דיגיטל  אינטרנט  ביקורשת / ביקורת אתרים
מתכוננים לשעת חירום באתר פיקוד העורף
עדוא שביט, UPA ישראל
פורסם: 15.10.08, 09:44
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 30 תגובות ב-30 דיונים
1. למי איכפת?
ג'ונדאל   (15.10.08)
א. מי בכלל נכנס לאתר הזה? ב. עד שYNET לא יישמו תמיכה מלאה בפיירפוקס וכרום אין להם זכות לפרסם כתבות כאלה!
2. בואו נשווה
נעמה ,   גוש שגב   (15.10.08)
תנסו לבחון מה היה שם במלחמה הקודמת... כתושבת האזור אני מבטיחה לכם שאין מקום להשוואה. סך הכל האתר נותן מידע מעולה ומאורגן באופן שגם אמא שלי (אשה בת 68!) מתמצאת בו. אולי במקום להבאשים את פיקוד העורף על היעדר מידע על מקלט מקומי (שהוא כמו שכתבתם בתחום האחריות של הרשויות המקומיות שלא עשו כלום לשיפור מאז המלחמה) תשבחו את הפיקוד על התקדמות עצומה ואתר שהוא לא פחות מטוב מאוד?
3. אתר מספר אחד בתוכן שלו
רובי   (15.10.08)
תבדקו אתרים זהים בעולם ותראו את התוכן שבהם מול האתר הזה מה לעשות? מידע על חומר כימי פחות מעניינת "מהכתבה" הזאת ב yNET חומר יבש בהשוואה למה ?
4. הנקודה שבאמת מפריעה לי
אריאל   (15.10.08)
למה לעזאזל אתה גר בכפר יונה?
5. סליחה אבל עד שתתמכו בפיירפוקס אין למדור הזה זכות קיום
(15.10.08)
6. אתר מעולה ושימושי
ירון   (15.10.08)
7. השאלה היא... האם הוא עובד בשועל?
אדם ,   תל אביב   (15.10.08)
8. ותנסו למצוא מידע גם על...
אני mugan - ואתה?   (15.10.08)
באמת שדרוג רציני לאתר כלכך חשוב. אבל תנסו למצוא מידע שכבר היה בעבר כמו: רשימת הספקים המאושרים על ידי פיקוד העורף לביצוע עבודות ולאספקה של פתרונות מיגון נדרשים. זה היה באתר הישן אבל לא עוד... לדעתי גם חסרה התייחסות לנושא משך השהייה במרחב המוגן (קצר מאד - למי שלא יודע - מקסימום 3 שעות למשפחה ממוצעת בממ"ד) והפתרונות הקיימים המאפשרים הגדלת משך השהייה ומיגון מפני אב"כ. חוצמזה, היה כדאי שתהיה רשימה של אביזרים נדרשים ו/או מומלצים בכל ממ"ד והסבר אמיתי לגבי הצורך/ האחריות/ החובה עפ"י חוק, שלנו האזרחים לדאוג לתקינות הממ"דים והמקלטים המשותפים. חוצמזה באמת כל הכבוד על שיפור האתר
9. חוסר מחשבה של כותבי המאמר.
קוקי   (15.10.08)
מכריזים בשעת חירום ועל ידי הרשויות המקומיות ולא באינטרנט כיוון שגם אויבינו היו מאוד רוצים לדעת מראש היכן נמצאים המקלטים שלנו. אז כמובן שמאוווד חכם פשוט לפרסם את זה באינטרנט כדי שיהיה להם מספיק זמן לחשב לאן כדאי לטווח את הקטיושות כיוון שהם ידעו מראש לאן כולם ירוצו כשיתחילו ליפול פה רקטות.
10. האמת היא..
שימושון   (15.10.08)
שהאתר ההוא בסדר גמור. כולם כאן "מומחי שימושיות" אבל למעט מערכת וורדפרס של עשרה עמודים, קשה שיהיה אתר אמיתי ועתיר מידע שיהיה בעל ציון שימושיות של אלף אחוז
11. שום דבר לא מוכן בעורף העיקר שהאתר שלהם עובד
(15.10.08)
12. ביקורת מוגזמת
דורון   (15.10.08)
כל ביקורת אמורה להיות אובייקטיבית - אם מבחינת התוכן ואם מבחינת הגוף בה היא מפורסמת. אני בטוח שהכותב הנכבד אכן מומחה בתחומו, ומשכן הוא אכן אובייקטיבי, אך הפרסום באתרי חדשות יוצר את חוסר האובייקטיביות - הרי אתרי חדשות חייבים להראות בצורה גדולה ובולטת מה "רע" ומה "לא בסדר". ואם אין הרבה, אז נטפלים לקטנות.. אין טעם לחפש מקלטים באתר פקע"ר משום שזה באחריות הערים, וכך אכן כתוב באתר! מה עוד שכל אדם בר דעת (כמו גם הכותב המעיד שזו היתה נטייתו הראשונית) יחפש קודם כל באתר המועצה/עירייה שלו. אבל, חייבים כותרת, לכן חצי כתבה על כמה קשה למצוא מידע על מקלטים. על זה נאמר: "פחחחחח..." הביקורת השניה המשמעותית לגבי נגישות לכבדי ראייה - נכונה, מוצדקת וראויה לטיפול מיידי. המילים הטובות בכתבה - לא מספיק פירגון. האתר מושקע מאוד ביחס לארגון ממשלתי. מאוד! סה"כ ציון שלי: 8.5
13. ועל כך רק נאמר: שלא נדע...
מוריס מוסקוביץ'   (15.10.08)
14. וכמה YNET יקבל בבדיקה כזאת?
אוהד   (15.10.08)
לא הרבה זה בטוח
15. תגיד, זה טיל או רקטה?
אי שם ,   מעבר לקשת   (15.10.08)
אני רוצה לדעת איך לנהוג, אבל אין לי מושג מה זה!!!!
16. תתמכו בפיירפוקס.
אלון ,   ר   (15.10.08)
17. לפחות פיקוד העורף תומך FF
(15.10.08)
18. הצעה לביקורת
אזרח שאכפת לו ,   מאוד   (15.10.08)
בניגוד לקודמיי אין לי כוונה להציע שתבדקו את YNET.YNET הוא אתר מסחרי. אבל נסו לבדוק אתרים מאותה קטגוריה כמו אתר דובר צה"ל (שלא יגרד נקודה בכרטיס הניקוד של המדור) או אתרי ממשלה חדישים ומחודשים שהועלו לאחרונה.אתר פיקוד העורף מוביל בצורה חסרת תקדים ופתח ערוץ שאחרים בקטגוריה עוד לא יודעים על קיומו.ממתין לקרוא את הביקורות האחרות
19. אהבתי
אביעד ,   ירושלים   (15.10.08)
אני אוהב את הסקירות האלו - תמשיכו !
20. לכתב: תייעץ בבקשה לוויינט
(15.10.08)
לתמוך כבר בפיירפוקס!!!!!!!!
21. למאוכזבי ומתנגדי האתר
(15.10.08)
עם כל הכבוד לכולכם,האתר עבר עדכונים רבים בזמן האחרון (במיוחד לאחר מלחמת לבנון השנייה) וממשיכים לעדכן אותו באופן שוטף. בזמן הקרוב יעלה לאתר חומר רב בנושא הנדסה ומיגון הכולל מפרטים, נהלי עבודה ותקנות נוספות מה שיכול לסייע למתכננים ולאזרחים. האתר פשוט הפך להיות כלי עבודה ומדריך לאזרחים רבים,ויש עוד מה להוסיף (כדוגמת מיקום מקלטים ציבוריים שהינו מידע הקיים ברשויות המקומיות-מידע כזה ישנו במערכות אחרות בפיקוד העורף, אך הן מכילות חומר ומידע נוספים ומסווגים ולכן אינן מפורסמות). באתר ישנו גם פורום למענה על שאלות ופניות אזרחים ותתפלאו לשמוע כמה אנשים נכנסים לשם ובקרוב יהיה עוד פורום הקשור למיגון. בשל הרלוונטיות של האתר לאוכלוסייה, עדכונו חשוב גם למקימי אתר שירותי הממשלה (GOV.IL)-ישנו פשוט קשר הדוק בשל ממשקי העבודה החופפים גם בשגרה וגם בחירום. כמו ששמתם לב, אני איש פיקוד העורף ויודע מה האנשים עושים ותאמינו לי לא מעט-מה שחשוב להבין שהמוכנות לחירום-אחת המטרות העיקריות שלנו- תהיה רק אם האזרח ייטול חלק ותפקיד בדרך למטרה הנשגבת (בדומה למוכנות כנגד רעידות אדמה) ואם שאר גופי החירום ידעו לתפקד יחדיו (ואת זה אנחנו מוודאים דרך התרגילים המשותפים). ולבסוף, אם ישנן הצעות או רעיונות, ניתן להגיב באתר ואני בטוח שהאחראים ידעו לקחת רעיונות והצעות אלו ולהפיק מהם המירב- המטרה הינה לשרת את האזרח ומה שיכול לסייע-יבורך. הכי חושב, שתקוותנו הינה שכל זה יישאר בגדר הכנות ושלא נצטרך לממש, ושתהיה לכולנו שנה טובה!! כמו ששמתם לב, אני איש פיקוד העורף ויודע מה האנשים עושים ותאמינו לי לא מעט-מה שחשוב להבין שהמוכנות לחירום-אחת המטרות העיקריות שלנו- תהיה רק אם האזרח ייטול חלק ותפקיד בדרך למטרה הנשגבת (בדומה למוכנות כנגד רעידות אדמה) ואם שאר גופי החירום ידעו לתפקד יחדיו (ואת זה אנחנו מנסים לוודא דרך בתרגילים המשותפים).
