שתף קטע נבחר

שירות התשלומים PayPal: "מקבלים גם שקלים"

בשורה לחובבי השופינג המקוון: מעכשיו, שירות התשלומים הבינלאומי, שבבעלות אתר המכירות הפומביות eBay, מאפשר לשלם גם בשקלים ישראליים

בשורות למשתמשי eBay: שירות העברת הכספים המקוון PayPal מאפשר מעתה תשלום בשקל ישראלי ובפזו מקסיקני, כך הודיע השבוע יונג פינג-קו, מנהל מוצר בצוות הבינלאומי, בבלוג הרשמי של PayPal.

 

PayPal הוא שירות מקוון המשמש להעברת כספים ולרכישות ברשת, מבלי למסור את מספר כרטיס האשראי ישירות למוכר, תמורת עמלה, זאת במטרה להבטיח את פרטיותם של הקונים. המוכר נחשף לפרטים בסיסיים בלבד, כמו כתובת הדואר האלקטרוני של המשלם.

 

ב-2002 הפכה PayPal לחברה בת של אתר המכירות הפומביות הבינלאומי eBay, שם שירות זה נמצא בשימוש נרחב במיוחד - למעלה מ-90% מהעסקאות באתר בוצעו אז באמצעות PayPal. בעקבות הרכישה השירות שולב בפלטפורמת הסחר של eBay.

 

ב-2006 הוסיף הצוות הבינלאומי של PayPal תשלום במגוון מטבעות ברחבי העולם (לרשימה מלאה של השירותים הנתמכים במדינות השונות), והחברה עושה מאמצעים להרחיב את פעילותה גם מחוץ לגבולות ארה"ב. "אנחנו מקווים שהתוספות האחרונות - האפשרות לתשלום בפזו המקסיקני ובשקל הישראלי - יקלו על המשתמשים בישראל ובמקסיקו, הן בביצוע עסקאות מקומיות או בינלאומיות", כתב יונג פינג-קו.

 

עם זאת, יש לציין כי עדיין יש צורך בכרטיס אשראי שאינו ישראלי-מקומי כדי לבצע עסקאות בינלאומיות בשקלים. לטובת המשתמשים שמשלמים בכמה סוגי מטבע, PayPal הוסיפה בעמוד

סעיף המתרגם את הסכום למטבעות נפוצים אחרים, כמו דולר ארה"ב.

 

הולכים לקראת המשתמש הישראלי

עד 2007, משתמשים ישראלים שרצו לפדות את הסכומים שהצטברו בחשבון ה-PayPal שלהם - לרבות מוכרים שהתפרנסו בעיקר ממסחר ב-eBay - נאלצו לפתוח חשבון בנק במדינה אחרת כדי לקבלם, או לשלם באמצעותם על מוצרים ושירותים ברשת באמצעות PayPal. משיכת הכספים התאפשרה רק בחלק ממדינות אירופה וארה"ב. חלק מהגולשים נעזרו בחברות חיצוניות, שסיפקו מספר חשבון בנק אמריקני, והעבירו את הכסף לאחר גביית אחוזים עבור הסליקה.

 

רק לפני כשנה נפתחה אפשרות משיכת הכספים ב-PayPal גם לישראלים (ולגולשים ממדינות נוספות בעולם), והם יכולים כעת למשוך כספים באמצעות זיכוי לכרטיס אשראי בינלאומי, בהינתן אישור לפעולת זיכוי על ידי חברת האשראי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים