יהדות  טורים אישיים  רבקה לוביץ
הרשימה השחורה
רבקה לוביץ'
פורסם: 24.11.08, 14:29
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 174 תגובות ב-174 דיונים
1. דיי לכפייה דתית - נישואים אזרחים זה החופש
חופש   (24.11.08)
2. חזק ביותר
דתיה, כפר גנים   (24.11.08)
רבקה יישר כוח. הלוואי ותצליחי לעשות שינוי
3. מה את רוצה?
יהודיה   (24.11.08)
שבית דין יחתנו ממזרים?????????????? לא חושבת שהגזמת? כואב הלב על תינוק שרק נולד וכבר יש ליד שמו נקודה אדומה, אבל זו אחראיות ההורים למנוע את זה, בדיוק כשם שכואב הלב על תינוק שנולד והוא נשא איידס או סובל ממחלה גנטית בגלל שההורים לא בדקו או לא היו זהירים. תעזבי את התורה בשקט, זו ההלכה ואם את מעונינת תסעי לקפריסין ותתחתני עם ממזר.
4. עדיין לא הבנתי מה רוצה הכותבת לומר כאן.
ברק האורגניסט   (24.11.08)
1. אולי לקבול על איסור ממזרות ? 2. אולי לומר כמה חבל שיש טכנולוגיה כל כך משובחת ? 3. אולי להתלונן על עבודתם הנאמנה של הרבנים האוכפים את האיסור ? 4. אולי לקבול כנגד התורה כולה ומצוותיה ? נכון, יש בעיה. אבל לא לכל בעיה יש פתרון. במצב כזה, הפתרון, חוץ מלבכות, הוא לתן את הבאים אח"כ. כתבה מיותרת ומתריסה לחינם. ללא תכלית אמיתית. גב' לוביץ', תתמקדי בבקשה בתחומי עבודתך, ולא בתחומים צדדים שלה. כתבה ללא מסקנה היא כתבה עקרה.
5. לא להאמין!!
ירון ,   כפר סבא   (24.11.08)
פשוט לא להאמין!!! הלכה קבעה מפורשות שממזר לא יכול לבוא בקהל. והכותבת (עם כיסוי ראש - המתיימרת לשמור על ההלכה) מחפשת דרכים להכשיל את כל עם ישראל ולערבב ממזרים כך שכולנו יום 1 נדפק, כשנגלה שבגלל שלא היה רישום גם אנחנו וילדינו ממזרים בעקבות נישואין של אי מי מהמשפחה. ממזרות זה לא מצב נעים, אך יש אפשרות גדולה מאוד לצאת ממצב זה ע"י ביטול הנישואין בדיעבד של ההורים (צריך לפנות למומחים לנושא). וכך יוצא שהילדים אינם ממזרים. הכותבת מוסרת מידע מוטעה ולא מדוייק ומציירת תמונה שאיננה נכונה. וחבל ממש חבל שכל הזמן מציגים רק צד אחד (אשר מסלף ומציג עמדה קיצונית אשר לא מייצגת את הרוב) ולא נותנים במה לדיון לשמוע גם את הצד השני. הרי כל אחד ואחת מאיתנו (או לפחות רובינו) לא מעוניינים להיפסל על פי ההלכה. וכאן הכותבת רוצה להכריח את כל מדינת ישראל להתערבב ולהיות פסולים מחמת חוסר מידע. פשוט לא להאמין!
6. עדיף להיות ממזר
סאמי   (24.11.08)
עדיף להיות ממזר עפ"י ההלכה מאשר להיות רב חסר לב שמסגול להרוס את חייהם של בני זוג אוהבים שבאים להנשא. ואל תבלבלו לי את המוח שזה על פי דין תורה, ועל פי ההלכה וכל השטויות הארכאיות האלה שמזמן אבד עליהן הכלח. אלוהים הוא רחום וחנון והוא בז לכל הדינים שבני אדם המציאו כביכול בשמו. והוא יתחשבן בבוא היום עם כל אלה שעשו הרע בעיניו, ולא יעזור להם בית דין של מטה.
7. למה את לא מציעה את הפתרון הפשוט
הממורמר ,   אזור המרכז - ירושלים   (24.11.08)
שיתחתן עם גויה על "תקן" שפחה (ישלם לאבא שלה כמה גרושים) ואח"כ ישחרר אותה עם הילדים וכולם יהיו יהודים למהדרין
8. הממזרות נקבעת לפי האם או לפי אחד מההורים ?
שאלת תם   (24.11.08)
9. ממזרים או לא -
לא מתחתנת ברבנות   (24.11.08)
אני לא מבינה איך יש עוד חילונים שנישאים ברבנות. איך אפשר לתת לחשוכים הללו לשלוט לכם על החיים?
10. מהו טיבו של הממזר
גילה   (24.11.08)
האם מדובר ביצורים בני כלאיים בעלי קרניים זנב ודם ירוק? האם ארס על לשונם והם שותים דם אנשים לעת ליל? ואם ננחת על קרקע המציאות, האם הממזרים הינם בעלי נפש אפלה, שוחרי פשע ריב ומדון? האם הממזרים הינם פרי באושים אנושי? האם הממזרים התפרסמו כמי שמובילים בפשעים חברתיים? פוגעים בנשים ,ילדים וחסרי ישע? ירוים באנשים בחוצות העיר ובשפת הים? מדרדרים אחרים לדבר עבירה ואונסים קטינות וקטינים? האם כל אלו מאפינים את הממזרים או שמאפיינים יהודים עלפ י ההלכה ללא חשד ממזרות חו"ח? עוד סיבה מדוע היהדות הינה תפיסה מפלגה גזענית ואכזרית.
11. לכותבת ולמגיבים
(24.11.08)
מעניין שהיא מחפשת דרכים "להכשיר" את הממזרים (יש לך כאלה בבית או שאת מתכננת..) וחוצמזה אולי תבואי בטענות לנשים סוררות וסורחות (למרות שאי אפשר לשפוט מדוע נשים מגיעות למצבים כאלה) ותתריעי בפניהם ובכלל מאוד קל להאשים את ההלכה כיוון שבני אדם רוצים לפעול כפי רצונם ותאוותיהם.
12. הרבנות מוסד ערכאי - צריך להביא להפסקת עבודתו!
(24.11.08)
13. תבדקו שאתם לא ברשימה השחורה של...
יובל   (24.11.08)
גויים, כי אחרת אתם לא יכולים להתחתן אם יהודים ברבנות. הרשימה הזאת ארוכה ויש בה כ 6 מיליארד בני אדם... מתי תביני הגברת לו-ביץ' שהתורה היא היחידה שקובעת מי הוא יהודי ועם מי ליהודי מותר להתחתן. לא נוח לך? תתנצרי. או תתאסלמי. כך תוכלי להתחתן עם מי שבא לך. ועד אז, תפסיקי להלאות אותנו אם דברי כפירה נגד תורת ישראל ורבני ישראל, ותפסיקי לשחק אותה דתיה. כל כתבה שלך היא ההפך הגמור מיהדות וכל כולה דברי קנטרנות והתבכיינות על תורת ישראל והרבנים.
14. לכו חפשו את החברים שלכם
kal   (24.11.08)
15. הלוואי והייתי ממזר
להתעלם מהנושא לחלוטי   (24.11.08)
וההמלצה שלי לכל מי שמביא ילדים לעולם לא להתחשב כלל בנושא הממזרות. ממזר זאת הגדרה דתית בלבד והיא מופרכת לחלוטין. כל ילד הוא ילד נפלא שזקוק וראוי לכל האהבה בעולם. אותו ילד ממש לא חייב להתחתן ברבנות ואם ידחה על ידי בן זוג בגלל הסוגיה הזאת, ראוי שלא יתחתן עם אותו בן זוג.
16. "מעניין" שממזר הוא רק בנה של אישה נשואה..
ניבה   (24.11.08)
שהתעסקה עם אחר, ולא בנו של גבר נשוי שהתעסק עם אחרת. אולי כדי לאיים על נשים שלא כדאי להן לבגוד, אבל לגברים מותר? בעצם, אין כאן סימן שאלה אלא סימן קריאה אחד גדול. וזה לא העוול היחיד שנעשה לנשים, רק מפני שהן נשים, בעוד הגבר במצב מקביל יכול להיות חופשי ומאושר ולעשות כרצונו. זה רק אחד מני רבים.
17. עוד מעט יהיה מאגר DNA ארצי וניתן יהיה להוציא דוח ממזרים שלם
לכל המתחסדים ,   ש"אין להם מה להסתיר"   (24.11.08)
הרצה של תוכנת ניתוח DNA על מאגר ארצי בהצלבה עם מאגר נתוני האוכלוסין (שניהם יהיו באותה רשות) תוכל לספק מידע מדוייק מי ממזר, מי מאומץ או סתם מוחלף בטעות. כשתינתן האפשרות כבר יהיה מי שינצל אותה - חוקי או לא חוקי. וכמובן שאת הרשימה תימצאו בתוכנת שיתוף קבצים. אני בטוח שהאחוז הגבוה של ממזרים [בכל המגזרים (; ] יפתיע את כולם.
18. ל3 - תודה על ההקבלה בין ילד נשא אידס לממזר
2milk1bread   (24.11.08)
הראית בדיוק עד כמה הדת מגוחכת.
19. לרבנות אינטרס להקל: ריבוי ממזרים יהפכה למיותרת
חשבונאי   (24.11.08)
נקודה אדומה ליד השם... ברור שברבנות ישנם אנשים חכמים (נכון, לא כולם) שחוששים מפני החמרת יתר. כל ממזר הוא מקור פוטנציאלי לעוד מקרי ממזרות (ילדיו שלו, שיוולדו בהכרח שלא מתוך מסגרת של נישואים על פי ההלכה). ריבוי ממזרים יהפוך את הדרכים "עוקפות הרבנות" לנורמה... הדבר יגביר עוד ועוד את מספר הממזרים, ויהפוך את הרבנות למיותרת.
20. את רפורמית
איתמר ,   ירושלים   (24.11.08)
תקשיבי טוב! זאת ההלכה ואם יש לך בעיה אז תתנצרי. זאת גזרת הכתוב, התורה כתבה זאת במפורש. אם את רוצה ללכת לפי היהדות אז זה מה יש. נ.ב הייתי מציע לך לבדוק, נראה לי שאת ממזרית!
21. ל-15, הגישה שלך יכולה להרוס לילדים שלך
אני   (24.11.08)
אם תחליטי להתעלם מההלכה. ותביאי לעולם ממזרים ואז מי מהם שיירצה לחזור בתשובה (מקרים כאלו קורים) אז ייגלה שחרב עליו עולמו והוא לא נחשב לבוא בקהל ישראל ובטח לא להתחתן כדת משה בישראל בגלל שהאמא החליטה כי "בא" לה להתעלם מההלכה המאוד פשוטה וללכת להוליד במסגרת הנישואין שלה ילדים עם גבר אחר.
22. מי הממזר האמיתי?
שחר ,   חיפה   (24.11.08)
שתי בנותי נמצאות ברשימת פסולי החיתון מפני שה"ממזר" האמיתי סירב משך שנים לתת לזוגתי גט (וגם את חלקה ברכוש המשותף). במקום להפוך לבני ערובה בידיו של טיפוס נאלח החלטנו להביא לעולם את ילדינו והרישום שלהן ברבנות לא מעניין לא אותי ולא את קצה חטמי. והרבנות? ... הרבנות יכולה לקפוץ לאן שהיא רוצה.
23. מה רוצה לאמר כבוד הרבנית?
(24.11.08)
מה את רוצה לאמר? שיש בעיה הלכתית להיות ממזר? ידענו. לתקוף את הרבנות כהרגלך? על מה? האם את רוצה שילדיך יתחתנו עם ממזרים שנטמעו?
24. בעלי דם נדיר נמצאים אף הם ברשימה
אתרוגית ,   שמורת הפיטם השבור   (24.11.08)
שחורה. מי שניפתח לו אי פעם תיק במשטרה אף הוא רשום. מי שנולד נירשם מיד וטביעות אצבעותיו נילקחות לאלתר. מי שמת ר"ל גם הוא ברשומים. פתחת חשבון בנק? אתה ברשימה. דוא"ל--תזכה בקרוב בספמים.ומי לא?
25. 7-צודק
flesh   (24.11.08)
לא לעלות על סולמות מיותרים
26. לכל הלא מבינים
יואב ,   רמת גן   (24.11.08)
כשחכמינו אמרו "משפחה שנטמעה נטמעה" הם חיו בעולם שבו היה ברור מאיליו שלכל ממזר יש תקנה (ולא בדור עשירי). הולדת ממזר היתה בעצם גזרת גרוש על משפחתו (או לפחות אימו). לכן יכלו להפליג בפרשנות על דור עשירי וכיו"ב. ליתר ביטחון הוסיפו חכמינו הוראה ש-"אין חוקרים ואין דורשים". אבל כל זה לא משפיע כלל על רבנים בדור הזה. הם רותמים את הטכנולוגיה המודרנית כדי למנוע את ההטמעות, ובכך לא רק שהם עוברים על הוראתם של חז"ל, סופם שיהפכו את כל עם ישראל לממזרים. מחקרים הראו שאחוז ניכר מהילדים בעולם הם ממזרים מדור ראשון: בין 5%-15%. מי שחושב שלאורך הדורות השיעור בין יהודים היה נמוך בהרבה חי באשליות. אבל גם אם נניח שאצלנו השיעור נמוך ביותר, נניח 2%, אזי פחות מ-15% מאלה שקוראים מדור זה אינם ממזרים. אם השיעורים גבוהים יותר, אזי כולנו ממזרים. כמובן, שבפועל הרבה פחות ילדים יהיו "מסומנים", כי בד"כ לא מדווחים לרבנות על ילדים ממזרים. לעיתים קרובות גם האבא לא יודע. ובכ"ז, לפני שאתם מנפנפים בתורת הנצח זכרו, רובכם הגדול ממזרים.
27. הסבר לבובלילים ולאורגניסטים המתקשים בהבנת הנקרא
קובי   (24.11.08)
הבעיה העיקרית היא שרבנים מכניסים אנשים לרשימת הממזרים על סמך שיקול דעתם האישי, ובלי לתת הסברים לאף אחד. לדוגמא, זוג מחזרים מאוכזבים יכולים ללכת לרבנות וללכלך שאמא של ברק האורגניסט הייתה מארחת מאהב בשנה לפני שברק נולד, והרב יחליט לסווג את ברק האורגניסט כממזר. איך ברק האורגניסט יוכיח לרבנות, עשרים שנה אחרי, שאמא שלו לא זונה והוא לא ממזר ? לא יכול ! וגם לא אכפת לו ! זה מעבר לבורותם של הבובלילים והאורגניסטים בהלכה, בה רבנים עשו שמיניות באוויר כדי למנוע מהכרזה על אנשים כממזרים, כולל להאמין לאישה שילדה שנה לאחר שבעלה יצא לים שסיפרה כי בעלה בא עליה בחלום, וכך נכנסה ממנו להריון.
28. מספר 8: לפי האם בלבד
קובי   (24.11.08)
כאשר אישה נשואה נכנסת להריון מגבר שאינו בעלה, הילד ממזר. בפועל, הרבנים ניסו להתחמק במהלך הדורות מלהפוך אנשים לממזרים במגוון דרכים, ואתה מוזמן לחפש בגוגל 'רוב הבעילות אחרי הבעל'.
29. רבקה לוביץ' יקרה,
(24.11.08)
כואה לי לראות כל פעם מחדש איך את מנסה להכפיש את כל המושג שנקרא "בית דין רבני". הדיינים לא המציאו שום דבר, הכל נעשה לפי הדינים שמשה רבינו קיבל מפי השכינה. כל נושא ההמזרים הוא נושא כאוב מאוד. אבל לא הדיינים הפכו אותו לקשה יותר, ובוודאי שאין לאף אחד עניין להוציא שום אדם מכלל ישראל. אנשים היום לא מודעים למה שהם עצמם גורמים לילדים שלהם. אפשר בהחלט להאשים את המדינה בהחמרת המצב, אבל לא בגלל שהממזרים "נכנסים לרשימה" אלא בעצם התעצמות התופעה שמדינת היהודים מאפשרת. צר לי על המאבק המיותר שלך. וצר לי עליך.
30. לגילה מ-10: מצחיקונת
:-)   (24.11.08)
"האם מדובר ביצורים בני כלאיים בעלי קרניים זנב ודם ירוק? האם ארס על לשונם והם שותים דם אנשים לעת ליל? האם הינם בעלי נפש אפלה, שוחרי פשע ריב ומדון?" לא, כך לא מתארת היהדות את הממזרים, כך היא מתארת את הנשים... ;-)
תגובות נוספות
חזרה לכתבה