22. המקלט שלנו הפך לכולל רק לתפילה
שלמה ,   קרית עקרון   (16.10.08)
לאף אחד לא איכפת כי המקלט שלנו הפך לכולל רק למתפללים גם עם נרצה להיכנס אי אפשר כי הוא נשלט ע"י בנאדם אחד פעם היו לי דברים במקלט והם זרקו את הכול משם ?????????
23. תבדקו את האתר של הכותב - כמה עלוב... קישור בפנים
טל   (16.10.08)
הכי מצחיק שהכותב מגיע מארגון עם אתר עלוב ובלתי ידידותי בעליל http://www.upaisrael.org/
24. לאיש פיקוד העורף-21
מרב ,   רמת השרון   (15.10.08)
אם אני לא טועה עברו למעלה משנתיים מאז המלחמה. אז באמת בניתם יופי של אתר אבל מה עם לעדכן אותו? כמה לוקח לעשות משהו עם מפות של מקלטים ועם תקנות של מהנדסים?מה עם נגישות?תוכן באמת מעולה,פשוט,ברור אז למה לא להוסיף עליו? לא פלא שהרבה אנשים כותבים לפורום- מי שלא מוצא תשובות נאלץ לשאול, לא?
25. מה זה כבר משנה?
(15.10.08)
כל עוד פיקוד העורף לא יתחיל לעשות משהו כדי שייכנסו לאתר הזה- כל השבחים פה לא מעניינין\ם אף אחד.לא פרסום, לא שיתופי פעולה- מי בכלל ישמע על האתר הזה עד שנסראללה יחליט שכדאי להשתמש בו?
26. לצערי, ההתקדמות היחידה שהעורף עשה היא האתר הזה. מה יהיה?
(15.10.08)
27. לכל משתמש הפיירפוקס
(16.10.08)
אתם יכולים אולי לומר לי מה היתרון המשמעותי של הדפדפן הזה ? הורדתי אותו ולא ראיתי שום יתרון במהירות או בממשק.. אי אפשר לעבוד גם עם בבילון בדפדפן. אני באמת אשמח לדעת מה היתרון שבזכותו אתם מהללים אותו. ברצינות. אולי אני לא יודע להשתמש.
28. 21 אתה איש נפלא, כן ירבו. 24 - כנסי
Lior ,   Tel Aviv   (16.10.08)
לא משנה מה היית קוראת היית מוצאת על מה להתלונן. מפות מקלטים זה באחריות הרשות המקומית. תקנות מהנדסים אפשר למצוא בחיפוש פשוט בגוגל. נגישות... וול בבריטניה יש חוק שכל אתר ציבורי ממשלתי חייב להיות נגיש כמו כל משרד ציבורי ממשלתי. אבל אנחנו מרחק שנות אור מחוקים כאלה(: אולי מכון התקנים יקבל אחריות גם על אתרי ממשלה וציבור?
29. כתבות טובות
ארנון   (16.10.08)
הכתבות האלה מעניינות. הפעם החירה היתה פחות טובה שכן האתר באמת סביר. כמובן שהוא לא מעולה אבל אני לא חושב שהמטרה של הכתבות האלה היא להיכנס לפרטים הקטנים. יישר כוח.
30. 21 אתה איש נפלא, כן ירבו. 24 - כנסי
Lior ,   Tel Aviv   (16.10.08)
לא משנה מה היית קוראת היית מוצאת על מה להתלונן. מפות מקלטים זה באחריות הרשות המקומית. תקנות מהנדסים אפשר למצוא בחיפוש פשוט בגוגל. נגישות... וול בבריטניה יש חוק שכל אתר ציבורי ממשלתי חייב להיות נגיש כמו כל משרד ציבורי ממשלתי. אבל אנחנו מרחק שנות אור מחוקים כאלה(: אולי מכון התקנים יקבל אחריות גם על אתרי ממשלה וציבור?
חזרה לכתבה