ( בגלל אמינותו והעובדה שסיפק מוצר נחות מהמוצר שהציע למכירה ) וגם הפסיק למכור את המוצר , PAYPAL דרשה ממני : דו"ח התכתבויות עם הספק , דו"ח ממעבדה בלתי תלויה ( על חשבוני כמובן , ובהודעה מראש שגם אם ימצאו דברי כנכונים לא יוחזרו דמי הבדיקה .....ושוב למרות שעשרות לקוחות התלוננו על אותו דבר בדיוק ) , 17 $ דמי טיפול שלהם בבוררות ושליחת המוצר ( על חשבוני ) חזרה לספק . תחשבו לבד כמה כסף צריך עוד להוסיף כדי להחזיר את המוצר ואיזה מציאה הביטוח הזה. החלטתי לפנות לחברת האשראי שלי והם שוב ביקשו תכתובות ותאור הארועים ולהפתעתי בסופו של דבר , מאחר שהספק לא ענה בצורה רלוונטית לטענות , הוחזר לי מלוא הסכום ( והמוצר כמובן נשאר אצלי - ויש סיבה שאני אממן לו משלוח על ההונאה שניסה ? ) מאז גם PAYPAL וגם EBAY שרופים אצלי ....למרות שיש שם מציאות . נ.ב. לקוחת EBAY אחרת מאנגליה שראתה את פרטי ברשימת המושמצים של הספק ( בשל חוצפתי להעניק לו ביקורת שלילית ) יצרה עימי קשר ובאופן מאד לא מפתיע היא קיבלה את הכסף בחזרה והמוצר נשאר אצלה ....ולא בזכות שרות יוצא דופן של PAYPAL אלא בגלל הסכמי הגנת הצרכן בין אנגליה לארה"ב. בכל מקרה מגיבים 21,30, 32 התגובת שלכם לא במקום ונובעות למזלכם באי התנסות רעה וגם מחוסר הכרה של מדיניות ה"ביטוח" של PAYPAL.
46. ל 42, אין לי שום בעיה עם פייפאל
שי   (14.07.08)
אני משתשמש בפייפאל כבר מספר שנים ואין לי מושג על מה אתה מדבר, לא היו לי איתם שום תקלות. לא לי ולא לאנשים אחרים שאני מכיר שעובדים איתם. הרישום והפעילות פשוטים ונוחים. הדבר היחיד שבאמת לפעמים מפריע זה הגשם של אי מיילים אחרי כל עסקה, אבל זה מטרד קטן שנמחק מהר.
47. ל-4 איזה שטויות אתה מדבר??
(14.07.08)
מאיפה הבאת את זה שהם לא נותנים שרות טוב? המקסימום שאתה יכול לעשות זה להאשים את עצמך בקניה מספקים מפוקפקים בEBAY. אני בכל שנות השימוש בEBAY וכן בPAY PAL בחיים לא נתקלתי בבעיה, ואם הייתה בעיה מסויימת עם ספק אז טיפלו לי בזה עם החזר מלא לכרטיס האשראי בתוך בחות משבוע.
48. מסכים בהחלט עם 42
אורי ,   נס ציונה   (14.07.08)
היה לי חשבון פעיל ב -paypal לפני שנתיים. עקב חוסר שימוש החשבון ננעל. אני נמצא כיום מעל חודש בהתכתבויות עם המטומטמים של paypal, חייבו אותי 1.95$, שלחתי להם את מס' האישור, שלחתי העתק פספורט ביקשו אישור לכתובת מגורים - קיבלו הכל ואמרו שיקח עד 48 שעות כדי להפעיל לי את החשבון. 3 שבועות אחרי, נאדה גורנישט.....כלום. שלחתי תזכורות - כלום. כתבתי לשירות לקוחות - התעלמות. בקיצור, מי שממש לא צריך או שיכול לבצע בדרך אחרת, טוב יעשה אם יבחר לא להתקשר איתם. ראו הוזהרתם !!!
49. ומה עם למשוך כסף? אפשר סוף סוף?
sonya   (14.07.08)
אני יודע שפי פאל לא עובדת עם הבנקים הישראלי לכן אם אני מוכר משהו הכסף נשאר "תקוע" בחשבון בלי אפשרות למשוך אותו לעו"ש בארץ. סידרו את זה???
50. מה כוונת 40 אם אפשר הסבר
יוסי   (14.07.08)
51. עוד דרך בשבילי להמר
(14.07.08)
52. זה לא חדש PANPAL כבר שנים מתכתבים גם בעברית
נועם ,   פ"ת   (14.07.08)
למרות שעם חברים בעולם מתכתבים באנגלית - נראה אותכם כותבים מכתב בסינית אבל את אתה מתכתב עם משהוא בארץ למה שיחיבו אותך לכתוב אנגלית מי שרוצה כותב איך שהוא רוצא
53. ***** זהירות כפל עמלות המרה *******
קורבן עמלות כפולות ,   ת"א   (20.07.08)
זהירות ! לא לשלם לפייפל בשקלים על קניות בחול מה שקורה שפייפל לוקחים עמלת המרה מדולרים לשקלים , חברת ויזה כאל ( ואולי גם אחרות)בשיתוף עם ויזה אינטרשיונל שכנראה לא אוהבת שלוקחים לה את העמלה, ממירה את השקלים לדולרים ואח"כ שוב את הדולרים לשקלים ולוקחת על זה עמלה ! נשמע דמיוני ? נכון, אבל זאת עובדה . הם אשרו לי את זה ויעצו לי לשם לפייפל בדולרים ולא בשקלים .
54. אולי נארגן תביעה יצוגית נגד ויזה כ.א.ל
ALEX   (15.09.08)
אני בטוח שנושא העברה שקלים לדולרים ובחזרה לא יעמוד בבית משפט. זה פשוט שערוריה. נא ליצור קשר מי שמוכן להשקיע זמן וכסף להגיש תביעה יצוגית נגד ויזה כ.א.ל
תגובות קודמות
חזרה לכתבה